Jump to content
BulForum.com

Windows xp


Shizle

Recommended Posts

Имам едно запитване относно windows xp и то е:мойе ли някой да ми каже хубав windows който мога да сваля от дъ цъ ++.Като казвам хубав имам предвид да мога да го инсталирам ида си играя,да си гледам филми,и каквото и да е там без да ми прави проблеми.Ако някои зна моля да ми каже а пак ако windows-а е sp3 идиално ама и на sp2 сам доволен.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахахахахихихихихихехехехехе ееее пич откърти ме просто. Не знам сериозно ли питаш или се бъзикаш обаче правописа ти ме кефи максимално. Настрана че и въпроса е къртач отвсякъде.

 

Ще ти отговоря все пак предполагайки че не се бъзикаш и ще се опитам да ти обясня къде бъркаш. Значи коя да е версия на Windows XP ще ти свърши работа.

 

Просто след като си го инсталираш нагласиш драйверите и прочее подробности без да слагаш ВСИЧКИ програми а само тези които са ти крайно необходими си направи един архив с Norton Ghost. След това инсталирай каквито програми смяташ че ти трябват и когато нещо ти се стори "нестабилно" възстанови от архива. За предпочитане е да си разделиш диска на 2 парчета - работна област където са ти твоите файлове, архиви и прочее и системна където са програмите и дори да замажеш нещо там няма да загубиш никаква информация.

 

Windows XP без никакъв SP бих ти препоръчал пък аз но ти си знаеш. Още по-добре Windows 2003 Server ама като ти гледам въпроса по-добре се занимавай с XP.

 

Успех :) И да поработиш над правописа освен ако не си го написал по този начин нарочно

Link to comment
Share on other sites

Windows XP без никакъв SP бих ти препоръчал пък аз но ти си знаеш. ама като ти гледам въпроса

Защо продължавате да "препоръчвате" windows без service pack?От майкрософт не ги пускат само да си вдигнат трафика от сайта.

Още по-добре Windows 2003 Server

Сега ако ми обясниш за какво му е сървърна ОС на домашното PC?

 

Та на въпроса на Shizle:

Изтегли си чист windows XP без "вградени" SP.Тях си ги сложи отделно.

След това си отдели време да си настроиш системата както на теб ти е удобно.Информация за това има предостатъчно на този сайт.

Започни да четеш.Художествена литература предимно!

Link to comment
Share on other sites

Защо продължавате да "препоръчвате" windows без service pack?От майкрософт не ги пускат само да си вдигнат трафика от сайта.

 

Субективно усещане, но при мен по-стабилно се държи XP-то без никви SP. Не съм задълбавал просто предпочитам да го инсталирам отделно настрана че такъв си имам легален и затова него си инсталирам.

 

Сега ако ми обясниш за какво му е сървърна ОС на домашното PC?

 

Ами като начало е по-стабилен. На по-слаби компютри може да работи защото не качва де що "услуги" (services) се е сетил някой, а спирането на излишните услуги от човек който не е МНОГО ама много наясно кое и защо трябва или не трябва да е пуснато води до това че след такава намеса почти нищо вече не работи (принтери, мрежа, драйвери и т.н.)

 

 

Информация за това има предостатъчно на този сайт.

 

Да бе. И къде точно видя там такава информация? Щото аз не виждам линк :) Верно като въведа подходящо нещо за търсене излизат разни полезни работи ама нали се сещаш че трябва да знаеш какво да търсиш. Дай му няколко примерни фрази които да търси или още по-добре адресите на сайтовете намерени от google, че така гаранция нищо няма да си намери човека.

 

Започни да четеш.Художествена литература предимно!

 

Може и да се е бъзикал с този правопис... ако не е а е минал 4ти-5ти клас просто не мога да си представя как се оправя изобщо в училище :)

Link to comment
Share on other sites

djadomraz брей ама как разбра че без Service pack работи по добре ... СПоред мен за да ги сложат сигурно има някаква причина каква ли е тя? Мисля че няма смисъл да пояснявам тъй като виждам че ще знаеш но както и да е ...

Аз ти предлагам да си викнеш някой съсед или приятелче , който ги разбира да ти обясни как стават нещата на кратко (пък може и на дълго и на широко то тва зависи от теб ) и така постепенно ще се научиш

Поне аз така се научих най-добре е така ... А не да ядеш някъф сух материал ( зда книга става въпрос)

Link to comment
Share on other sites

Към djadomraz

1.Service pack-ове могат да се слагат и на легални копия на windows, не се бой :D

2.Не ми казвай само, че според теб за начинаещ ще е по-добре да настройва 2003, от колкото ХР?Нали не говориш сериозно.И пак ще ти повторя - 2003 е сървърна ОС.Тя работи добре когато се ползва на сървъри.ХР е за домашна потреба - работи добре без да се пипа каквото и да е.Това, че 2003 е по-стабилен не никакъв довод.

3.На сайта, който съм дал има цялата нужна информация за всичко.Щом успяхме тук да му разберем въпроса - търсачката също ще успее.

Към KyPo - Твойто си е no comment от където и да го погледнеш!С какво помогна на автора на темата само ти си знаеш.Човека си е казал, че мнението му е субективно, ти защо реши да нападаш - това сигурно и ти не знаеш.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz брей ама как разбра че без Service pack работи по добре ... СПоред мен за да ги сложат сигурно има някаква причина каква ли е тя? Мисля че няма смисъл да пояснявам тъй като виждам че ще знаеш но както и да е ...

