Jump to content
BulForum.com

Към тези, които могат да качват.


liquid

Recommended Posts

Ами на кратко: wtf?!

 

И малко по разширена версия:

 

Има толкова сериали и филми, които си струва да се качат и доста хора пишат теми за тях и се оплакват що ги няма, а някой качва Smallvile? Верно, че вече средната възраст на форума сигурно е малко под 17, но все пак.. ако вие не искате да качвате хубави филми/сериали поне дайте на още 2-3ма права да попълват липсите.

Излязоха нови CSI сезони, но никой и една серия не е качил. Качвате Stargate Atlantis, но не качвате SG-1? Еми.. все едно да качите продължението на някой филм без да има предишната серия. Излезна нов хубав и забавен сериал, че даже свърши първи сезон- Eureka. Никой няма на локалния. Примерите сигурно могат да станат още- например Star Trek, излезнаха двд рип-ове на Family Guy, South Park... От American Dad има само 1 серия! Вече започна и втори сезон... Знам, че качвате в свободното си време и сме ви благодарни за това, че отделяте от собственото си време и трафик, за да качвате неща за по-лесен достъп, но все пак... Темата с request-и се пълни и никой почти не я гледа.. Ако не можете да смогнете дайте права на още няколко човека, за да потръгнат нещата. Ако не може директно на фтп-то да се качва пуснете някво фтп към някоя машина с хубав локален нет и малко повече хард и да се качва на нея пък вие веднъж на няколко дни прегледайте какво е качено и го прехвърлете на сървърите. Начин има стига да има желаещи да се осъществи. Предполагам не съм единствения, който мисли така.

 

И все пак благодаря ви за усилията, които полагате!

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен.

 

Но нека и аз да си кажа моята мъка. От 2 години не се качва АБОСЛЮТНО НИКАКВО АНИМЕ. Единствените изключения са няколко пълнометражни филма.

Като се направи сметка че преди аниме отдела беше сред най-активните, а след затварянето на ftp-то единия диск изчезна в небитието....

 

Абе срам и позор....

Link to comment
Share on other sites

... ам кат' ги няма по бг тракерите (и предимно в sab.bz, откъдето в последно време се mirror-ват неща, които са за replace-ване или просто не са налични), няма и кой да ги качи на локалния ... което ме подсеща, че преди "нямаше смисъл" от качване на release-и на по 3 диска, освен ако не са с "ефекти". мда, "беглецът" има уникални ефекти, няма спор в това :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вие се радвайте, че все още има FTP. Всъщност защо има FTP, след като скоростта ми е еднаква навсякъде и мога да си свалям от тракерите, в които от своя страна се пръкват неща доста по-бързо отколкото в локала? Да не говорим за странната политика да не се качват Clone версии на игрите или пък DVD/HD филмчета, DTS музика и т.н.

Link to comment
Share on other sites

.. Всъщност защо има FTP, след като скоростта ми е еднаква навсякъде и мога да си свалям от тракерите, в които от своя страна се пръкват неща доста по-бързо отколкото в локала?

... защото отношението donwload:upload не ти е 1:1, а почти всички добри (изискващи регистрация) тракери изискват да си поддържаш коефицент! сваляш филм за 2 ч. и го връщаш за 10 ч. перфектно, нали!? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вие се радвайте, че все още има FTP. Всъщност защо има FTP, след като скоростта ми е еднаква навсякъде и мога да си свалям от тракерите, в които от своя страна се пръкват неща доста по-бързо отколкото в локала? Да не говорим за странната политика да не се качват Clone версии на игрите или пък DVD/HD филмчета, DTS музика и т.н.

И защото така ще се спести трафик на фирмата. Вместо 1000 човека да свалят един филм от външен тракер ще го свалят от локален сайт. 1000x1400mb средно на филм =1400000мб. Clone версии не се качват, защото след като се качи има поне по 10 теми за игра от сорта на "как се пуска?" "къде е крака" "защо не ми тръгва" и т.н. ДВД/ХД филми защото предполагам няма да могат да се гледат онлайн и повечето рипове са с достатъчно добро качество, за да задоволят 99% от хората. Същото е и смузиката- 99% от хората не знаят какво е флак наприемер или пък не им пука. Но това е извън темата.

 

Никой няма да загуби ако се дадат права (или по-скоро привилегии) за качване на още 2-3ма. Сегашните хора, които имат са повечето на ЕК. Ъплоуда им е мизерен и или не им се занимава или не могат. Има хора, които и във форума не са се логвали от месеци. Ако искате дайте на хора и го пазете в тайна. Въпроса е на ФТП-то да се качват повече неща защото нуждата нараства, а хората, които могат да 'задоволят' тази нужда са малко, а на част от тях не им се и занимава.

