Jump to content
BulForum.com

Amarok


afx

Recommended Posts

Нещо не намерих тема за любимия ми плеър. Предлагам тук да се обсъждат проблеми.. решения и.др свъразни с Amarok. :)

 

Сетих се да потърся за Amarok тема, тъй като исках да споделя с вас едно скриптче, което намерих и леко редактирах. Много удобно може да се прекодира текущата мп3-ка в такава с по-ниско качество - за удобство при използване в мобилни устройства с ограничение на паметта.. като Sony Ericsson k700i, например. ;)

Ето:

 

#!/bin/bash
file=`dcop amarok player path`
filename=`basename "$file"`

if [ -f "$file" ]; then cp "$file" /tmp
fi

if [ -f "/tmp/$filename" ]; then
if [ -f "/tmp/$filename".wav ]; then echo ".wav exists! Decoding skipped..."
else
lame --decode "/tmp/$filename"
fi

chmod +w "/tmp/$filename"
rm "/tmp/$filename"
lame -b 80 -m m -h "/tmp/$filename.wav"
#faac -w -q 100 -P -X "/tmp/$filename.wav"
rm "/tmp/$filename.wav"
mv "/tmp/$filename.wav.mp3" ~
#mv "/tmp/$filename.m4a" ~
exit 0
fi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Преди малко ъпгрейднах до 1.4 и сега се опитвам да оправя колекцията да показва песните подредени в албуми както си беше до сега. Някакви идеи, че нещо не мога да намеря как става номера?

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че в Changelog-a за версия 1.4.2 пише изрично, че са оправили бъга, при който GUI-то хенг-ва при събмит на песен в акаунта в last.fm, ако се ползва xine енджина, този бъг си остава, макар и да се проявява по-рядко. Отделно, целия плеър просто хенгва понякога и ми блокира клавиатурния input и ми ограничава мишката (колкото и странно да звучи). За това оправията е да се влезе през SSH от друга машина и да се килнат всички процеси на amarok.

 

Това ми е мрънкането за деня :D

Link to comment
Share on other sites

На мен проблема ми е, че не ми работи Еквалайзера с Xine енджина , а за жалост Gstreamer не го подържат нещо вече :)

Иначе плеъра е съпер , вчера си наблъска колекцията в MySql :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък не ме кефи, че на 1.4 не можеш да триеш песните физически през плейлист-ата. Но пък .cue файловете се поддържат, за разлика от 1.2. Аве едно оправят, друго осерат :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А дали може да се ограничи скороста на въртене на ogl_spectrum визуализацията, че ми мн бърза и нищо не се вижда? :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Codec за ogg пробва ли да сложиш?

 

ами XMMS си бачка перфектно, защо "мушмурока" да му трябва нещо специално ? ако трябва за него сподели кое е то.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...