Jump to content
BulForum.com

Качване на килограми


Jackson_Fan

Recommended Posts

Здравейте,

сега съм 186см висок и 74 кг. ;) Искам да кача малко килца...към 6-7 ;)

Може ли да ми кажете някаква диета, но БЕЗ хранителни добавки. Искам чисто да ги кача ;)

Link to comment
Share on other sites

в тва топло време 6-7 кг и със стероиди трудно ще ги качиш

Чистата маса (мускули) се качва еднакво и през зимата, и през лятото.

 

Та за диетата - трябва да ядеш ВСИЧКО като с приоритет са белтъчини и въглехидрати. Под всичко имам предвид, че не трябва да се лишаваш от нищо, а да ядеш разнообразна храна, и да редуваш различни видове белтъци и въглехидрати.

 

Ако искаш можеш да пробваш домашен "гейнър" :lol: - една чаша вода и вътре две лъжици брашно и захар - хем е по-евтино, хем знаеш какво има вътре. :D

Link to comment
Share on other sites

в тва топло време 6-7 кг и със стероиди трудно ще ги качиш

Един пич взима метан и други медикаменти и за три дена е качил 1 кило :wacko:

Link to comment
Share on other sites

нали се сещаш че в тая жега 1 кило се качва дори като пиеш малко повече водичка....... въпроса е като цяло да има прогрес 1-2-3-4 кила не са проблем да се качат :excl:

Link to comment
Share on other sites

От това по-лесна диета няма :) по цял ден пред компа на някъв футьойл .. разплут ... ядене на бюрото/масата пред теб по цял ден .. семки на корем ... от време на време плюскането го разнообразяваш с още плюскане и за 0 време си с 20кила пове4е ... ли4ен опит :ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

От това по-лесна диета няма :) по цял ден пред компа на някъв футьойл .. разплут ... ядене на бюрото/масата пред теб по цял ден .. семки на корем ... от време на време плюскането го разнообразяваш с още плюскане и за 0 време си с 20кила пове4е ... ли4ен опит :ph34r: :ph34r:

^

това е наи лесното качване на кила самоче не е ли по хубаво да сваляш ;)

Link to comment
Share on other sites

няма ли най накрая и в нашия подфорум да сложат 1 редовен мод да следи за мнения като горните 2 , нищо общо с темата просто еи така да си трупаме постове....

 

 

по темата , пич оправи си хранителния режим , ядене по 5-6 пъти на ден в малки количества , ако качваш наистина трудно си вземи и някво гейнърче , иначе горе долу е точно както ти го каза камен , не се лишавай от нищо яж каквото ти е кеф , е все пак недеи да се тъпчеш само с боклуци

Link to comment
Share on other sites

Еми аз си ям редовно без да се лишавам, но никъв ефект . Все съм си на тея килограми. А иначе това истина ли е или просто ме юрка тоя пич

Ако искаш можеш да пробваш домашен "гейнър" laugh.gif - една чаша вода и вътре две лъжици брашно и захар - хем е по-евтино, хем знаеш какво има вътре.
Link to comment
Share on other sites

Еми аз си ям редовно без да се лишавам, но никъв ефект . Все съм си на тея килограми. А иначе това истина ли е или просто ме юрка тоя пич

Пробвай със сухо мляко.Разбиваш с миксер или пасатор с малко вода.Аз не съм пробвал но ми казаха че действа.Обаче бая сухо мляко трябва да похабиш за да има ефект.

Link to comment
Share on other sites

1 простичък въпрос според тебе колко сухо мляко трябва да изпива на ден за да получи някъв ефект , като това че наи-вероятно ще го фане разтройство от млякото изобщо не го споменавам .....

Link to comment
Share on other sites

1 простичък въпрос според тебе колко сухо мляко трябва да изпива на ден за да получи някъв ефект , като това че наи-вероятно ще го фане разтройство от млякото изобщо не го споменавам .....

Ами за ефект колко да изпива незнам.При всеки е различно и зависи и от храненето.Но мисля, че 30-40 max 50 грама на ден е добре.И стига с тва разстройство той няма да преживява с сухо мляко, тва не е като да ядеш риба с кисело мляко и да те хване :D .