Link to comment
Share on other sites

samkijot, има и задоволително количество които не изискват коефициент, както български, така и чуждестранни. Освен това за чийт чувал ли си? :) Плюс това си имаме P2P, DC и прочее мрежи.

 

liquid, ами именно, ще се спести трафик на фирмата, но някой прави ли нещо по въпроса? Не. Единствено каталогът с филмите изобилства от качествени заглавия, но все повече и повече на други места се качват DVD и HD филмчета, които трябва да присъстват и тук, защото именно те ядат споменатия трафик. А и не са кой знае колко много. Едва ли ще има хора в момента, които ще свалят над 5GB HDTV за някакъв боклуджийски комерс. По-скоро си заслужава един Gladiator, който скоро се пръкна и е 20GB. Все пак в родината ни ще мине доста време, за да си позволим терабайтите да навлезнат в ежедневието ни.

А ти сериозно ли мислиш, че не качват Clone заради темите? Всъщност причините не са ми много ясни, но логично в такъв случай бих я свалил отдругаде => пак трафикче.

Относно музиката - хайде бе, това 99% е малко пресилено. Още повече, че FLAC тепърва ще навлиза. Но нормалният потребител не иска FLAC, а иска най-новите или пък най-забутаните парчета. В това отношение нашият каталог отстъпва, както по размер, така и по подредба.

Link to comment
Share on other sites

samkijot, има и задоволително количество които не изискват коефициент, както български, така и чуждестранни. Освен това за чийт чувал ли си? :) Плюс това си имаме P2P, DC и прочее мрежи.

...

 

и кои са тея, които влизат в това "задоволително количество"?

 

за чийт съм чувал, но само толкова :)

Link to comment
Share on other sites

RIP за тфа с DVD/HD филмите съм много съгласен.И аз не мога да проумея защо не се качва по-добро качество при положение,че много хора гледат филмите онлайн.На който му е голям филма да го драпне от арената ;) :blink:

Link to comment
Share on other sites

За да гледаш онлайн филм, без да накъсва, който е на 2 диска ти трябва около 300-350кб/с връзка. Дори тогава ако са натоварени сървърите, а те почти винаги са, пак понакъсва на сцените с повече действие. Не знам дали може да се напише скрипт, който да пуска онлайн ДВД-Р филми, но си представете каква връзка трябва да имаме...

Link to comment
Share on other sites

samkijot, ArenaBG, BolBG, SAB, Meganova, The Pirate Bay и още поне 5, които включват torrent в името си.

Link to comment
Share on other sites

samkijot, има и задоволително количество които не изискват коефициент, както български, така и чуждестранни. Освен това за чийт чувал ли си? :) Плюс това си имаме P2P, DC и прочее мрежи.

 

liquid, ами именно, ще се спести трафик на фирмата, но някой прави ли нещо по въпроса? Не. Единствено каталогът с филмите изобилства от качествени заглавия, но все повече и повече на други места се качват DVD и HD филмчета, които трябва да присъстват и тук, защото именно те ядат споменатия трафик. А и не са кой знае колко много. Едва ли ще има хора в момента, които ще свалят над 5GB HDTV за някакъв боклуджийски комерс. По-скоро си заслужава един Gladiator, който скоро се пръкна и е 20GB. Все пак в родината ни ще мине доста време, за да си позволим терабайтите да навлезнат в ежедневието ни.

[...]

 

Чийтване на тракер е може би най-безмисленото нещо... Ако предлагаш всички клиенти на ЕК да мамят... ще ни баннат цялата мрежа....

По принцип тракерите които не изискват регистрация не налагат и коефициент. Повечето външни са такива. Все пак може да сме нарушители, но сме честни....

 

Торентите са хубаво нещо... само дето не се задържат за дълго. Понякога е невъзможно да се намери нещо от преди година. ED2K... вероятно ще оцелее след забраната й... но все пак...

 

 

Преди време имаше тема за качване на DVD-та. Общо взето тогава бях против и сега съм против. DVD-тата са за да се гледат на player и Телевизор, не на компютър. Тоест трябва да се свали и да се запише. Отделно оригиналните DVD-та са по 8GB, а тези които се свалят са транскодирани до 4GB, тоест качеството е изкуствено занижено. Да не говорим че нямат BG субтитри и трябва да се вкарат изкуствено от някой "майстор"....

Евроком даваха DVD-та под наем, нали?

