Jump to content
BulForum.com

Пепоръчайте ми


Sonic

Recommended Posts

Имам една машина - cel 800 Mhz + 384 mb ram + ge-force 2 mx 200

Искам да си направя mail server + web server от нея.

 

Препоръчайте ми дистрибуция и верояните програмки към нея, за дигане на подобен сервер.

По възможност да бъде максимално защитен и максмимално опростен web server-a ( ако не е apache де ) , същото важи и за mail server-a , който ще е супер ако предлага готин web интерфеис.

 

По принцип си харесвам RedHat дистрибуциите, но няма проблем да опитам и нещо друго , само да е изпълнило по-горните изисквания, особенно за лесна подръжка :)

 

мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Тва вече е направено - с BSD - толкова sux , че няма накъде ...

както казах по-горе е много важно да е лесно за мендажиране и от не много задълбочени в linux

- примерно някакъв шарен интерфеис към пощенския сервер менаджер - ала бала ...

че не ми се качва exchange server на некои windows пак ... - аман ! :/ ( почват игри да си цъкат и глупости да вършат ) :wacko: :unsure: :cry :blink:

 

Та относно qmail - доста е беден на екстри ( твърде беден ), а apacheto си е ясно вече :)

Link to comment
Share on other sites

Тва вече е направено - с BSD - толкова sux , че няма накъде ...

както казах по-горе е много важно да е лесно за мендажиране и от не много задълбочени в linux

- примерно някакъв шарен интерфеис към пощенския сервер менаджер - ала бала ...

че не ми се качва exchange server на некои windows пак ... - аман ! :/ ( почват игри да си цъкат и глупости да вършат ) :wacko: :unsure: :cry :blink:

 

Та относно qmail - доста е беден на екстри ( твърде беден ), а apacheto си е ясно вече :)

 

 

Много им се радвам на разни като теб дето задават възможно най-ламерски въпрос и после дават ужасно крайно мнение за нещо което вероятно и на картинка не са виждали. Да знаеш че с която и дистрибуция да се захванеш да го правиш това ... няма да се разминеш с човъркането по конфиг файловете и с четенето също няма да се разминеш!

Link to comment
Share on other sites

Дотук - 2ма предубедени чатъра може би - никога неработели за фирма...

О боже ! По-добре да не бяхте писали нищо - поне да не си показвате простотията.

 

Поне да бяхте прочели това което написах - щеше да ви е ясно че не само аз ще го пипам това нещо , но и хората след мен - които не е сигурно дали ще са 100% наясно , или просто ще експериментират.

Повярвайте ми - ако го правих за мен - едва ли щях да се обърна към който и да е за помощ, просто си мислех че тук може д аоткрия някои , който поне 2-3 годинки е работил за фирма с повече от 200 служитела, и знае за какво става въпрос, а не ламер , тукощо се пръкнал на бялия свят и дава и дава късички и безсмислени мнения с цел да си вдигне бр. постове, или да се покаже колко е наред с едикво си.

Мерси , но ако ми трябва такова мнение - ще го открия от всеки 3ти хванат на улицата.

Link to comment
Share on other sites

Aми колега,казваш че си свикнал с РедХат-дистрибуциите.С риск да бъда изяден,съветът ми е да си работиш с тях.Федорката е нещо ексцентрично но доста добро начинание.Във Федора 6 има включени доста "екстри" от гледна точка на графични приложения.

А относно сигурността-SeLinux върши изключително добра работа,но трябва да се конфигурира внимателно.

А спора *BSD,Unix,Linux... никога няма да приключи,така че не се връзвай

Link to comment
Share on other sites

Ами то и моето мнение е точно същото ( особенно Fedora ми е любима :) ) - просто се интересувах дали случайно някой незнае нещо добро като сервер , което да е тествал , и да е лесно за работа дори и от не толкова задълбочени в linux нещата ...

Тва ми бе въпроса , а темата бе обърната на : аз знам тва, аз работа на тва - значи е най-доброто ... хмхмх

Link to comment
Share on other sites

Тва ми бе въпроса , а темата бе обърната на : аз знам тва, аз работа на тва - значи е най-доброто ... хмхмх

Абе келеш, ти започна флейма относно различните ОС, ти започна нападките, ти започна да се правиш на голяма работа и да раздаваш крайни оценки за това и онова. Или си сложи някакви цейси да прочетеш правилно и да разбереш какво пишеш, или не се обаждай неподготвен. Писна ми да ти гледам небивалиците и да виждам, че дори си вярваш като ги пишеш. Детска му рабта.