Аз ти предлагам да си викнеш някой съсед или приятелче , който ги разбира да ти обясни как стават нещата на кратко (пък може и на дълго и на широко то тва зависи от теб ) и така постепенно ще се научиш

Поне аз така се научих най-добре е така ... А не да ядеш някъф сух материал ( зда книга става въпрос)

 

Явно нещо не съм се изразил достатъчно ясно. Инсталирам си Windows XP без вграден Service Pack, после го update-вам до дупка и инсталирам всички service packs и всички critical updates.

 

Определено си има причина и гласувам с 2 ръце за това да се инсталират, както и да се update-ват антивирусната и antispyware програмките всеки божи ден.

 

За съседчето би било добра идея само дето всъщност те мен ме търсят че от 10тина години все с програмиране се занимавам (без да броим времето когато бях ученик и студент) :-) Иначе ако наистина си разбрал че предлагам хората да не си инсталират никакви critical updates & service packs наистина коментара ти е адекватен!

 

 

Поне аз така се научих най-добре е така ... А не да ядеш някъф сух материал ( зда книга става въпрос) [/font]

 

Тука си доста прав искам да ти кажа - напоследък каквито книги виждам по книжарниците направо да се отчая човек. Не само че много долно качество и приличат на 5то ксерокопие на оригинала, разните примери (говоря за такива в които има програмен код) нямат highlighting ами е все едно разпечатано от notepad, на половината буквите им са едни огромни все едно за хора с 15ти диоптър очила - това последното вероятно с цел да изглеждат по-големи че да ти вземат повечко пари, и не на последно място нивото е за начинаещи маск. за леко напреднали - само общи приказки и нищо по-съществено. Мога да продължа в този дух ама няма смисъл - нали сме обявили вече ден на независимостта ... (щото нищо не зависи от нас както казваха Замундата)...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Към djadomraz

1.Service pack-ове могат да се слагат и на легални копия на windows, не се бой :D

2.Не ми казвай само, че според теб за начинаещ ще е по-добре да настройва 2003, от колкото ХР?Нали не говориш сериозно.И пак ще ти повторя - 2003 е сървърна ОС.Тя работи добре когато се ползва на сървъри.ХР е за домашна потреба - работи добре без да се пипа каквото и да е.Това, че 2003 е по-стабилен не никакъв довод.

 

Нененененене нещо се объркахме... Service packs се слагат и на легални и на нелегални това ми е добре известно. 2003 server изобщо не го препоръчвам за начинаещ ама хич. Въпроса беше че за който знае какво иска да направи 2003 сървър е по-добре и по-лесно ще го конфигурира докато на XP ще трябва да спираш разни services които на 2003 по начало са спрени освен ако не ги пуснеш през "Manager Your Server" или "Administrative Tools/Services".

 

 

 

ХР е за домашна потреба - работи добре без да се пипа каквото и да е.

 

ТОЧНО това имах предвид и аз.

 

3.На сайта, който съм дал има цялата нужна информация за всичко.Щом успяхме тук да му разберем въпроса - търсачката също ще успее.

 

Има има... има и 10 пъти по толкова и ако не успее да се справи с търсенето стигаме до комшиите/съучениците и прочее разбирачи кой колкото може да помага, само че пращайки го на google.com реакцията на 99.99% от новобранците ще е едно "Ъ" и задълбочено почесване по тиквата както и по други места където не ги сърби :)

Link to comment
Share on other sites

Където ще да се чеше, аз нямам намерение да наливам информация в главата на непознати.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз изобщо ,ама изобщо не съм ви питал как да си правя настроиките ОС-то :ph34r: .За к'во ми развивате тия теории кой е най-добрия Window$.Просто исках да разбера от къде да си сваля ОС ,което да не е пипано от някой "разбирач" ,така че като тръгна да го инсталирам да не ми иска парола която някои е сложил за да си защити пецето.Да ми дава да си форматирам це-то.Абе изобщо искам ОС което си е стандартно,девствено и не опорочавано от "рабирачи" ,а както казах по горе може и със sp2 -3 :punk :pirate

 

А и още нещо ако исках да разбера как да си настроивам ОС-то то щях да се разрова и ако не рабирам нещо да ви питам точно за него.Но тъй като мен ме мързи не се и занимавам.За сега предпочитам да си остана така ,а пък за по нататък ще видя ;) .

Link to comment
Share on other sites

Виж сега..

И ти си прав, ама преждеговорившите имаха предвид следните неща (които ако не бяха така, никой нямаше да се подиграва):

1. За въпроса ти си има специална тема, такива теми като тази се трият.

2. Правописът ти е на ниво предучилищна възраст (освен ако не си на 6 години де). Поне видях две запетаи и две точки. На подобен правопис не се учудвай, че получаваш подобни отговори.

3. SP3 за Windows XP няма още (официално от МS), но това може да се оправдае :) .

 

По темата: търси където и да е, Windows XP, който да е голям точно 489 МБ. Това показва, че е нормален Windows без SP1,2. Всички пипани Уиндоуси са по-големи от този размер. Отделно си дърпаш SP2, който е 266 МБ. SP1 не ти трябва, SP1 е включен в SP2.

По въпроса за Windows XP без сървиз пакове, да, и аз преди бях 2 години без такива, само с гол ХР, въпреки че вече имаше SP2, и действително така вървеше доста по-добре. SP-тата е ясно че забавят и тромавизират Windowsa малко или много, най-малкото поради включването на нови функции в него.

Въпреки това отдавна вече слагам всички SP-та, които има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...