 

HDTV - виждал съм 5GB HDTV (мисля че беше Ronin) което беше пълна отврат. Беше с 2 звукови писти и останалото място не беше стигнало за видеото... което беше на едри мастити блокове... добре че резолюцията беше огромна, та блокчетата изглеждаха дребни. Виждал съм и по-сполучливи попадения...

Та HDTV-то все още е пионерско начинание. Новите формати (e.g. VC1 1920x1080p) съвсем спокойно могат да поставян на колене мощна гейм система... да не говорим за някои стари бракми като моята. Затова засега предпочитам нещо които мога да гледам on-line и без да изпържвам процесора си.

 

 

DVD и HDTV са луксове.

А ние тук искаме основни неща, като НЯКАКВА НАЛИЧНОСТ.

Link to comment
Share on other sites

....

ще оцелее след забраната й...

....

... Отделно оригиналните DVD-та са по 8GB, а тези които се свалят са транскодирани до 4GB, тоест качеството е изкуствено занижено. Да не говорим че нямат BG субтитри и трябва да се вкарат изкуствено от някой "майстор".....

...

HDTV - .... DVD и HDTV са луксове.

 

А ние тук искаме основни неща, като НЯКАКВА НАЛИЧНОСТ.

 

брех, т'ва за edonkey не го знаех. :blink: откога така?

 

има "оригинални" двд-та и под 4GB. мисля, че бъркаш "оригинално" с висок bitrate при видеопотока (за аудио-то стойностите се едни) ... а и всяко двд е прекодирано, незвисимо дали пише untouched или не ;) ... иначе смисъл никакъв от streaming (даже не знам дали е възможно, независимо от скоростта)

 

... а колкото до hdtv, от известно време се чудя кой ли го сваля, след като реално погледнато hdtv екрани (+ плеъри) на достъпни цени в бг все още няма (ако въобще има) .... а да се гледата hd на монитор, пък бил той и 21' или 23' ... не виждам голям смисъл в това

 

аз съм за сериалите :) , макар много малко от тях да ми допадат

Link to comment
Share on other sites

iso14496, като си погледна скоростта ми изглежда доста смислено. То варианти има - или ЕК вдигат скоростите или си правят много сериозна поддръжка на сайтовете. Относно DVD-тата... къде пише, че трябва да се гледат на ТВ? А качеството няма какво да се коментира, повечето хубави филми голяма част от хората ги гледат още TS и дори не чакат DVDRIP, така че DVD за българина още си е синоним на наистина качествен формат. HDTV, както ти спомена си е лукс и, както аз споменах - ползва се рядко (качва се рядко, сваля се рядко). И мисля, че всеки трезвомислещ човек не би тръгнал да сваля всичко що е HD, а би подбирал. И все пак "някаква наличност" за теб е едно, за други друго и за това според мен за всички трябва да има по малко. Лично аз през живота си съм свалил макс 10 DVD-та и мисля че 1 HD, но това не пречи да попадна на нещо инетересно, което според мен си заслужава, нали?

Link to comment
Share on other sites

брех, т'ва за edonkey не го знаех. :blink: откога така?

 

От около месец

 

iso14496, като си погледна скоростта ми изглежда доста смислено. То варианти има - или ЕК вдигат скоростите или си правят много сериозна поддръжка на сайтовете. Относно DVD-тата... къде пише, че трябва да се гледат на ТВ? А качеството няма какво да се коментира, повечето хубави филми голяма част от хората ги гледат още TS и дори не чакат DVDRIP, така че DVD за българина още си е синоним на наистина качествен формат. HDTV, както ти спомена си е лукс и, както аз споменах - ползва се рядко (качва се рядко, сваля се рядко). И мисля, че всеки трезвомислещ човек не би тръгнал да сваля всичко що е HD, а би подбирал. И все пак "някаква наличност" за теб е едно, за други друго и за това според мен за всички трябва да има по малко. Лично аз през живота си съм свалил макс 10 DVD-та и мисля че 1 HD, но това не пречи да попадна на нещо инетересно, което според мен си заслужава, нали?

 

tracker cheat-ването има много начини за засичане. Достатъчно е админа на tracker-а да му се занимава. Случвало се е torrent програми да бъдат баннати, заради (естествени) бъгове при отчитането на трафика.

Но както и да е.

 

Темата не е, "да се качват DVD че да се пести трафик". На всички компютърно грамотни хора DVDrip-овете са им напълно достатъчни. DVD дисковете са за роднини и познати дето мишката ще ги ухапе. А много често са откровенно за черния пазар... сваляш.. пишеш.. печелиш... Тези дето печелят.... ще си плащат за високи тарифи.

