Jump to content
BulForum.com

"Воден допинг"


Dragon Slayer

Recommended Posts

Днеска чух израза "воден допинг". Поисках да ми го обяснят. Обяснението беше следнот: пиеш много вода на ден, порасват мускулите, защото организнма неможе да я изхвърли напълно. Става дума за вода около 7л. Аз лично бях чувал че е хубаво да се пие по 1/10 от килограмите вода на ден (в моя случей 70/10=7).

Вярно ли е това че човек се издува. Може ли и креатина да се добави към тази система за още по-голям водозадържащ ефект?

 

Само преди да отговори някои на топика, ще помоля да си отговори на следните въпроси =) :

Знам ли нещо по въпроса?

Искам ли да помогна?

 

 

Едит: Ov3rm4n пак ще ме скастри за дето пуснах нова тема. :S

Link to comment
Share on other sites

аз не виждам особен смисъл от такова изкуствено напомпване, ама вие си знаете ;) иначе, да възможно е, даже има добавки/химия, която задържа водата :)

Link to comment
Share on other sites

Кой ти го казва това? И този, който ти го е казал, разбира ли от тези неща? Аз лично не съм чувал за подобно нещо, без да се използва добавка от сорта на креатин, който да ти задържи водата в мускулите...

Link to comment
Share on other sites

Само преди да отговори някои на топика, ще помоля да си отговори на следните въпроси =) :

Знам ли нещо по въпроса?

Искам ли да помогна?

Ок, отговарям :)

 

Знам ли нещо по въпроса? - Не.

Искам ли да помогна? - Да.

 

Та.., силно ме съмнява, че повечето поета вода щи попречи да я изхвърлиш. То и затова се пое повече вода, за да караш организма да я изхвърля, когато пиеш малко я задържа :)

Не знам закво точно ти трябва да се издуваш от течности..., искаш по този начин да създадеш ефект някъв че си голям ли? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Никак не е лъжа, ако си решил да направиш корем като камила! ;) Точно това между другото бях чел в книгата на Джананов - може би първата българска по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

абе не знам ама четете малко такава литература мом4ета КРЕАТИНА задържа вода. А тва за водата го пишат във всеки брой на всяко фитнес/бодибилдинг списание

в момента у нас има много броеве Мускулит и фитнес и олимп и там пише че трябва много вода да се пие.А креатина си задържа вода в мускулите

Link to comment
Share on other sites

Момчета благодаря много =)

Сигурно това с "водния допинг" е измислица, но не пречи да се пие повечко вода =p

 

Относно креатина и аз съм чувал че задържа вода. Днес питах инструктора в перлата за креатина (освен че задържа вода, какво прави) и той ми разясни че уголемява самата клетка, позволявайки й да приема повече храна => да нараства, обаче разбира се зависи и какво ядеш. Примерно много мазнини => качваш мазнини, белтъчини=> качваш повече мускули (както си е всъщност, но с креатина ефекта е засилен). Също и за въглехидратите - трябва да се приемат заради самия креатин (мисля че и на опаковката си пишеше, че трябва да се взема с въглехидрат), но да не се прекалява.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...