Jump to content
BulForum.com

Бънджи клуб и в Пловдив


bungee

Recommended Posts

За всички фенове на бънджито - вече има и Пловдивски бънджи клуб - www.skok.hit.bg

Скокове се организират на Клисура при събрала се групичка от 4-5 човека, не само събота и неделя, а и през седмицата

Link to comment
Share on other sites

Уау, страхотно, най-после и в Пловдив, винаги съм имал мерак да скачам с бънджи. Съвсем скоро мисля да си тествам адреналина :punk

Link to comment
Share on other sites

Урааа,страхотна новина.Дано се намерят няколко топли дни през декември,за да сформирам една групичка за скачане.Какви са цените?

Link to comment
Share on other sites

Може би поради спецификата на релефа и малко по-трудното поставяне на съоръжението,необходимо за скока.Друго не ми идва на ум.А и сигурно е най-красиво да скачаш от Триградското ждрело. :D А цените са супер,особено отстъпката за студенти и 4+1 авантаджия

Link to comment
Share on other sites

най-скъпо е от витинята ;) поне на Адреналин цените са такива. за дяволското гърло, там е крива хавата с моста и ластика, и е малко по-трудно за скоци. иначе ето малко пикчърс от мои скоци преди 2-3 години:

 

vt1.jpg

 

vt2.jpg

 

Само да кажа за маниаците, към април месец всяка година адреналин варна организират опит за подобряване на световния рекорд за най-много бънджи скоци за едно денонощие - 24ч и примоцията е 10лв 10 скока ;) връзват те и скачаш до откат :punk

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa - Рекорда на Адреналин е в края на март и е собствен рекорд и няма нищо общо с гинес... А таксата за скока в Дяволското гърло е най-висока, поради спецификата на терена и по-точно трудния достъп до позицията за скачане. Между другото там не се скача от самия мост, а човекиа се спуска до определено място и там се "отцепва" от въжето на което виси и пропада към бесдната. Там ластика е едва 3.5 метра (максималното пропадане е 14-15 м.), но обстановката (35 метровия водопад, стесняващите се скали покрити с фин зелен мъх) и начина на падане (отцепването от въжето чрез натискане на бутон) допринасят за повдигането на адреналина много над 100 % :) От опит мога да ви кажа, че там чувството е невероятно и изживяването е много по-силно от скок от обикновенните мостове (Витиня, Клисура, Аспарухов мост и пр.) Btw, до сега в дяволското гърло са скачали само 4 човека...

Ако някой се зачуди 3.5 метров ластик не е ли твърде къс, отговорът е НЕ. Ластикът е изработен специално за дяволското гърло и е оптималният вариант за терена. Ето няколко ко снимки от там - http://illl.hit.bg/12/10.jpg http://illl.hit.bg/12/12.jpg http://illl.hit.bg/12/11.jpg http://illl.hit.bg/12/13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa - Рекорда на Адреналин е в края на март и е собствен рекорд и няма нищо общо с гинес

 

Атакуват "Гинес" с бънджискокове

 

Книгата на рекордите Гинес атакуваха смелчаците от клуб "Адреналин", които започнаха масирана инициатива по бънджискокове от Аспарухов мост във Варна. По план те трябва да се хвърлят с ластично въже до 10 ч днес. В 24-часовото начинание се включиха 10 души от цялата страна, сред които имаше и четири момичета.

Силният вятър ни пречи, но се надяваме той да утихне през нощта, коментира шефът на клуба Росен Касабов. Той си е поставил за задача да подобри своя личен рекорд от 33 скока за един ден. Инициативата бе записвана със специална камера. Записът ще бъде предоставен на редакторите в "Гинес".

Шоуто бе организирано по случай 10-годишнината от създаването на клуб "Адреналин". Юбилеят съвпада с Деня на славянската писменост.

 

 

http://209.85.135.104/search?q=cache:IS-Hw...t=clnk&cd=4

 

Нищо общо нямат :wacko: разбира се! Обаче и вие като направите 10лв - 10 скока, ще дойда да скачам при вас ;) , хем сте по-близко, макар че лъжете повече :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От кога започват скоковете за тази година.Само с бънджи не съм скачал и мисля че ми е време и за това.Та някой ако има инфо от кога ще се скача ,моля да сподели

Link to comment
Share on other sites

Това че няква медия прави реклама, съвсем не значи, че подобряват рекорд на гинес.

Леееко ме съмнява баш във ВТ, да се подобри подобен рекорд, който е доста разпространен в света като идея.. ( виж в гугъл )

Та така .. мен реално и моста в Търново не ме кефи особено !

 

Мн. се радвам, че вече такива мероприятия се организират и в Пловдив !

 

Преди два дни бяхме на Клисура и беше супер ! :punk

Гледката е страхотна и случихме на време .. а бе супер е за скачане !

Мн. съм доволен и препоръчвам на всички !

Link to comment
Share on other sites

Това че няква медия прави реклама, съвсем не значи, че подобряват рекорд на гинес.

Леееко ме съмнява баш във ВТ, да се подобри подобен рекорд, който е доста разпространен в света като идея.. ( виж в гугъл )

Та така .. мен реално и моста в Търново не ме кефи особено !

 

Ако им беше прочел малко инфо из сайта ( http://www.adrenalin.bg/projects/indexb.html ) щеше да си наясно че това не е медийна реклама, и че наистина подобряват рекорд на Гинес, които те са поставили, а не че моста в Търново "не те кефи", а именно:

 

Масов рекорд за най-много бънджи скокове за 24 часа със свободно участие (рекорд за: 2002 г.- 310 скока, 2003 г. – 379 скока, 2004 г.- 384 скока, 2005 г. - 396 скока)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Значи днеска скачах от моста на Клисура. :punk :punk Изживяването е супер, :punk :punk

е малко по-не се чуства свободното падане в сравнение с парашутен скок ( но и разстоянието е доста по-малко :D ).

На истина от първият скок не ми останаха много впечатления ,та се наложи да скачам втори пат :P :P Това са най-добре изхарчените ми пари от много време насам :punk :rolleyes: :woot :wub:

Link to comment
Share on other sites

kolioeng, радвам се, че ти е харесало :) btw, тази неделя пак ще скачаме там, ако има мераклии да пишат. Повече информация на www.skok.hit.bg и 0883309268

kolioeng, клипчетата ги взех, ще ти ги пратя след като ги конвертирам.

Btw, има изненада за мераклиите - изпращайте e-mail на illl@abv.bg с име, фамилия и телефон за връзка и със subject: безплатен скок. Всяка седмица (когато има скокове) 1 от изпратилите ще получава безплатен скок :) Условието е - навършени 18 години и тегло м/ду 50 и 105 кг. Късмет!!!

 

Пловдивски Бънджи Клуб - www.skok.hit.bg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...