Jump to content
BulForum.com

Fernando Alonso или...


Recommended Posts

Дай де, аз в това нямам проблем ... а и като не знаеш как се чете името, пиши си го на латиница ... ако не можеш, само го copy-ни ; ).

 

http://www.youtube.com/watch?v=ryq7kzZyDg0

 

ето. А за името така ми е по фонетично ;)

Link to comment
Share on other sites

Чефо само една вметка от по-горните ти мнения :) Кими - може, Маса - не може :) Маса съпорт, друго не може. Другия сезон ще е голям купон усещам.

 

Запомни си думите и да видим. Само и аз да доуточня. Рубенс бе пилот на Ферари за сефте през 2000 година а дебюта му е през 93. И то какъв дебют има на Донингтън в дъжда. Та до 2000 за 7 сезона зад гърба. Получава шампионска кола, за която как да кажа много ама много са изравнени с МКЛ и той завършва 4 в генералното класиране. А съпортирашия :) МАСА пак в дебютния си сезон завършва 3 с две победи. Докато Рубенс има една. Е да това на Хикенхайм 2000 беше спектакъл, но все пак. Освен това Маса загуби някоя точка заради Култи и заради хАБСУРДНИТЕ ПРАВИЛА НА ФИА за наказване при смяна на двигател. Както и да е Факт е че сравним с Рубенс завършва на място по-нагоре. Кими ще е нов в тима и ще трябва да се доказва. И хич няма да му е лесно. В една обиколка Маса е много бърз. Започва да бъде и бърз за цяло състезание, но на променящи се условия има още какво да се желае. Справка Унгария и Китай

 

Дай де, аз в това нямам проблем ... а и като не знаеш как се чете името, пиши си го на латиница ... ако не можеш, само го copy-ни ; ).

 

БРАВО ! Супер даже, само че не знам кой е твърдял, че това което казват не е верно и че Шумахер не е 'the best'. А и надявам се си го видял накрая, като млад, далеч е от сега ;)

 

Само че колега едно е да караш кола от тази епоха и съвсем друго е да караш такава след забраната на активното окачване и ТК в периода до около 99 2000 ;). Точно поради този факт аз никога немо да определя Алонсо за велик. ДОкато Шуми е печелил и с "онези" и с "тези" болиди

Link to comment
Share on other sites

1.Запомни си думите и да видим. Само и аз да доуточня. Рубенс бе пилот на Ферари за сефте през 2000 година а дебюта му е през 93. И то какъв дебют има на Донингтън в дъжда. Та до 2000 за 7 сезона зад гърба. Получава шампионска кола, за която как да кажа много ама много са изравнени с МКЛ и той завършва 4 в генералното класиране. А съпортирашия :) МАСА пак в дебютния си сезон завършва 3 с две победи. Докато Рубенс има една. Е да това на Хикенхайм 2000 беше спектакъл, но все пак. Освен това Маса загуби някоя точка заради Култи и заради хАБСУРДНИТЕ ПРАВИЛА НА ФИА за наказване при смяна на двигател. Както и да е Факт е че сравним с Рубенс завършва на място по-нагоре. Кими ще е нов в тима и ще трябва да се доказва. И хич няма да му е лесно. В една обиколка Маса е много бърз. Започва да бъде и бърз за цяло състезание, но на променящи се условия има още какво да се желае. Справка Унгария и Китай

2.Само че колега едно е да караш кола от тази епоха и съвсем друго е да караш такава след забраната на активното окачване и ТК в периода до около 99 2000 ;). Точно поради този факт аз никога немо да определя Алонсо за велик. ДОкато Шуми е печелил и с "онези" и с "тези" болиди

 

1.Mного е прав според мен.Това е напълно логично да е така като казва иначе няма никакъв смисъл да седи Маса във Ферари защото знае той самия че с по-слабичка колица нищо неможе да направи.Просто няма качества нужни за един шампион.Всеки пилот от кервана с почти перфектна кола може да вземе пол и победа както всъщност направи Маса.Видя се че когато се има проблеми с техниката той неможе да постигне нищо докато много по титолувания Шумахер пак смогва да се напъха сред първите което си е много показателно за мен!