 

Темата е, да се зачитат клиентите, заради които са направени тези локални сайтове.

Те не са направени за да се архивират SAB или tbg... те са направени заради нас,

хората дето си плащаме в касата на евроком.

 

Да кажем, че искаме да споделим за готиното филмче което току що сме изгледали. Пишем тема. И какво да кажем когато ни попитат "Откъде да го намеря?" ... Оправяй се сам? Дърпай го отвън? Виж в арената или сопата? Премести се на ggbit? Пусни си компютъра в 19:29:34 и влез на адрес 127.0.0.2:456 с програмата DrypniConnecaPakiPak и търси Пешо? И гледай да го дръпнеш завчас, че ще си лягам рано, а утре ми трябва място...

 

Не, не ме разбирайте погрешно.... Нямам големи изисквания. Просто ми е жал че преди този сайт беше най-разнообразния, с най-пълна колекция от най-добрите неща.

А сега какво, закопахме се сами, да не вземат да ни закопаят....

Link to comment
Share on other sites

de da znam edno vreme se govore6e 4e ne stiga mqstoto

qvno tva e povoda da ne se ka4vat dvd ta i hdtv toq vek

specqlno za hdtv ta az sam mnogo za da se ka4vat ama te

6a se svalqt sigurno samo ot nas det sme tuka

 

hubavi traker bez registraciq ??? aide molq molq tva e nekav absurd

a trakerite s registraciq pyk nqmat arhivi ama mai nikoi torrent ne moe

da podurja starite si torenti dostata4no dobre osven gore dolu bgnova

 

za 4iita v trakerite mislq 4e sme6no da se govori

tova ne e opciq i koito go prai ne gleda v perspektiva

6toto se 6e izde durvoto rano ili kusno

a i e neuvajenie kam trakera ma na koi mu puka ?!?!?!

 

airqnata ne iziskva koeficient !?

sab ne iziskva koeficient !?

bolen.bg ne iziskva !?

 

malko neseriozno zvu4i tva za men

koeficient se iziskva 6toto ina4e waiting time ban del

tva 4e izbqgvat da go praat e druga tema

 

za igrite az imam nqkvo obqsnenie ne znam dokolko ima ne6to ob6to s istinata

starforce kloningite sa trudni za puskane a kolko 4oveka 6a si izklu4vat razni kabeli

ama te dori da iskat 6a si namerqt tiq clones sami ne mislq 4e tva im e problema

za securom clones mi to izlizat cracknati sled nqkoi i drug den za kvo samo da sa smenqt !?!?!!

 

moe da ne sam prav opitvam sa da mislq logi4no ama sled v4era6noto prepivane moe i da ne se spravqm hahahahahhahahahaha

 

mai za flaka vaji su6toto az ako sam mnoo otvoren na tema flak zna4i 6a znam otde da si gi namiram

az kato normalen usar flac ga 6a moa si rugna v uredbata i dvd to i da moe go slu6am ot tam ba6 nivga6

 

i az iskam da moe da sa ka4va 6toto imam star trek generations i moa da go bocna naburzo ot gigabita

Link to comment
Share on other sites

iso14496, има много начини на засичане, но няма кой да си играе сред над 100к юзъри.

 

DVD-тата отдавна вървят супер евтино, за да вадиш добри пари от тях.

 

А колко до локала, напълно си прав. За това не е лошо да пуснат по-бърза скорост, за да различавам локал от всичко останало. Мисля, че това трябва да е най-отличаващата черта.

 

Lamer, по-големите торент търсачки са безплатни и си намират всичко. Има и големи сайтове с регистрация, която не е задължителна.

 

За чийта си мисля, че е толкова неуважение, колкото от ЕК към мен, така че сме квит.

 

Относно коефициентите - това, че не го правят мисля, че означава че не изискват коеф. Все пак има хора със свалени 500GB и качени 500MB.

 

А останалата част от поста ти е банална. На ЕК работата не им е да преценяват какво бихме решили и дали бихме си играли с кабели или бихме сваляли FLAC, а да предостави нужните неща. Замисли се колко Clone игри излезнаха преди година и едва сега биват кракнати. Колко хитове бяха Clone и по-малко, да речем месеци, преди да бъдат кракнати. А това "ama te dori da iskat 6a si namerqt tiq clones sami ne mislq 4e tva im e problema" какво беше? Изведнъж се и*сра на поста си. На тая логика с всичко е така - ако искам ще си го намеря. Нали целта е да го има в локала?

Link to comment
Share on other sites

И аз съм съгласен с колегата liquid !! Аз се изпотрепах да казвам на " някой " да качи някой неща. ГЛАС в пустиня.

