Jump to content
BulForum.com

Vupros otnstno gsm ot USA


Recommended Posts

Ste ima li nqkuf problem s naste operatori ako se zeme gsm ot USA,koito ne e kodiran za tamostnite,nqkoi ako e probwal taq vrutka.Predpolagam,4e nqma,no se pak da pitam.

 

 

EDIT : Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 twa pishe v saita

Link to comment
Share on other sites

не съм много сигурен но май там са на 1900МХз честота - но ако си вземеш от там трибандов ГСМ - най - вероятно няма да имаш проблеми и тук - но би трябвало да зависи от модела!!!!

 

не съм 100% сигурен в това което казвам - но - но трибандов ГСМ който се използва в БГ може да се регистрира в тяхната мрежа /това е сигурно/ - така че и обратното е много вероятно :)

Link to comment
Share on other sites

Ако наистина е трибандов с по-горе посочените честоти няма да има проблем.Даже мисля ,че този телефон не може да се ползва там или се бъркам.... :wir

Link to comment
Share on other sites

Никакъв проблем нямаш.

Даже щом не е и кодиран, само слагаш нашенска Сим карта и започваш да говориш!

Link to comment
Share on other sites

То моя работи на същите честоти. От тях само 1900МХз е "американска". Също използват и 850МХз, за информация.

Иначе няма да имаш проблеми никакви.

Link to comment
Share on other sites

Кодиран или не няма занчение. Софтуерното разкодирване е лесна работа. Най-важното е дали телефонът е издаден от мобилен оператор с договор или е retail-ска версия. Ако някой го е ползвал с договор от тамошните оператори можеш да забравиш директно! Освен това T-Mobile & Verizion работят на стандарт 850 - 1900 с работна честота 850ХЗ. Тук няма да ти достигнат 50 херца до 900 за да си го подкараш. Ще получаваш частичен сигнал, но няма можеш да наибраш и да бъдеш избиран. Проблемът повтарям е ако апарата е даден за ползване от америкаснки мобилен оператор. Дори по модел да поддържа 3 или 4 бандова технология гсм компаниите там сключват договори с фирмите производители на мобилни апарати и махат отделни части от платката на титулярния телефон за работят по определен начин в USA и ако това е случая можеш да забравиш! Флексване, флашване на софтуера не помага. Всичко опира да осъкатен хардуер на телефона, АКО е от оператор.

Link to comment
Share on other sites

Кодиран или не няма занчение. Софтуерното разкодирване е лесна работа. Най-важното е дали телефонът е издаден от мобилен оператор с договор или е retail-ска версия. Ако някой го е ползвал с договор от тамошните оператори можеш да забравиш директно! Освен това T-Mobile & Verizion работят на стандарт 850 - 1900 с работна честота 850ХЗ. Тук няма да ти достигнат 50 херца до 900 за да си го подкараш. Ще получаваш частичен сигнал, но няма можеш да наибраш и да бъдеш избиран. Проблемът повтарям е ако апарата е даден за ползване от америкаснки мобилен оператор. Дори по модел да поддържа 3 или 4 бандова технология гсм компаниите там сключват договори с фирмите производители на мобилни апарати и махат отделни части от платката на титулярния телефон за работят по определен начин в USA и ако това е случая можеш да забравиш! Флексване, флашване на софтуера не помага. Всичко опира да осъкатен хардуер на телефона, АКО е от оператор.

@peja Искам да ми разкодират Нокиа 6280, без значение софтуерно или както искат, но НЕ може. Къде ли не съм питал??? Така, че смея да твърдя, че разкодирането на някои от новите Нокии е НЕ ВЪЗМОЖНО!!! Много ще съм благодарен на peja ако ми каже къде може да ми го разкодират софтуерно щом няма никакъв проблем, но този телефон вече го отписах :(

Link to comment
Share on other sites

@peja Искам да ми разкодират Нокиа 6280, без значение софтуерно или както искат, но НЕ може. Къде ли не съм питал??? Така, че смея да твърдя, че разкодирането на някои от новите Нокии е НЕ ВЪЗМОЖНО!!! Много ще съм благодарен на peja ако ми каже къде може да ми го разкодират софтуерно щом няма никакъв проблем, но този телефон вече го отписах :(

от къде е телефона? и как точно е заключен - Sim Lock или?

Link to comment
Share on other sites

Знам!

това е на този етап, скоро ще може да се разкодира

Телефоните от САЩ са безпроблемни, когато са retail-ски. Когато са ползвани от оператори проблемите са на лице, като оставим на страни бандовата технология на контретният телефон.

Link to comment
Share on other sites

малко и аз да кажа - някой по-горе писа че телефона на 850МHz можел да хваща ама щял да е слаб сигнала в 900MHz мрежа - не е вярно. няма въобще да работи - не просто разговори, а въобще няма да може даже в мрежата да се регистрира. не е и верно че има "орязани" версии които са с отстранени компоненти поради молба на оператори в сащ. става въпрос за много обхватните (850-900-1800-1900). ако телефона пише че има 900MHz в описанието си значи ще работи във всяка 900MHz мрежа навсякъде по света без значение за кой оператор е кодиран. затова са измислени стандартите иначе няма да може да го рекламират като поддържащ определен честота. доколкото си спомням преди 2-3 години се говореше че в БГ ще бъдат освободени честотни ресурси от военните в мисля 1800 диапазон за "граждански" нужди. но тези работи ги позанемарих и не знам дали сега да се ползва от операторите в БГ. между другото понеже в сащ хората са разбрани трябва просто да помолиш на 611 или както там е номера на "отдела за работа с клиенти" да ти кажат кода за разкодиране защото им казваш че трябва да ходиш в европа. и след 24 часа звъниш пак и те ти казват една сравнително дълга комбинация +pw.....# която като се въведе и си готов. пробвано 2-3 пъти и винаги става.

Link to comment
Share on other sites

До скоро ползвах един Самсунг донесен от САЩ без проблеми, след разкодиране тука, но след време в мрежата на Мтел вече даваше все заето. Обаче на Глобул и Вивател работи идеално. Така че ... проблеми винаги може да се очакват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...