2.Ми то аз по твоята логика няма да призная Шумахер като велик щото аджеба сега е карал с електрони помощници тракшъни и т.н. пък ей на Фанджо е карал без сичките тея глупости и всичко е зависело от пилота.Тъй че това не са нивки оправдания кога един пилот е велик или не!

Link to comment
Share on other sites

1.Mного е прав според мен.Това е напълно логично да е така като казва иначе няма никакъв смисъл да седи Маса във Ферари защото знае той самия че с по-слабичка колица нищо неможе да направи.Просто няма качества нужни за един шампион.Всеки пилот от кервана с почти перфектна кола може да вземе пол и победа както всъщност направи Маса.Видя се че когато се има проблеми с техниката той неможе да постигне нищо докато много по титолувания Шумахер пак смогва да се напъха сред първите което си е много показателно за мен!

2.Ми то аз по твоята логика няма да призная Шумахер като велик щото аджеба сега е карал с електрони помощници тракшъни и т.н. пък ей на Фанджо е карал без сичките тея глупости и всичко е зависело от пилота.Тъй че това не са нивки оправдания кога един пилот е велик или не!

 

Ако ми изясниш под точка 1 цена нямаш. Сериозно това третия път дето я чета и не я схванах. Нещо е свързана с първата част на горния ми пост. Но не сцепвам

 

А иначе новини от КИМИ

Човека пропуснал награждаването на Шуми защото "I was having а shit" ;) :D Това ме побърка.

След края на сезона във Формула 1 бившият вече пилот на Макларън- Мерцедес Кими Райконен отново се забърка в скандал, съобщават медиите на Острова. Преди старта на състезанието на пистата ”Интерлагос” в Бразилия, финландецът давал интервю пред репортера на британската телевизия ITV и бивш пилот от Формула 1 Мартин Брандъл. Журналистът забелязал, че Кими бил единствения пилот, който пропуснал връчването на златната купа от страна на легендата на футбола Пеле за Михаел Шумахер. Както е известно, от следващия сезон ”Айс мен” ще замени в тима от Маранело именно седемкратния световен шампион.

 

Брандъл, който е и бивш съотборник на Шумахер в Бенетон попитал Кими наистина ли е пропуснал символичната церемония, а Кими отговорил: ”Да така е”. ”Значи ще можеш да минеш и без това”, запитал саркастично Брандъл. ”Ей в това време аз бях по голяма нужда в тоалетната. (б.а. оригиналните думи на Райконен са: Hey, I was having a shit ).

 

”Благодаря ти за това. Поне сега колата ще бъде по-лека на старта”, завършил Мартин.

 

Таблоидите на Острова съобщават, че в телевизия ITV постъпили множество оплаквания от вулгарния език на Райконен на живо в ефир. Телефоните в редакцията били засипани с остри думи по адрес на финландеца.

Link to comment
Share on other sites

Ех деа, къв калитар е тоя, две години подред Шуми не може да му вземе титлата :D

 

За сезон 2005 ще си замълча, защото аз имам коренно различно виждане за тоя сезон. Само леко да ти подкскаже. Има един дядо на име Бърни Екълстоун. Не е в негов интерес само Ферари да са шампиони. През 2005 интереса в Испания се е покачил с 60%, а това за Бърни значи популярност и естествено пачки. Тоя сезон - еми направихме всичко и ни се размина заради два много странни дефекта, а между другото никой друг пилот за вече 56 години не е карал 6 години и 6 дни без дефект в ДВИГАТЕЛЯ по време на състезание. И не само дефект в двигателя ами какъвто и ще да е друг механичен проблем. Задръжте си подаръцуте халал да са ви. Нито една от титлите спечели от вас не се равнянват и на част от ЧОВЕКА КОЙТО КАРА ЗА НАС 11 години. А и както ще разбереш едно е да се спечели световната титла във Ф1 и съвесем друго е да се спечели тя с ФЕРАРИ.