Link to comment
Share on other sites

добре нека да пие по 50 даже 60 грама на ден , накрая на месеца да опъне чертата колко пари е дал за мляко и какъв резултат е постигнал и пак ще си говорим

Link to comment
Share on other sites

добре нека да пие по 50 даже 60 грама на ден , накрая на месеца да опъне чертата колко пари е дал за мляко и какъв резултат е постигнал и пак ще си говорим

Еми предложи нещо по евтино тогава.Се пак не съм такъв специалист.То и аз имам проблем с качването на килца, обаче поне си го знам от какво е - нередовно хранене по два-три пъти на ден следствие от работата ми която е на 3 смени.Лично аз ще пробвам това с сухото мляко и ще пиша има ли ефект.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Значи искам да кача поне 10-тина килца. Храня се с каквото попадне като гледам да ограничавам сладките неща. Но се храня по 3 пъти на ден и то не по едно и също време. Ако увелича и се храня по 5 пъти, да речем, на ден, дали ще има ефект? В смисъл, не искам да кача сланина, а маса. ;) Така и така си тренирам и поддържам форма, но за ръста ми вече килограмите са малки, според мен. ;) И също да попитам - ако след хранене тренирам по-добре ли ще е, не веднага ами да речем след час, или първо да кача килограми и тогава да правя мускули? :)

Link to comment
Share on other sites

значи първо 10 кила както казваш "маса" а не сланини са си достаааа сериозна работа дори с стероиди е почти невъзможно да се качат да не говорим чисто , ако качваш трудно не се лишавай от нищо яж каквото ти се яде ама естествено недей да се тъпчиш само с боклуци , увеличи храненията по 5-6 пъти на ден като ядеш по-малко количестви храна по-често , така корема ти няма да се издуе

тренирай след ядене за да имаш енергия но не веднага а час-час и половина след ядене , недей да чакаш първо да качиш масата и после да почнеш да тренираш така ти гарантирам че ще станеш прасе почвай да си ходиш редовно на фитнес заучи правилно упражненията , яж правилно и след време ще видиш ефекта , и ако пиеш спри алкохола вреди страшно много (поне при мене е така ) :D

Link to comment
Share on other sites

значи първо 10 кила както казваш "маса" а не сланини са си достаааа сериозна работа дори с стероиди е почти невъзможно да се качат да не говорим чисто , ако качваш трудно не се лишавай от нищо яж каквото ти се яде ама естествено недей да се тъпчиш само с боклуци , увеличи храненията по 5-6 пъти на ден като ядеш по-малко количестви храна по-често , така корема ти няма да се издуе

тренирай след ядене за да имаш енергия но не веднага а час-час и половина след ядене , недей да чакаш първо да качиш масата и после да почнеш да тренираш така ти гарантирам че ще станеш прасе почвай да си ходиш редовно на фитнес заучи правилно упражненията , яж правилно и след време ще видиш ефекта , и ако пиеш спри алкохола вреди страшно много (поне при мене е така ) :D

 

Добре мерси за съвета. Единствено алкохола го употребявам в много, ама ще гледам да се въздържам. ;) Значи увеличих си храненията на 5 пъти на ден... тва се пада на около всеки 3 часа. Само че грешката, както ти каза, е че ям много и ми идва в повече. :bgrin:

Та така го мислех и аз в началото, но реших да питам... ся ще видим 1-2 месеца дали ще даде резултат твойта рецепта. :)

 

Питах, защото братовчед ми, за около 2 години стана от 60 кила - 120. :blink: Обаче това беше преди около 5 години, пък и той тренира борба и няма кой знае какво значение за него колко над 95 кила е защото все е свръхтежка категория. :D Обаче при него има сланинка, която аз не искам. :P

 

Айде мерси много... ако има нещо друго пак ще питам. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Какво причинява алкохола?
  • Осигурява на тялото единствено празни калории, които са излишни
  • Забавя метаболизма като влияе отрицателно на цикъла на Кребс
  • Намалява усвояването на протеина с 20%
  • Понижава нервната активност
  • Дехидратира клетките. Колкото по обезводнена е клетката – толкова по-трудно нараства мускула.
  • Блокира абсорбцията на елементи като – калций, фосфор, магнезий, желязо, калий.
  • Намалява нивата на тестостерон и увеличава тези на естрогена.
  • Пречи на изгарянето на мазнините.
  • Забавя реакциите на тялото.
  • Пречи на координацията на тялото.
  • Намалява физическата сила.
  • Влияе на сърдечносъдовата система – повишава кръвното налягане – сърцето работи повече за да „изпомпва” кръв в тялото.
  • Изчерпва по-бързо витамините от тялото. Последиците от това са многобройни.

