Jump to content
BulForum.com

N-Bench3


Recommended Posts

Za vsichki maniaci (kato men) na tema test na PC-to ima neveroqtno qk test, krasiv i tochen koito e za AMD, koito e sys P4 ili CELERON shte se chuvstva precakan zashtoto testa optimizira procesorite na AMD :P Aide koito mu se zaniamva da testva i da pestva rezoltati moje da se podkrepeni sys screenshot. Uspeh!!! :D

 

P.S. Eto i URL http://www.warez.ru:8080/FTP/Win_Appz/N-Be...h3/N-Bench3.exe

Link to comment
Share on other sites

добре, ето два резултата от мен, първия е при 11x185MHz а втория при 11.5x185MHz, процесора е T-Bred 1700+, паметта е TwinMOS DDR333 (11-3-3-2.0), видеокартата е мизерна 64bit Radeon 9100 на стандартни честоти, OS Win2003 Enterprise

 

N-Bench1.PNGN-Bench2.PNG

Link to comment
Share on other sites

hehe, chakashe da se poiawiat po-slabi ot twoite resultati za da postnesh i ti nali ?

niama losho

samo kaji kwa e wideokartata, shtoto kato gledam razlikite ot tam idwat

 

edit: ups, ne sum oburnal wnimanie che imash signatura, sorry

Link to comment
Share on other sites

kicko ne znam, ama radeona ti se e predstavil mn zle, pri men na 2200+ rezultatite pri grand toEring bqha s 500 to4ki otgore, 4e i pove4e. Imashe i dr razliki, no kato cqlo za procesora neshtata bqha podobni s tvoite, e vse pak po-niski estestveno. Btw az sam s rad9000 na GB. Za tva i ne postvam kartinka. Mislq, 4e e bezmisleno da go pravq pri polojenie, 4e rezultatite sa shodni.

Link to comment
Share on other sites

goleminata na pametta niama nishto obshto

stawa duma za interface kum pametta, shinata - ne e 128 bitowa kakto e normalno za tozi klas karti, a e 64 bit i kakto se wijda ot tezi resultati, i ot 3DMark-a, towa okazwa ogromno wlianie na proizwoditelnostta.

Link to comment
Share on other sites

Този тест определено не е красив,както е окачествен от XeForce3,защото е правен за сравнение на процесорната мощ и това много добре се вижда от сравнението на моите резултата с тези на Runner.

 

---------------

Ето и моите:

N_Bench3RIP.jpg

 

---------------

Както и при 3D Mark и тук не се използва RAM-a,а се набляга на CPU-то и VC-то.В случая само някакви си 900 PR ни делят,но забележете резултатите на 3D теста.

Link to comment
Share on other sites

Ami zabelqzva se opredeleno no kato cqlo kato si clocknesh procesora se povishava i proizvoditelnosta na cqlata sistema kato cqlo osven na videoto, tvoq koomputar moje mnogo poveche, samo mu trqbva clock! i shte stignesh rezoltatie na Runner

Link to comment
Share on other sites

Да,определено с един качествен клок нещата ще се оправят,но понеже не искам да развалям гаранцията на ПС-то,не мога да отварям кутията и се задоволявам само с настройки от BIOS-a,а там са доста по-ограничени.Специално на този модел 7VA заедно с промяната на FSB-то се променят честотите на AGP и PCI и ако се превиши много видеото може да изгори,а саунда почва да прави проблеми.Ето защо максимумът който съм постигал през BIOS-a и то с не чак толкова стабилна работа е 1.8Ghz(2200+ ако не се лъжа).Забравих да добавя,че и множитела може да се сменя само от джъмперчетата на дъното,а с едно DIP ключе се променя и честотатана шината(100,133,166MHz),но като това не влияе на AGP/PCI шините.Иначе стабилна работа при клок държи на 1.62 или 1.63Ghz.На дъното обаче има една много яка опция Turbo Performance която прави чудеса в буквалният смисъл.Като съответно при изключването и,резултатите на 3D Mark 2001SE спадат с около 2000 точки.Не знам,може би нещо си играе с напрежението,а може би не,но когато е включена тази опция не може да се прави клок - точно това ме навява на мисълта,че борави с напреженията,защото след като се клокне температаурата става доста висока и системата нестабилна.Когато беше клокнат на 1.8Ghz,тази опция беше изключена,а температутрата беше 45 градуса.

 

И понеже,XeForce3,темата е твоя и понеже виждам,че се интерсуваш от хардуер,ще стана малко нахален и изложа някои неща извън темата (дано нямаш нищо против).Та ето едно шотче на един приятел със същият процесор като моят - AthlonXP Thoroughbred-B 1700+,което показва докъде може да се клокне процесора без драстично увеличение на напрежението:

-------

1700%20to2800%20.jpg

-------

Ето и още един шот,на който се вижда,че е вдигнал още малко FSB-то и вече процесорът не се разпознава като някакъв модел:

-------

1700%20to2800%20andmore.jpg

-------

Мисля,че постиженията са добри.За да направя шотовете възможно най-малки,съм орязал някои неща,а именно температурата,която в първият случай е 37 градуса,а във вторият 39.При това охлаждането е от съвсем нормален куулер(радиатор+вентилатор на 4000 оборота) и топлопроводима паста.