Link to comment
Share on other sites

Еми то добре,ама ако твърдиш, че всичко е подкупено ... само си проличава колко разбираш ... на Алонсо не му ли прецакаха 2 пъти една и съща гума при съзтезания, които бяха 100%-тови негови ? Или не, в тоя спорт само Шумахер прецакват, за да не е той шампион, и за да има с какво вие да се оправдавате?

Link to comment
Share on other sites

Еми то добре,ама ако твърдиш, че всичко е подкупено ... само си проличава колко разбираш ... на Алонсо не му ли прецакаха 2 пъти една и съща гума при съзтезания, които бяха 100%-тови негови ? Или не, в тоя спорт само Шумахер прецакват, за да не е той шампион, и за да има с какво вие да се оправдавате?

 

Онова беше за сезон 05. Ама и ти май много разбираш. Заради грешни гуми или по точно за не подготвени добре за дадени състезателни условия гуми спокойно се губи по 3 сек на обиколка. И да не беше грешката в Китай Алонсо пак нямаше да победи и с един стоп по-малко дори. Поради простата прчина че на изсъхваща писта Б е много по-добър от М. А за Унгария да, може би беше изцяло негово състезанието. Но това е тимова грешка. Нито аз, нито механик на Ферари е слагал задна дясна гума на Альо ;)

Link to comment
Share on other sites

нито механик на Ферари е слагал задна дясна гума на Альо ;)
Това леко ме съмнява, ама може и така да е :). Е все пак, прецакван, не прецакван той стана шампион ;)
Link to comment
Share on other sites

Това леко ме съмнява, ама може и така да е :). Е все пак, прецакван, не прецакван той стана шампион ;)

 

Е туй ша муй. Както се казва в един БГ хумор ;)

Link to comment
Share on other sites

Е туй ша муй. Както се казва в един БГ хумор ;)

 

Ти така каза и миналата година каза също в началото на сезона че Бриаторе ще реве накрая........ да продължавам ли ?Кое от тея позна май на точно 0.00%!!

Link to comment
Share on other sites

Ти така каза и миналата година каза също в началото на сезона че Бриаторе ще реве накрая........ да продължавам ли ?Кое от тея позна май на точно 0.00%!!

 

А ами аз си познавах с точност 100%, но страничен фактор ви подари титлите, нещо което никога не отчитам щом става дума за Ферари и това е ИЗДЪРЖЛИВОСТТА НА ДВИГАТЕЛЯ. Това за мен бе константа. И както видя Жоре дълго време беше и се надявам пак да бъде ;). Радвайте се на подаръците, че без Алонсо и супер болид няма да ви помогне за титлите. Справка Фиси който има две победи ако не се лъжа за двата сезона с Рено. Хейки е тестер и нали не се надаваш в дебютния си сезон да грабне титлата. А нашето момче в дебютния си сезон взе две победи и повече отпадания и тем подобни натри Фиси в кучи ***. ;)

Link to comment
Share on other sites

А ами аз си познавах с точност 100%, но страничен фактор ви подари титлите, нещо което никога не отчитам щом става дума за Ферари и това е ИЗДЪРЖЛИВОСТТА НА ДВИГАТЕЛЯ. Това за мен бе константа. И както видя Жоре дълго време беше и се надявам пак да бъде ;). Радвайте се на подаръците, че без Алонсо и супер болид няма да ви помогне за титлите. Справка Фиси който има две победи ако не се лъжа за двата сезона с Рено. Хейки е тестер и нали не се надаваш в дебютния си сезон да грабне титлата. А нашето момче в дебютния си сезон взе две победи и повече отпадания и тем подобни натри Фиси в кучи ***. ;)

 