 

И аз съм ЗА пуснането на FTP-то че даже и да се увеличи ;) нека да има

 

 

А по въпроса за тракерите - има да колкото щете тракери. Аз вече предимно оттам свалям, поне новите неща, но все пак е по-добре да си имаш локален нали :) :punk :punk :punk

 

НЕКА ХОРАТА КОИТО ОТГОВАРЯТ ЗА ТОВА ДА СЕ ПОЗАМИСЛЯТ МАЛКО И ДА ДАДАТ ПРАВОТО НА ПОТРЕБИТЕЛЯ, КОЙТО Е ПО АКТИВЕН ДА КАЗЧВА НОВОТО, КОЕТО ЩЕ СЕ ГЛЕДА

Link to comment
Share on other sites

....

НЕКА ХОРАТА КОИТО ОТГОВАРЯТ ЗА ТОВА ДА СЕ ПОЗАМИСЛЯТ МАЛКО И ДА ДАДАТ ПРАВОТО НА ПОТРЕБИТЕЛЯ, КОЙТО Е ПО АКТИВЕН ДА КАЗЧВА НОВОТО, КОЕТО ЩЕ СЕ ГЛЕДА

 

те няма как да ти дадат, щото нямаш скорост на upload, а това вече го определя isp-то ... т.е. докато "дават" пренебрежително ниска скорост при upload-a (дори към собсвения си сървър, който го водят local), никой освен определените хора няма да могат да качват (а и няма смисъл). така че се надявайте да ви удовлетворят request-ите в темата. аз отдавна съм намерил начин да си търся и откривам нещата, които ми трябват. local-а го ползвам или когато искам да гледам нещо след 1-2 ч., което се случва много рядко, или когато излезе нещо по тракерите, за което има глад и след известно време се появява и тук. в последно време гледам, че се "заменят" неща с hires, за които преди се минаваше със следната причина да не се качват:

 

de da znam edno vreme se govore6e 4e ne stiga mqstoto ...
Link to comment
Share on other sites

Lamer, по-големите торент търсачки са безплатни и си намират всичко. Има и големи сайтове с регистрация, която не е задължителна.

 

За чийта си мисля, че е толкова неуважение, колкото от ЕК към мен, така че сме квит.

 

Относно коефициентите - това, че не го правят мисля, че означава че не изискват коеф. Все пак има хора със свалени 500GB и качени 500MB.

 

А останалата част от поста ти е банална. На ЕК работата не им е да преценяват какво бихме решили и дали бихме си играли с кабели или бихме сваляли FLAC, а да предостави нужните неща. Замисли се колко Clone игри излезнаха преди година и едва сега биват кракнати. Колко хитове бяха Clone и по-малко, да речем месеци, преди да бъдат кракнати. А това "ama te dori da iskat 6a si namerqt tiq clones sami ne mislq 4e tva im e problema" какво беше? Изведнъж се и*сра на поста си. На тая логика с всичко е така - ако искам ще си го намеря. Нали целта е да го има в локала?

namirat vsi4ko ?? tova ne e verno i ti go znae6

 

iskam da mi nameri6 vsi4ki 11 sezoni na mash http://us.imdb.com/title/tt0068098/ 4e iskam da gi gledam a tuka sa ka4iil samo sezon 1 deba

da vidim dali moje6 v sait bez reg ma i v sait s reg pak 6a sa u4udq

 

su6toto vaji za sg1 10 sezona makar 4e tva e dosta po lesno vaprosa da gi ima si4ki i siidvani demek da gi ima sto procenta

 

iskam da mi nameri6 i Son.Of.Lassie.(1945) 4e tiq ot japoneca sa go iztrili i ne moa go gledam

6te 4erpq seriozno ama samnqvam se 4e 6e ima povod :cry :angry1

Link to comment
Share on other sites

namirat vsi4ko ?? tova ne e verno i ti go znae6

.....

iskam da mi nameri6 vsi4ki 11 sezoni na mash http://us.imdb.com/title/tt0068098/ 4e iskam da gi gledam a tuka sa ka4iil samo sezon 1 deba

da vidim dali moje6 v sait bez reg ma i v sait s reg pak 6a sa u4udq

...

 

Season 4 - DVDRIP - Complete

Season 5 - DVDRIP - Complete

MASH Season 11 (DVD).english.SAiNTS.[www.tvu.org.ru]

MASH 7

MASH S8

MASH.S09

TV MASH Season 10

 

... и другите предполагам, че ще се намерят, стига да имаш желание :)

1 и 2 ги има почти навсякъде, тъй че остават 3 и 6, или греша)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...