Jump to content
BulForum.com

N-Bench3


Recommended Posts

Баси, с Радеон 9500 и с 3200+..., а такъв слаб резултат...

Хич не е слаб резултата. Колкото по-нагоре се качваш в точките - толкова по трудно става за машината да ги прави. така че разликата между Overall 2400 и 2500 не е малка... и + това картата въобще не е пипана, така че може още доста да се изстиска.

 

EDIT: исках да кажа между 2500 и 2508 B)

Link to comment
Share on other sites

Аз също не съм барал картата. Но се обърках с Радеон 9500Про. Чистия 9500 е по-слаб от Ти4200.

 

А тва дето го казваш: "Колкото по-нагоре се качваш в точките - толкова по трудно става за машината да ги прави.", е такава безмислица, че сигурно и ти не можеш да си го обясниш...

Link to comment
Share on other sites

Zagledah se v rezoltatite na sMARTBomber i mi napravi vpechetlenie che toq negoviq procesor 3200+ ~ 2.2 Duron kakto se vijda ot tazi snimka, az naprovo sym izumen N-Bench 2.2GHz Che razliakta e tolkova malka, tova sa nqkakvi si 20tochki :D 3200+ na kakva shina raboti i kakyv voltaj, zashtoto kakto se vijda ot tazi snimka CPU-Z 2.2GHz DURON-a raboti samo na 1.568V po default e 1.5V, rezoltatite na testa za CPU OVERALL sa s minimalna razlika, i mi e mnogo chudno, na kakvo se dylji tova. Kogato DURON-a e s 200MHz poveche ot Athlon XP toi kompensira bezmoshtieto na video kartata (pravq sravnenie sys sistemite ot signaturata mi). Trqbva da probvam s clocknata video karta kakyv rezoltat shte izkaram. Ta si mislq evtino reshenie za dosta dobra konfiguraciq, ASRock + DURON + DDR 333MHz (shtoto ianche nqma da moje da se pusne na 6-2-2-2.0 taiming) A i nastroikata na ramta okazva mnogo golqmo vliqnie. Trqbva mi po hubava video karta i shte izkaram poveche ot 2500+++ tochni s moito DURON-che :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз също не съм барал картата. Но се обърках с Радеон 9500Про. Чистия 9500 е по-слаб от Ти4200.

9500, но с отключени конвейри, ако ти говори нещо разбира се... за другата част от поста ти няма да коментирам :sick

Link to comment
Share on other sites

А аз къде да видя, че е с отключени конвейри? Случайно да беше написал някъде? И щом е така, начи резултата е много слаб.

 

за другата част от поста ти няма да коментирам

Ами кво има да коментираш, като и ти не знаеш за какво става въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Хихихи айде като много знаеш кое е слабо виж това: :sayjin

n-bench3new.jpg

 

и това (3D Mark-a e build 340):

 

3dMark03detail.jpg

 

и това:

 

AquaMark3_my.jpg

 

айде и това за капак нищо че е старо:

 

3dmark2001se.jpg

 

Ами кво има да коментираш, като и ти не знаеш за какво става въпрос...

 

Barton 2500+ (205x11x1.65)

FAN TitanD5TB (Alluminium)

2x128DDR 333 KingMax (Timings 7-3-3-3, 205MHz)

ASUS A7V600

Gigabyte Radeon 9500 (ядро 330/памет 310/8 работещи конвейра, без артефакти)

Audigy2

 

Ти като знаеш айде коментирай... :evil

Link to comment
Share on other sites

Кви има да коментирам, тоя процесор е на 2.22Ghz, кво има да го сравнявам с 2Ghz? Ти май не мислиш много?

 

Теста на 3Д Марк 2003, също няма да го коментирам. Все пак 9500 има поддръжка на ДХ9, а Ти4200 - не.

 

3Д Марк 2001 - Ето ти един мой тест правен с 2Ghz и Ти4200:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7371455

Както виждаш не съм много далече... Ако вдигна Мхз-те процесора и картата, смятай че го стигам.

