Jump to content
BulForum.com

проблем при копиране


kse

Recommended Posts

проблема е че при копиране на файлове от CD компютъра насича. нямаше да обърна внимание ако музиката не ми насичаше. някой има ли представа къде е проблема?

 

athlon 1GHz

256 RAM

maxtor 40GB 7200rpm

CD ASUS 52x

creative SBLive

windows xp sp2

 

п.п.: не съм сигурен дали темата е за този раздел но има връзка ;)

Link to comment
Share on other sites

Само с 1 CD устройство ли си? Питам те защото и при мен е така, но само на CD-ROM устройството, което съм го направил на Slave. Предполагам, че може да се оправи ако се смени кабела с 80 пинов, ама ако не забравях постоянно да се отбия до магазина който е на 100 метра от нас, мисля че до сега щях да разбера. :)

Link to comment
Share on other sites

да 1 CD slave на втория IDE канал

мисля че и като master съм пробвал и е същата работа

 

обаче имам спомен че на втория канал закачени 2ри HDD(master) и CD(slave) при копиране на втория хард от CD не е правило такива проблеми но не съм сигурен. може ли да е нещо от дъното? или самото CD? или пък някаква настройка на софтуера?

Link to comment
Share on other sites

КАчил ли си драйверите за чипсета на дъното? Преди години си спомням, че имах същия проблем, на по-добра конфигурация, и се оказа това. :) Свали си ги от сайта на производителя.

Link to comment
Share on other sites

ами да тези които си вървят с оригиналния диск съм качвал но за ъпдейти не съм гледал. по късно ще потърся да видим какво ще стане

Link to comment
Share on other sites

Виж дали Windows-a е хванал CD-to като UDMA-33. Може да работи като PIO-4, или HDD-то.

Това става от control panel - намираш IDE-каналите.

Link to comment
Share on other sites

tedy се оказа прав :)

 

от Device Manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> Secondary IDE Channel (на който всъщност е вързано CD-то ми в мометна) беше зададена настройка "PIO Only" промених на "DMA if available" и сега всичко си е наред :rolleyes:

 

благодарско!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...