Jump to content
BulForum.com

България - Люксембург


Raging Fire

Recommended Posts

Повярвай ми,отборът ще изглежда ДОСТА по-различно ;) Треньорският пост е много важен,не е само до футболисти :)

 

ясно е че ТРЕНЬОРСКИЯТ пост е много важен :) работата е там че това е нациоланен отбор и водачат му е СЕЛЕКЦИОНЕР ;) а не треньор...защото ги вижда за по 3-4 дни на 1-2 месеца

 

 

 

просто такива са ни играчите,както казах нямаме нито един играч в най-силните отбори...няма кво да се заблуждаваме

Link to comment
Share on other sites

Много хора се отказват като наближат/минат 30-те. Ама знам, всички врагове на "кюрда" имате "стопроцентови доказателства" че той е виновен за напускането на Стилиян. Както и че Северна Корея нямат ядрено оръжие, просто САЩ пускат неверни слухове от името на Корея ;)

 

Очевидно не бях прав, признавам :)

Link to comment
Share on other sites

ясно е че ТРЕНЬОРСКИЯТ пост е много важен :) работата е там че това е нациоланен отбор и водачат му е СЕЛЕКЦИОНЕР ;) а не треньор...защото ги вижда за по 3-4 дни на 1-2 месеца

 

 

 

просто такива са ни играчите,както казах нямаме нито един играч в най-силните отбори...няма кво да се заблуждаваме

 

Независимо как го наричаш,тази работа е от решаващо значение за резултатите на един отбор.Гърците как станаха европейски шампиони?!Благодарение на 'невероятните' си футболисти?Не!Заради синхронът между треньор/селекционер и играчи!А Бразилия,Англия,Чехия,Аржентина?Отбори със невероятни звезди,как се представиха на Световното?Зле ;) Това е доказателство,че да имаш добри футболисти не е най-важният критерии :)

Конкретно за нашия национален отбор-еми Стоичков не може да ги подреди тези момчета,всеки път преди мач е едно гадаене с каква схема ще играем,кой къде ще бъде поставен и т.н.Това според мен говори за пълна некомпетентност(лично мнение).Така че вината не трябва да бъде хвърляна изцяло върху футболистите(не ги защитавам,играят безобразно понякога),а и върху селекционера ;) Пък и това е част от задълженията му,да признава грешките си,а не само да се оправдава със странични фактори :)

Link to comment
Share on other sites

Независимо как го наричаш,тази работа е от решаващо значение за резултатите на един отбор.Гърците как станаха европейски шампиони?!Благодарение на 'невероятните' си футболисти?Не!Заради синхронът между треньор/селекционер и играчи!А Бразилия,Англия,Чехия,Аржентина?Отбори със невероятни звезди,как се представиха на Световното?Зле ;) Това е доказателство,че да имаш добри футболисти не е най-важният критерии :)

Конкретно за нашия национален отбор-еми Стоичков не може да ги подреди тези момчета,всеки път преди мач е едно гадаене с каква схема ще играем,кой къде ще бъде поставен и т.н.Това според мен говори за пълна некомпетентност(лично мнение).Така че вината не трябва да бъде хвърляна изцяло върху футболистите(не ги защитавам,играят безобразно понякога),а и върху селекционера ;) Пък и това е част от задълженията му,да признава грешките си,а не само да се оправдава със странични фактори :)

 

Не че не съм съгласен с твоята теза, че Стоичков е пълен некадърник, но го има и това, че Гърците играят в европейски отбори. Дори и тези, които си играят в родното първенство за научени на тактическа дисциплина, защото тяхното първенство е много пред нашето. При нашите никаква тактика (1 че Камата не може да ги инструктира, 2 че те не могат да я спазват дори и да има), никаква мисъл - нищо. Какъвто и прогрес да имахме с Марков в психическо отношение, Ел Кама прецака всичко и сега отначало с нов треньор (дай боже). Ако имах възможността хич и не бих се замислял да му разпилея микроскопичния мозък по алеята пред нац'налния стадион... :angry1 Боклук с боклук

Ето и нещо от ТОПСПОРТ. Непотвърдено било, но все пак звучи логично...

 

Стилян Петров е нарекъл Христо Стоичков двуличник след края на мача Люксембург - България (0:1). Напрежението между двамата достигна връхната си точка в сряда вечер. Огънят непрестанно тлееше, за да се превърне в пожар.

 

 

"Топспорт" предлага на своите читатели подробности за това, което се е случило във фаталната нощ. Информацията, разбира се, е неофициална, тъй като никой не се нагърби да я потвърди с името си...

 

 

Няколко дни преди мача Стоичков заявил, че Стилян ще играе зад нападателите. Но на последния разбор се отметнал. Новото му решение било Стан да изпълнява по-дефанзивни функции. Селекционерът заповядал на капитана да се грижи за опазването на халфа Ломбардели.

 

Стилян не се съгласил, но реагирал хладнокръвно. Той споменал, че предпочита да има повече свобода - да играе по-офанзивно и да помага най-вече на нападението. Петров се е мотивирал с факта, че Люксембург не е страшилище, за да залагаме на дефанзивен стил. Ицо обаче бил непреклонен и троснато отвърнал, че думата е негова и идеите му трябва да се изпълняват без коментар!