За двигателя нищо не се знае ти се надяваш но от Ферари може да се решили друго.Пък тва за странични фактори дето подарили титлата са глупости.Винаги има странични фактори за който и да е бил шампион ама чак само заради тях да се стане шампион не е така.Ако беше така всички които са били в този спорт щяха да са шампиони ;) Без Алонсо също ще преживеем както и след заминаването на Шумахер от Бенетон все пак Браиторе не е вкарал малко таланти в тоя спорт ;) Вашето момче се видя що за стока е прехвалени ябълки.Никакъв пилот не е просто използваше добрата кола постигната с добрия опит на Шумахер.При слаба кола се видя какво може нали?Шуми го засенчи от всякъде както и Алонсо засенчи Фиси просто слабите пилоти си личат отдалеч.Маса едва ли ще направи нещо както ви се иска!!Много по-склонен съм да мисля че Кими ще постигне нещо въпреки че ми се струва че Ферари в неговите ръце бая кюфтаци ще изпече B)

Link to comment
Share on other sites

Маса едва ли ще направи нещо както ви се иска!!Много по-склонен съм да мисля че Кими ще постигне нещо въпреки че ми се струва че Ферари в неговите ръце бая кюфтаци ще изпече B)

 

Кичо докато свикне с колата, маса доста кифтета има да изяде за първите си места ;) Тази година на доста състезания Маса бе с по-добри класирания от Шуми и на квалификациите и на състезанията. Ще видим, дерзайте до 11 март ;)

Link to comment
Share on other sites

За двигателя нищо не се знае ти се надяваш но от Ферари може да се решили друго.Пък тва за странични фактори дето подарили титлата са глупости.Винаги има странични фактори за който и да е бил шампион ама чак само заради тях да се стане шампион не е така.Ако беше така всички които са били в този спорт щяха да са шампиони ;) Без Алонсо също ще преживеем както и след заминаването на Шумахер от Бенетон все пак Браиторе не е вкарал малко таланти в тоя спорт ;) Вашето момче се видя що за стока е прехвалени ябълки.Никакъв пилот не е просто използваше добрата кола постигната с добрия опит на Шумахер.При слаба кола се видя какво може нали?Шуми го засенчи от всякъде както и Алонсо засенчи Фиси просто слабите пилоти си личат отдалеч.Маса едва ли ще направи нещо както ви се иска!!Много по-склонен съм да мисля че Кими ще постигне нещо въпреки че ми се струва че Ферари в неговите ръце бая кюфтаци ще изпече B)

 

М да Жоре сичко хубаво, но няма един ренист и един алонист, който да е вярвал, че 17 обиколки преди края на Сузука ще земат и двтете ттитли. Точно зарди този страничен фактор станахте шампиони. В Бразилия така ви смазахаме както никой друго претендент за титилата срещу нас от както аз имам спомен ;). Aми да то със силна кола се може, ама някой могат повече от другите. Пак ти казвам. Маса се представи по добре от Рубенс в неговия дебютен сезон. ПОбеди и Фиси, който имаше добра, кола да не кажа и по-добра в началото на сезона, а и Фиси е за втора година с тая кола. Иначе мерси все пак ще отдаваш чест на Маса, но в дебютния си сезон за ферари и със Шуми на пистата само второто място щеше да е по-добре ;)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Маса. Това момче има много голямо бъдеще. Този сезон гопоказа. Както по-горе споменахте това му е дебютен сезон и е вече трети. Дори аз много повече му симпатизира отколкото на Кими. Дори се надявам да няма във Ферари фаворизиране на Райко, а да са равнопоставени. Дори много по-добр е ако развиват отбора около Фалипе. Не виждам да остъпва по нещо на Райконен.