Въпреки че алкохолъта се поглъща бързо от тялото, той се усвоява сравнително бавно и може да повлияе на тялото до 48 часа след приема на напитка съдържаща алкохол.

 

Алкохолът влияе най-сериозно до 48 часа след приема му, но въпреки това той оказва индиректно влияние върху тялото за по-продължителен период от време – намалява качеството на тренировката и възстановяването.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Такааа реших да пиша и аз,защото ти май имаш доста сходна на мойта структура.Аз когато започнах да тренирам тежах точно 74 кг.(бях 10,11 клас значи 98,99 година)От тогава допреди 3 години и половина тренирах с прекъсвания кога ходя на зала кога не, секи знае как е пари тва онва нямаше много :D

От три години и половина насам тренирам редовно и сега сам 98кг. 189см.Това до тук го казах защото мисля че имам някакъв личен опит стигнал съм сам до някой заключения как трябва да се храни човек който иска да качи килограми.

(1).НИКОГА не пропускай закуската!Старай се да закусваш високо въглехидратни храни КУСКУС например

или нещо подобно,юфка и.т.н.Ако нямаш възможност(не винаги ти се прави закуска :lol: ) пий протеин,просто сутрин тялото има голяма нужда да си набави въглехидрати!!!

(2)Храни се минимум 4 пъти дневно!!!Наблягай на високо белтъчните храни,риба(поне веднъж седмично,

в нея има някой незаменими елементи който не можеш да си набавиш от другите храни),за месото няма да ти казвам аз лично не се лишавам от никое месо(тези който качват лесно трябва да се лишават от свинското както и хората с високо кръвно,но ти не си от тях :lol: )

(3)Яж пълнозърнест хляб избягвай белия хляб(от него файда няма повярвай ми)!!!

(4)Тренирай не повече от 4 пъти седмично!!!Не прави повече от 8 повторения на серия!!!

(5)Наблягай на базовите упражнения като Вдигане от лег,Клек,Мечка,Мъртва тяга,Прав с щанга за бицепс Френско за трицепс(абе свободни тежести с 2 думи ;) )Набиранията също не ги забравяй(Ако си начинаещ не прекалявай с килограмите,да не направиш някоя беля :wacko: )Клекът и мъртвата тяга са доста опасни упражнения старай се да ги изпълняваш правилно!!!

(6)Възстановяването е едно от най-важните неща.8-10 часа нощен сън са нужни на 1 млад човек за да се възстанови напълно.Съня е доста важен защото не можеш да си легнеш в 4,5 сутринта и после като станеш да тренираш пълноценно(става ама ако си на някой медикаменти ;) ;) ,ама това е друга тема на разговор :lol: )Олее аз се поувлякох доста.... Та това са някви простички неща еи така надве натри описани дето трябва да се спазват(доколкото се може разбира се).Дано поне малко сам помогнал на някой ;)

Link to comment
Share on other sites

Уважавам опита и мнението ти, но имам 2 лееееки забележки. Първата е - предполагам без да искаш си записал да се яде въглехидрати много на закуска, а ако не си гладен да мааш протеинче. Някак няма връзка между двете, изразил си се двусмислено.

Второто което е - тук трябва да повярваш - такова нещо като черен хляб НЯМА. Бях наскоро на конференция, където имаше доста хлебопроизводители и те ми казаха - "Кажи какъв цвят искаш и ще ти го направя от брашно тип 500." Разбирай че всичко по пазара е бял хляб и при това черния е по-вреден, защото има оцветители в излишък.

 

Това е от кухнята, така че съм склонен да повярвам. Но все пак всеки решава сам за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...