Jump to content
BulForum.com

Front USB Case MOD


TED

Recommended Posts

Момчета, докато вие нищите теорията на модинга тази неделя аз взех бормашината и пилата и направих това. Кутията ми е "slide door" и си няма отпред USB конектор, някой ще каже че е по-добре да я сменя ама аз си я харесвам. Сменил съм захранването с MaxPower350 и спокойно съм сложил вътре Celeron Northwood 2.0@2.9GHz (Vcore=1.6000V). Вентилатора на кутията е пуснат на 7V, а този на процесора (боксов Intel) се захранва през резистор 33ома/2W. Най-шумното нещо е харддиска Seagate Baracuda 7200.7 120GB, а който има такъв знае че хич не е шумен. Замислил съм и други модове, ама няма време за всичко.

Link to comment
Share on other sites

TED супер е станало много ми хареса :) Даже така като гледам разположението кабела може да мине направо зад дъното и да не ти се мота из кутията :D Мене лично най-много ме дразнят кабеляците и все мисля как да ги закрепя така че да не ми се мотат из ръцете когато правя нещо из кутията. Освен това е добре да не пречат на въздушния поток особено ако е сложен вентилатор отпред на кутията :) Та мода е супер. Практичен удобен и сполучлив. Поздравления :)

Link to comment
Share on other sites

Kato ste podhvanali temata , imam pitane , 4e sum dosta zle s novite tehnologii ot P500 nasam :) . Taka imam edno durto duno na sega6noto mi pc ZX 86 , samo4e nqmam USB port , a e vuzmojno v bude6te da mi pritrqbva . Ima li nqkakuv na4in da si "Instalna " edin , po nqkakuv metod ?!

Link to comment
Share on other sites

@The^Undertaker

Виж си описанието на дъното, по-старите дъна (от времето на Pentium I насам) имат USB, ама понеже са АТ формат и нямат изведен отзад конектор. За да си изведеш USB-то на кутията ти трябва планка с два конектора (такава се продава в комплект с новите дъна за 3-ти и 4-ти USB).

Link to comment
Share on other sites

Повечето стари дъна от P2 насам имат USB1.1, a по-новите и USB2.

Просто трябва да се види добре описанието, щото конекторите на дъното не винаги са добре означени, особено ако мястото е кът и понякога лейбълите са забити някъде в другия край на дъното на океана! ;)

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност има, ако искаш да ги изведеш отзад ти трябва планка с два USB конектора. Почти съм сигурен, че в RESET продават такива. Е дръпни си все пак и описание на дъното и провери планката правилно ли е опроводена.

Link to comment
Share on other sites

@The^Undertaker

Виж си описанието на дъното, по-старите дъна (от времето на Pentium I насам) имат USB, ама понеже са АТ формат и нямат изведен отзад конектор. За да си изведеш USB-то на кутията ти трябва планка с два конектора (такава се продава в комплект с новите дъна за 3-ти и 4-ти USB).

Mi to tva duno e na neznam si kolko godini knijki i tnt nqmam 6te hvurlq edno oko na web-a tam trqbva da mu ima harakteristikite!

 

Blagodarq vse pak!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...