Jump to content
BulForum.com

Проблем с BOOT-a


red^shark

Recommended Posts

Имам кофти проблемче. След като си преинсталирах Уиндоуса и сега немога да си пусна Slackware-а. Дискетката с която май ставаше, сестра ми и трябвала и видяла, че имало "ГЛУПОСТИ" в нея и ги изтрила за да си качи нещото си. Та сега понеже неразбирам много и немога ад си настроя отново LILO-то.Имам важни неща на харда. Ако можете да ми кажете как да си пусна отново линукса ще съм много благодарен!

Link to comment
Share on other sites

Ами в рийдмитата четох но нещо неразбрах как да го направя...имаше нещо rawrite но неможах да се справя.Ако ти се обяснява може да ми кажеш защото съм много "бос".

Link to comment
Share on other sites

А този image фаил да не е някои от тези... bare.I и темп подобни. Аз съм го инсталирал по най-аматьорския начин. Пълна инсталация със всички пакети.

Link to comment
Share on other sites

Аз го правя така:

 

Бутвам с второто CD, монтирам си root-а в /mnt и после lilo -C /mnt/etc/lilo.conf (или си копираш conf-а в /etc и lilo).

Link to comment
Share on other sites

OSL2000 Premium

Инсталирай този буут лоадер и не се занимавай повече с глупости. Той ще разпознае всичко, освен може би Vista (за което последно разбрах, че май още няма поддръжка, поне от един друг форум). Въпреки това за мен това е най-добрия boot manager.

Link to comment
Share on other sites

OSL2000 Premium

Инсталирай този буут лоадер и не се занимавай повече с глупости. Той ще разпознае всичко, освен може би Vista (за което последно разбрах, че май още няма поддръжка, поне от един друг форум). Въпреки това за мен това е най-добрия boot manager.

Това чудо го ползвам и аз от има няма 1 седмица и е просто чудесно.Аз също го препоръчвам от личен опит.Край на омазания mbr и вечни занимавки.

Link to comment
Share on other sites

Оправих го по на karaman начина, като пропуснах инсталацията. Благодаря ви за бързите отговори. Ще пробвам и на tedy начина ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
OSL2000 Premium

Инсталирай този буут лоадер и не се занимавай повече с глупости. Той ще разпознае всичко, освен може би Vista (за което последно разбрах, че май още няма поддръжка, поне от един друг форум). Въпреки това за мен това е най-добрия boot manager.

 

 

Това чудо го ползвам и аз от има няма 1 седмица и е просто чудесно.Аз също го препоръчвам от личен опит.Край на омазания mbr и вечни занимавки.

Случайно да ви се намира версия 9.03 на туй животно да ми го пратите?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...