 

На полувремето, виждайки, че в атака куцаме, Стилян пак поставил въпроса. Той поискал да се изнесе на по-предни позиции, както действа в новия си клуб Астън Вила. Тогава Камата се ядосал и отсякъл Петров да мълчи.

 

След последния съдийски сигнал нервите на Стан не издържали. Според непотвърдена информация той казал на Стоичков в очите: "Ти си двуличник! Говориш едно, а после - друго! Напускам! Повече няма да ми стъпи кракът в отбора, докато ти си национален селекционер".

 

 

"Дреме ми... Където искаш отивай!", отвърнал наставникът. После изрекъл една от прословутите си обиди...

 

 

"Стилян ни събра и ни обяви новината. Помислихме, че се шегува", заявиха национали.

Вчера сутринта на закуска Боби Михайлов направил опит да укроти топката. Но Стенли и Ицо са се скарали още по-жестоко.

 

 

Интересното е, че Валери Божинов и Радостин Кишишев също скочили на треньора. Както Стилян, така и те не били съгласни с тактиката, налагана от Ицо. Валери заявил, че не се чувства разкрепостен и отпуснат, когато Христо го тренира. Отделно той предпочитал да помогне на младежките национали, защото не виждал с какво Люксембург може да застраши представителния ни отбор. Тинката пък не желаел да бъде резерва в тази среща.

 

 

На пръв поглед реакцията на Стилян е необяснима и е плод на силен афект. Публична тайна е обаче, че става въпрос за натрупване на негативни емоции. Както се казва - чашата преля и капитанът избухна. Основната причина Стан да хвърли бомбата и да си тръгне е серията от скандали между него и Христо Стоичков.

 

Повечето от които бяха потулени и не се появиха на бял свят. Отдавна се говори, че Камата се държал бащински с Мартин Петров. Марто бил галеното дете на Стоичков за разлика от Стилян. Което нямало как да не подразни капитана. Стенли признал пред свои близки: "Заради него (б.р. - Стоичков) сме на път да си развалим приятелството с Мартин!".

 

 

Напрежението в представителния състав е изключително високо. Такова каквото не е било от години. Преди дни Лечков се изрепчи на Бербатов. Бербо му отговори, след което последва заплаха, че нападателят ще бъде глобен. Отделно отношенията между Камата и Митко също не бяха розови. Особено след случая с контузията на тарана в Констанца.

 

Тогава Ицо настоя Бербо да играе срещу румънците с травма. Осъзнал, че е сбъркал, той опитал да се сдобри с благоевградчанина. Стоичков втрещи всички, когато застана зад Митко в спора му с Лечков, обявявайки, че Бербо реагирал прекрасно на забележката на първия вицепрезидент.

 

Но Бербатов не давал индикации за примирение. За разлика от Стилян обаче той си държи езика зад зъбите. Стенли избухна, тъй като му писнало да има вземане-даване с Камата.

 

Хроника на скандалите между Стоичков и Стилян Петров.

 

* На мача с Малта (4:1) през октомври 2004 година Стилян и Марто получават жълти картони, които ги вадят от двубоя с Швеция през март. Камата се скарал на Стенли, че е извършил "голяма тъпотия" и не си е отварял очите на четири. Но бил прекалено кротък спрямо Мартин Петров.

 

 

* Преди двубоя с Хърватия в София през юни 2005 г. (1:3) Стилян моли Стоичков да закъснее с няколко часа за лагер-сбора. Камата обаче му вдига скандал.

 

 

* След загубата Ицо бил изключително афектиран. Той се усъмнил, че някои от футболистите играли симулативно. Набедил Стилян Петров. "Само се размотаваха. Продадоха ли го тоя мач, бунт ли ми правеха, не знам!", тюхкал се Христо Стоичков.

 

 

* Ноември 2005 г. Националите, играещи в България, отказват да пътуват за мача с Мексико в Щатите заради получени по-малко пари от повиквателните (по 300 вместо по 1000 долара на човек). Стилян застава зад тях и иска среща със Стоичков. Кара го да помогне. В случая двамата се обединяват, обаждат се на Боби Михайлов, който спасява положението.

 

 

* Май 2006 г. Селтик не пуска Стилян за турнето на националите в Япония. Стоичков обвинява Петров, че предпочита клуба си пред България. После отсича, че и без него националите ще се оправят.

 

 

* Септември 2006 г. Ицо се сърди на Стилян заради забавянето на Петров на Острова. Стан трябва да мине медицински прегледи заради трансфера си от Селтик в Астън Вила. Камата настоява капитанът да се яви навреме за лагер-сбора преди мача с Румъния.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък едно не мога да разбера... какви са тея претенции. Ако не играя зад нападателите няма да играя... или като Кишишев - Не искам да съм резерва няма да играя. Това ми звучи адски смешно, като приказки на малки деца. Как може един Джерърд да играе почти цяло полувреме като десен бек (пр. 2то полувреме на мача с Милан), а наще да се оплакват... ми кадето те сложили селекционера там ще играеш. И не само това, трябва да си му благодарен, че те е извикал да играеш. Ама така е, като имаме 2ма, 3ма само на пост и те са решили да карат тренъора да играе по тяхната свирка.

Далеч съм от мнението, че Стоичков си върши перфектно работата, но е недопустимо да реагират така. Ами Алън Смит като го направиха от нападател дефанзивен халф, какво каза човека? Аман от големи звезди...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...