Link to comment
Share on other sites

Кви има да коментирам, тоя процесор е на 2.22Ghz, кво има да го сравнявам с 2Ghz? Ти май не мислиш много?

Кой говори за твоя резултат бе?

Естествено че няма място за сравнение. Ако прочетеш назад постовете ще се сетиш какво не си искал да коментираш

Link to comment
Share on other sites

Добре, няма да спорим, само следващия път се съобразявай с изразите си, pls, когато казваш на някои че не мисли, защото малко надвишаваш добрия тон на форума, което от своя страна говори лошо з теб :sick

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sys sistemata ot signaturata postignah tozi rezoltat 2582 Kato se ima v predvid che video kartata mi e dosta slaba, v sravnenie sys GF 4 Ti 4***/Radeon 9500 Procesora e DURON 1600MHz s otkluchen L2 kesh i kato se clockne na 2.2GHz stava 2800+ (11x200) Kogato beshe na 11.5x200 se vodi 2900+ ama e po dobyr ot 3200+ vyv sissandra. DURON RULEZZZZ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Браво XeForce3!

2500 реални е отлично постижение.Още по-добре е с повечето кеш.Но при това положение защо не пробваш при по-малък множител и по висока шина.Дъното е добро а и паметта би трябвало да издържи поне 225.Да не ти прави проблеми заради двуканалния режим при повече от 200Мх?Мен ме спира само паметта че е DDR333.Че видеокартата е мако слабичка-е вярно е но все пак това е синтетичен тест за процесори така че нейното значение е доста по-малко.Като направя тестовете ще научите резултата.

Link to comment
Share on other sites

XForce zaduljitelno li e pri toq test da imam lud ventilator za CPU-to

az sum s Duron na 1.3 i mainboard SL KT 600 R ventilator TITAN D5TB

a videoto prosto nqma da pravq overclock 4e nqma ohlajdane i bez da ho clocvam zagrqva a ako mu napravq ne znam kakvo shte stane :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Браво XeForce3!

2500 реални е отлично постижение.Още по-добре е с повечето кеш.Но при това положение защо не пробваш при по-малък множител и по висока шина.Дъното е добро а и паметта би трябвало да издържи поне 225.Да не ти прави проблеми заради двуканалния режим при повече от 200Мх?Мен ме спира само паметта че е DDR333.Че видеокартата е мако слабичка-е вярно е но все пак това е синтетичен тест за процесори така че нейното значение е доста по-малко.Като направя тестовете ще научите резултата.

edinstveniq problem da ne probvam na po visoka shina e che dynoto me ogranichava do 211FSB :( Apak i chuvstvam kak se sdyhva kogato digna shinata nad 200MHz i zatova digam mnojitelq. Dneska kato smenih ohlajdaneto uspqh da go zapalq i na 2600MHz (13x200) Obache zahranvaneto mi se dyne, ne moje da mu dade dostatychno naprejenie :( Pri 2500MHz raboti izvesno vreme, kogato e na idle nqma problem obache kogato e natovaren na 100% i go mycha sys prime, tocho v opredelen moment, restartira, zashtoto ne mu dostiga zahranvane :( Ama shte smena zahranvaneto sled vreme ;) Za sq na 2.2GHz ne pravi nikakyv problem, apak i na 2500MHz mnogo gree ;) shtoto mu trqbva 1.8v, amai na po malko shte raboti de :rolleyes: Shte raboti na tolkvoa kolkot mu dam :P

Link to comment
Share on other sites

Abe da vi pitam ima li alternativa na tazi programa za Pentiumite,6toto ne e 4estno za AMD  da ima puk za Pentium da niama.

Testa e optimiziran za AMD i ne moje da se dade realna ocenka zashtoto shte se chuvstvash precakan :D Inache ako ti se zaniamva mojesh da pusnish i da vidim kakvi rezoltati shte ti dade, gledam ceh mashianta ti extra ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...