Link to comment
Share on other sites

А да споменем, че шансовете ви изобщо за титлата се появиха след един "страничен фактор" - отпадането на Алонсо няколко състезания преди края? Ей деа, голямо вживяване в тва нещо е, приемайте го по-спокойно, особено като се знае шампиона ;)

Link to comment
Share on other sites

А да споменем, че шансовете ви изобщо за титлата се появиха след един "страничен фактор" - отпадането на Алонсо няколко състезания преди края? Ей деа, голямо вживяване в тва нещо е, приемайте го по-спокойно, особено като се знае шампиона ;)

 

КОгато отпадна Алонсо Шуми трябваше да сложи сухите гуми и щеше да бие. СПравка Маса правеше 1.5 до 2 сек по бързи времена от Педро и той беше съ сухи гуми и още не бе настигнал Шуми. Ама Шуми рискува. И точно за тва съм фен. Той не се вози като ония испански лигльо който казва цитирам "Ф1 не е спорт". Бриаторе "шампиона е решен на маса". Механиците на Альо се радваха като бебе на цица като видяха че Шуми отпадна. Защото повярвай ми те знаеха момчетата на къде отиваше шампионата, а бяха безсилни. Шансовите ни за титлитЕ се появиха още след ГП на Канада като и преди това имахме победи но после станаха фрапантни нашите. Альо нямаше до победи до края ако на Сузука ДВГ не бе гръмнал. Все факти ама кой да гледа.

Link to comment
Share on other sites

Нямаше да победи ? От къде знаеш ? Сега, че си фен на Шумата не значи, че Алонсо не може да го мине, нали ? Еми при мен е обратното и аз казвам, че щеше да го мине и кво ? Какво е щяло да стане не е важно, както казах преди, важно е какво стана ;). Важно е кой е шампиона, и кой е се пенсионира ;)

Link to comment
Share on other sites

Нямаше да победи ? От къде знаеш ? Сега, че си фен на Шумата не значи, че Алонсо не може да го мине, нали ? Еми при мен е обратното и аз казвам, че щеше да го мине и кво ? Какво е щяло да стане не е важно, както казах преди, важно е какво стана ;). Важно е кой е шампиона, и кой е се пенсионира ;)

 

1 Гледа ли състезанието.

2 Знаеш ли аз за какво говоря изобщо. Става дума за това, че при тези условия с тези гуми Гуми Ферарито е много по-бързо от всички останали. Шуми имаше 16 сек преднина на Педро. И избра да не влезе в бокса. Ако беше влезнъл да беше останъл на максимум около 8 сек зад него. Ама и това е много защото там се искам около 4 сек работа за смяна на Гуми и това е. Няма дозареждане няма нищо. Е избраха друго и се оказа че сгрешиха. Но поне не се возиха. За това Унгариа, Австралия и Бразилия ми харесаха най-много. В Австралия имаше още един и герой и о чудо това не е Алонсо, а Монти. Който също излезна от границите на нормалния риск ;).

 

Това какво ти казваш или аз казвам няма значение. Фактите са хубаво нещо. А те са. Фернандо е двукратен СШ не заради умопомрачителните си пилотски умения. И ти ще го разбереш това ако намериш време да гледаш състезания до сезон 99. Сега колите са прекалено лесни за каране, а с перфектна кола всеки може. В едно интервю Шуми казва, ако талантлив пилот може да искара 5 десети на обиколка само заради стила си на каране преди, то сега може да стане максимум до 2 десети, поради факта че колите имат много системи за каране. ТИ виждал ли си някога някъде при каквито и да е услови Алонсо да бил с 9,5 сек на обиколка по-бърз от друг пилот. А аз съм виждал Шуми да е по-бърз от СШ за 97 Жак Вилньов на Пистата СПА през сезон 97. Гледай и Спа 95 и Спа 92. И Сузука 98, 2000. Малайзия 2001. Испания 96, Монако 96. Монца 98.

 

Много ми се иска да видя Ф. Алонсо в кола каквта имаше Кими през сезони 2004, и 2005 и сега през 2006. Дали пак ще плюе по тима си. Дали изобщо ще вземе победа с болид като този от сезон 2006 или 2004. Искам да видя отговори на тези въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...