Jump to content
BulForum.com

Съществуват ли любители на гъсеници ...


Recommended Posts

Докато си берем кайсийката на двора .. мамчето забеляза нещо, което виждам за 1ви път и дори несъм си представял, 4е има такива мутирали гъсеници :rolleyes: .. на по-долната снимчица ако не си личи размера поне е премерих .. 8+см дължина и около 1.5см диаметър ... краката и завършваха с доста мощни "смукала" (забравих как им е термина) и едвам е откачих от клона ... екскрементите (как само звучи) бяха колкото .. даже по-големи от на мишките :woot :sick бе мутирала раота .. значи от цялото и тяло излизат миниатюрни израстъчета, които завършват със синьо и с мн "косми" или там квото е :) бе :sick :sick :sick някой има ли представа какво нещо ще се "излюпи" от мутиралата гъсеница и дали има смисъл да е пускам някъде,че съм е залостил в един буркан щото ако е бях оставил щеше да изяде цялата кайсия :woot :woot :woot

 

100271810vk.th.jpg

 

само тази снимка можах да направя, че ми свършиха батериите и ме мързеше да се качвам да взимам други :)

Link to comment
Share on other sites

Ми освен пеперуда друго не може да излезе от тва , ма ква ще е пеперудата.. :woot

Link to comment
Share on other sites

Ми освен пеперуда друго не може да излезе от тва , ма ква ще е пеперудата.. :woot

Ами, пеперуда....направо излита врабче... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

czenitel, мани, едно ей такова, че и по-голямо лазеше по блока скоро. Двуомях се да се връщам ли за апарата и да рискувам да ме изяде или да си продължа кротко ;).

Link to comment
Share on other sites

Бахмаа му и гъсениците :lol: .Те още малко и колкото нас ще станат,много ми е любопитно да видя какви пеперуди ще се получи то тия гасеници :wir

Link to comment
Share on other sites

Aз преди няколко дена изпекох една гъсеница със запалка,щото искаше да ме напада... :ghost

Link to comment
Share on other sites

бе то си е до психопатсво само идеята да го снима6 .. камо ли в близък план .. бтв тази се отличава от "мойта" .. изглежда ми жълтеникава :wacko: :wacko: (явно е по-узряла :tongue :tongue ) бтв какво ли нетъсих .. нищо ненамерих освен тази сним4ица .. взема да е пусна някъде където неможе да избяга да и следим развитието .. пък накрая наистина вземе да излезне някое враб4е :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе,не трябва да ви е страх,те са добри животинки..е,гадно е да те полази,но какво пък.Сега се сещам,че един приятел разказваше как си карал с около 80км/ч и минал през тунела на центъра,където видял огромна гъсеница...даже и очите и видял...хааха,даже му намигнала

Link to comment
Share on other sites

Вчера стъпках няколко подобни ,щото както каза sk8er се опитваха да ме нападнат ;)

Link to comment
Share on other sites

Веднъж и аз да съм съгласен със zlobil. Трябва да си много тъпа кратуна, за да смачкаш гъсеница 'щото те е "страх".

 

 

pyri-1l.jpg

 

Има и жълти:

chenilleSaturnide2.jpg

 

SapyA.jpg

JCS%20Saturnia%20pyri%2030285.jpg

 

Голямо нощно пауново око (Saturnia pyri) Това е най-голяма пеперуда в България.

Link to comment
Share on other sites

бах заради една нощна пеперуда отиде половината кайсия :wacko:
Почти всички нощни пеперуди нямат устен апарат, затова гъсениците им са толкова огромни.
Link to comment
Share on other sites

Да бе,не трябва да ви е страх,те са добри животинки..е,гадно е да те полази,но какво пък.Сега се сещам,че един приятел разказваше как си карал с около 80км/ч и минал през тунела на центъра,където видял огромна гъсеница...даже и очите и видял...хааха,даже му намигнала

Ахахахахаха даже му намигнала хахаха...

И аз един път на село видях една огромна гъсеница, но тя беше няква глупава,щото отиде при кокошките и те я изядоха... :(

А има ли отровни гъсеници?

Link to comment
Share on other sites

Има. Зависи с какво се хранят, някои видове натрупват токсини от растенията. Доста трудно може неспециалист да прецени коя е безопасна, защото много гъсеници имитират отровните си брадчеди, а си плюскат обикновенна салатка.

Link to comment
Share on other sites

eeeeeei az tiq debeli gadni peperudi gi trepa s obuvkata...kato maluk 6tqh da polu4a udar ot edna takava......... cukame si futbol ( cukame si e silno kazano po to4no ritame topka :) ) i edna se zaputi to4no kum men i mi kacna na teniskata... i az maluk togava panika panika trugvam da bqgam oba4e tq estestveno ne se otlepq i nakraq se setih da q butna s ruka... sled tva q zatvorihme v edin ka6on ot obuvki golqm kef :)

Link to comment
Share on other sites

http://i.data.bg/06/07/17/33770.jpg

http://i.data.bg/06/07/17/33771.jpg

 

И аз да дам моя принос към темата. Този екземпляр го снимах на село, едва го спасих от кучето

Link to comment
Share on other sites

Taя е най-ужасна от всичките до сега в тематА!

Съгласен съм..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...