Link to comment
Share on other sites

Соник не си прав в случая, БСД-та наистина за момента е една от най сигурните системи и то без да се налага да инсталваш кернел патчове всеки месец, както става при линукса. Пак и за това кой каде работил или нещо такова, нивото ти се вижда още в първото изречения на началния ти пост

"Имам една машина - cel 800 Mhz + 384 mb ram + ge-force 2 mx 200"

"Искам да си направя mail server + web server от нея."

Какво общо има видео картата с майл и уеб сервера?

Но както и да е... qmail е наистиа много добър и документацията е много изчерпателна и няма да имаш проблеми при инстал.

Link to comment
Share on other sites

qmail-a e bomba, za 1 h imam rabote6t qmail + vpopmail + spamassasin + qmailadmin (web tool za dobaviane na novi mail-ove) + webmail na FreeBSD :D

Ухаа.. това бих искал да го пробвам .. е едва ли за 1 час ще успея ама... :)

Link to comment
Share on other sites

Ухаа.. това бих искал да го пробвам .. е едва ли за 1 час ще успея ама... :)

 

Ot portovete go installvam samo, bez nikvi qmailtoaster-i, tigani i dr. kuhnensko oborudvane. Ako ne se zaku4i ne6to i PCto e ne e na 15 g, aide max 2 h, da ne se izsilvam tolkova :D

Link to comment
Share on other sites

Полезен линк един брой

Полезен линк два броя

Полезен линк 3 броя

 

Ако беше казал и за колко клиента ще се използва тоя мейл сървър и за какви приложения ще се ползва апаша. меже би щах да ти дам по-полезни линкс, но с толкова инфо....

Link to comment
Share on other sites

кфо не му хареса на bsd-то ? перфектно си работи тук с 200+ юзъра ;)

 

елементарно решение - fedora core , apache, sendmail. Навсичкото отгоре си вървят в комплект :)

 

Други готини Mail Servers - Kerio Mail Server /не е free / , Desknow .

Link to comment
Share on other sites

Абе келеш, ти започна флейма относно различните ОС, ти започна нападките, ти започна да се правиш на голяма работа и да раздаваш крайни оценки за това и онова. Или си сложи някакви цейси да прочетеш правилно и да разбереш какво пишеш, или не се обаждай неподготвен. Писна ми да ти гледам небивалиците и да виждам, че дори си вярваш като ги пишеш. Детска му рабта.

 

Абе тиквеник - ти нали нямаше да четеш надолу а ? или пък не си чел нагоре , а си пускаш лиготиите насляпо .

Бегай да се правиш на интересен другаде !

 

Мерси съм вече от тооя раздел на тоя форума - от тук научих 2 неща - има ужасно големи кретени мислещи се незнам си кво и готови да се заядът за първото нещо за което се захванат.

'cipher' - по-голям смотаняк от тебе не бях срещал , дано да нямам честа да се запозная с подобно диване като тебе .

 

Моля темата да се изтрие - явно ще питам другаде или ще се мъча сам.

Link to comment
Share on other sites

Добре де аз не мога да разбера защо изобщо си я пуснал тази тема като не те интересува чуждото мнение. Като си държиш на своето - мъчи се сам и толкоз.

Link to comment
Share on other sites

'cipher' - по-голям смотаняк от тебе не бях срещал , дано да нямам честа да се запозная с подобно диване като тебе .

Хаха. Бати противоречието в това изречение.

 

Виж сега, сине майчин, държиш се като някакъв 15-годишен тийн, който не знае как да покаже колко много знания има в главата си, освен с флеймърски изказвания от вида "Това съкс, онова съкс" и с тъпо отношение към хората, които в крайна сметка пита за нещо.

Link to comment
Share on other sites

Ааа недей така :) темата си беше хубава.. замислям се вече дали не е крайно време да пробвам freebsd :)

 

Pusni PM ako zakasa6 niakade, imam zapisani niakoi cenni raboti ;)

Link to comment
Share on other sites

освен с флеймърски изказвания от вида "Това съкс, онова съкс" и с тъпо отношение към хората, които в крайна сметка пита за нещо.

Ти какво очакваш от касиер работил в компютърна зала. Само като му чуеш изказването "ламер", се разбира, че е пускал хора на 1-ви за пеесе стотинки ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш от касиер работил в компютърна зала. Само като му чуеш изказването "ламер", се разбира, че е пускал хора на 1-ви за пеесе стотинки ;)

 

haha...exactly :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...