Jump to content
BulForum.com

трябва ми съвет


hoStel_1912

Recommended Posts

Това за краката не е точно така.Зависи какво искаш да направиш.Ако искаш да да сваляш маса от крака или просто да ги подържаш във форма не е проблем да не ги тренираш в зала ,а само с тичане и каране на колело или велоергометър.Ако искаш обаче да качиш маса много ми е интересно клек със 120кг с какво точно може да го заместиш извън залата?А да не говорим ,че абдукторите от вътрешната и външната част на крака много често се пропускат от трениращите( тези дето уж правят крака ) ,а това са много важни упражнения за да е крака добре оформен.

Link to comment
Share on other sites

и шо така си мислиш?

гърди,бицепс,гръб,трицепс,рамо,корем...по 1 упражнение по 5 минути=30минути и малко фира=40минути

и ако може без теории че гърдите са 3 части и тям подобни...това е начало на трениране,мускулите само трябва да се разреят и да се подготвят за истинско натоварване

 

п.с.:тряа са играят и крака ама аз играя тенис и за тва не сам ги включил пък и за мене винаги е било загуба на време в залата да се прави корем или крака щото тва са неща дет може и сам да си ги тренираш

То не само гърдите се разделят на подгупи, ами и рамото, гърба... Ти пропускаш цяла група мускули - краката. Ако сложиш и тях, тва са още 3 упражнения (предно, задно бедро и прасец) и както ги слагаш по 5 мин - ето ти още 15, какво става в крайна сметка - отиде към 1 час.

 

А тва дето тренираш тенис и натоварваш краката - някъде из форумите за бодибилдинг, мисля че в бб-тийма имаше една статия и в нея автора разправяше, как много се дразнел от хората, които казвали, че не тренирали крака, защото били играли народни танци (мисля, че и водещия на фитнес предаването по Скат го казвал също). :D Общо взето е смехотворно, защото в крайна сметка ще почнеш да се развиваш непропорционално. Тениса наистина е комплексен спорт и натоварва повечето части на тялото, кажи-речи равномерно, но с него не може да се направи хубава фигура, още повече, когато се играе за удоволствие 2-3 пъти в седмицата.

Клека не може да го земени нищо, дори сериозните подскоци, в това съм се убедил напълно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...