Jump to content
BulForum.com

s.Kuklen - hija Ruen ot kade !?


Red_Bull_Man

Recommended Posts

Chetah v mtb-bg.com za nqkvi tipove koito ot Plovdiv se ka4ili prez Asenov grad nqkade nad hija Ruen ot tam se spusnali prez Kuklenskiq manastir prez Kuklen i obratno v Plovdiv.Az mislq v nedelq ot Plovdiv v Kuklen ot tam kam Kuklenksiq manastir i ot tam kam hija Ruen.Patq za ruen se otklonqva nqkade do manastira ama neznam to4no kade ... ta nqkoi ako znae neka mi onqsni po podrobno.az ina4e sam karal ot Plovdiv do kuklen prez kuklenskiq i malko po nagore se prodaljava i tam na edno razklon4e na dqsno i se hva6ta za galabovo .. . mojebi na tva razklon4e v lqvo e za taq hija ruen !?

ako ima meraklii moi daje zaedno da hoim da karame :) ..

Link to comment
Share on other sites

Chetah v mtb-bg.com za nqkvi tipove koito ot Plovdiv se ka4ili prez Asenov grad nqkade nad hija Ruen ot tam se spusnali prez Kuklenskiq manastir prez Kuklen i obratno v Plovdiv.Az mislq v nedelq ot Plovdiv v Kuklen ot tam kam Kuklenksiq manastir i ot tam kam hija Ruen.Patq za ruen se otklonqva nqkade do manastira ama neznam to4no kade ... ta nqkoi ako znae neka mi onqsni po podrobno.az ina4e sam karal ot Plovdiv do kuklen prez kuklenskiq i malko po nagore se prodaljava i tam na edno razklon4e na dqsno i se hva6ta za galabovo .. . mojebi na tva razklon4e v lqvo e za taq hija ruen !?

ako ima meraklii moi daje zaedno da hoim da karame :) ..

първо. от куклен няма път за гълъбово/ пътя за гълъбово минава през браниполе, белащица и каменните кариери.

второ. пътя от куклен за руен е само един и от куклен нагоре става наистина стръмно за въртене. не е невъзможно, но е тежко.

трето. от с. руен до с. яврово пътя в големи участъци е каменист и много оф-роад. и още по-стръмен.

четвърто. обикновено хората минават по маршрута в обратната посока (от х. Здравец към вр. Руен), за да се насладят на спускането.

пето. успех ;)

 

edit: съжалявам, не мога да ти помогна много, защото съм се движил предимно по по-големите и асфалтови пътища в тази посока. маршрута, който съм минавал е плд-марково-здравец-вр.руен-яврово-руен-куклен-плд. и отгоре като минавах през върха си имаше директен път към кукленския манастир, асфалтов в началото. предполагам, че на разклонението за което говориш ще излезе именно вляво. ама са си чисти предположения.

Link to comment
Share on other sites

ot kuklen tragva6 po Cherniq pat za Kuklenskiq Manastir .. posle toq 4eren pat prodaljava nagore .. i sled 200-300 metra se razkolqnava... tragvash na dqsno po 4erniq pat koito varvi se pokrai nqkvi 4ere6ovi gradini .. i izliza v Galabovo ... v tva sam 100% sigoren 6tot sam go minaval ... !!! az znam 4e nqma asvaltov pat ot kuklen za galabovo :) ! Vaprosa mi beshe dali ot tva razkloneniq ded e malko nad Kuklenskiq Manastri se ragva za Ruen ili e nqkade drugade ?!

P.S. to bez bair ne e interesno :) pak spuskaneto na obratno :P

Link to comment
Share on other sites

ot kuklen tragva6 po Cherniq pat za Kuklenskiq Manastir .. posle toq 4eren pat prodaljava nagore .. i sled 200-300 metra se razkolqnava... tragvash na dqsno po 4erniq pat koito varvi se pokrai nqkvi 4ere6ovi gradini .. i izliza v Galabovo ... v tva sam 100% sigoren 6tot sam go minaval ... !!! az znam 4e nqma asvaltov pat ot kuklen za galabovo :) ! Vaprosa mi beshe dali ot tva razkloneniq ded e malko nad Kuklenskiq Manastri se ragva za Ruen ili e nqkade drugade ?!

P.S. to bez bair ne e interesno :) pak spuskaneto na obratno :P

 

От разклонението, което е малко над манастира, се продължава нагоре, има сериозно изкачване, около 500-600 метра, след това маршрута става сравнително равнинен и се стига до ново разклонение с възможности да се продължи наляво и надясно, на теб ти трябва дясната отбивка, това е пътя за х. Руен, но е доста труден за изкачване.

Link to comment
Share on other sites

v nedelq karah ... stignah do vtoroto razklonenie i tam edin 4ovek mi obqsni 4e na dqsno e za h.Ruen. Mersi vse pak :) .Ame ne prodaljih po patq 6tot pi4a s koito karah mn se oplakva6e 4e mn bair bilo :wacko: ... pak i ve4erta pihme do 3 sutrinta v Daqnata :P i baq muhmorluk ni gone6e :woot . Sq si tarsa nqkoi seriozen za drugata nedelq .... ako ne 6te ida sam ... moje ot ruen daje da ida do zdravec da obqdvam keb4ecna i biri4k i da se varna :P ..

Link to comment
Share on other sites

moje ot ruen daje da ida do zdravec da obqdvam keb4ecna i biri4k i da se varna :P ..
Епа на връщане мини през Храбрино, пътеката е пред Здравец вдясно :D

 

 

edit: а бу-то ти к'во е?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Еми аз съм ходил и по двата начина.Значи към хижа Рай най-добре да хванеш Дивия->с.Яворово.От манастира можеш да минеш за х.Руен ама там е мн гадно нагоре само бутане.Няма начин да караш.Там става само за ДХ

като се качи6 можеш да слезнеш през римски мост до манастира.Има и един параклис някъде по пътя.От тоя параклис можеш да идеш на оня параклис дето е на високото от там има доста добра пътека към Бресник и от там по асфалта.Ина4е можеш още горе да хванеш х.Здравец и от там Храбрино зависи от времето с което разполага6 ;) .Иначе на мене лично ми харесва повее римски мост мн камъни но е мн яко.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...