Link to comment
Share on other sites

Ето сега и някои мои шотове.

Първият е от 3D Mark 2000.

-------

Само картата е клокната,драйверите на всички тестове ще са 40.72 сертифицирани (WHQL),защото фабрично си вървят с картата и дават най-високи резултати.Бтв,това са максималните стойности на които можех да клокна картата,а както ще видите и после,при клокнати и карта и процесор,честотите на картата трябва да се намалят малко.

-------

Процесора на 1.62Ghz,картата клокната,и съм получил най-високият резултат на 3D Mark 2000 - 12170 точки.

-------

3D Mark 2000 Default H T&L 40.72 WHQL Overclocked@ 283-594 CPU@1.62Ghz (11x147)

-------

1.jpg

-------

-------

Минавам към 3D Mark 2001SE.

-------

Първият тест е съвсем нормален,без да е клокнато нищо по Pc-то.

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL

-------

2.jpg

-------

Следващият шот е с клокната карта.

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@280-570

-------

3.jpg

-------

В следващият отново съм клокнал само картата.

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@290-595

-------

4.jpg

-------

И ето последният тест при който е клокната само картата като и с него постигнах максимален резултат от 11002 точки.От 10050 до 11002 само при клок на картата мисля,че е добре.Забележете,че тук съм смъкнал с 1Mhz честотата на паметта и съм увеличил с 2Mhz честотата на ядрото.

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@292-594

-------

5.jpg

-------

Ето и тестовете при клокнат процесор.Нека всеки сам да разгледа при различните настройки какви промени стават,защото честно казано няма какво да коментирам,а пък и вече 2 часа пиша този пост(плюс "търсенето и обработването" на шотовете ми).

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@ 286-567 CPU@1.6Ghz (11x145)

-------

6.jpg

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@ 280-594 CPU@1.63Ghz (11x148)

-------

7.jpg

-------

3D Mark 2001 Default PH T&L 40.72 WHQL Overclocked@ 288-594 CPU@1.62Ghz (11x147)

-------

8.jpg

-------

-------

В предпоследният тест се вижда,че процесора е клокнат на 1.63Ghz,а видетото на 280/594.В последният процесорът е 1.62Ghz,а видеото е 288/594 и следва,че дори и видеото да се клоква с малки стойности,то токите растът с 30-40.Ако можех да отворя кутията и да направя шината на 166Mhz това автоматично става 1.82Ghz със включен Turbo Performance и ако клокна картата на 288/594(което се явява като моментен максимум) ще получа много високи резултати,естествено без ръчно вдигане на шината.А ако започна да я бърникам,че се върнем на на-горните шотове,т.е. ще достигна 2800+ или около 2.3Ghz.

Лошото е,че картата дори при изключен Turbo Performance и при включен такъв със колкнат процесор(на 1.63Ghz,което вдига шината на AGP/PCI) работи на едни и същи максимални стойности,което ме кара да мисля,че и трябва допълнително охлаждане(едни радиаторчета на паметта няма да са никак зле).

 

Айде това е от мен.Дано някои си направи труда да прочете кова което написах :D .

 

P.S.Още веднъж съжалявам,че пиша в тази тема,но просто стана въпрос за клокване и реших да не правя нова.Дано ме извините :( .

Link to comment
Share on other sites

Ха,стигна до някакъв извод,но не си напълно прав.Да,бях запален когато си взех конфигурацията(понеже направих почти цялостен ъпгрейд),но страстите поотминаха.Дори и новини не чета вече.Нямам проблеми с игрите поне на този етап (единственият ми проблем е 3D Studio MAX 6 ама на тва животно каквото му дадеш,пак ще го изяде :D ).Скоро не планирам ъпгрейд,защото ако се наложи спокойно мога да клокна всичко отново и да издържа поне още 5-6 месеца.Но ако ще купувам нещо ново,то ще е РАМ(или 512 или 1024,заради гореспоменатата програма) или процесор...нещо от типа на 2400+.

Link to comment
Share on other sites

Vchera sled kato si clocknah durona na 2.0GHz ne se zdyrjah da ne testvam, i mi napravi vpechetlenie che razliakta mejdo Athlon XP na 2.0GHz i Duron na 2.0GHz ne e golqma kakto se vijda na snimkata daje na nqkoi testove Durona e po dobyr ot Athlon-a ;) (Evala na AMD :P ) Ne e stranno che AMD sprqha proizvodstvoto na "zlatni broiki" DURON-i :D vsichki novi procesori sa sys zakluchen mnojitel, i t`va gi pravi dosta slabi za overclock. kakto se vijda ot snimkata proizvoditelnosta na cqlata sistema i po slabiq rezoltat ot na Athlon XP idva ot video kartata :( Za da vidish razlikata :P Kakto se vijda ot tazi snimka DURON 2.0 naprejenieto na procesora e e samo 1.55V - 1.60V, default voltaja na tozi procesor e 1.5V posti, vijda se kak sys 0.05 - 0.1V se postigat 2GHz bez problem :D Prime 95 vyrti veche 13:30 Minuti mislq che stabilnosta na procesora moje da se obqvi! :D Stranno e che prekaleno byrzo se smenq voltaja, apak sistemata e stabilna. Koito iska neshto da uznae ili da me posavetva da kazva, vsqko mnenie e dobre doshlo ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...