Jump to content
BulForum.com

Лазерен Принтер


Recommended Posts

ИСкам да знам ако един лазаерен принтер не се използва дълго време има ли опасност от изсъхване на тонер касетата както е при мастиленоструините?!

Link to comment
Share on other sites

НЕ. при лазерния принтер мастилото се "изпича", за разлика от мастиленоструйните при които това става чрез обикновено съхнене, поради което се използват бързосъхнещи мастила, които засъхват на печатащата глава ако не се ползва дълго време.

Link to comment
Share on other sites

до тук добре - а най-евтиния вариант за лазерен, цена и консумативи.

Видях че има XEROX И SAMSUNG на пазара - някакви впечатления за тях?!

Link to comment
Share on other sites

най-евтино рециклирани...

 

аз бих предпочел hp или може би lexmark независимо нов или втора употреба. ще ми е интересно някой да сподели личните си впечатления от samsung..

Link to comment
Share on other sites

Във фирмата имаме над 15 лазерни принтера, които се експлоатират безмипостно. Имам наблюдения от 8 години насам и за мен най-коравата марка е HP. Работи до последно и дава всичко от себе си. Касетите лесно се рециклират. Препоръчвам HP за тежко натоварен принтер. За домашния юзър това може да не е от значение защото не може да натовари принтер по този начин. Затова по-добре да избира принтер с ниска себестойност на консуматива. Но за товарен кон само HP. Доскоро уважавах и Kyocera. но в последните месеци гледам сервизните техници непрекъснато до принтерите, все нещо им се случва.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

Точно - за жестока офисна експлоатация има само една марка и тя е - HP... Просто нямат равни опре ли до инсталиране, поддръжка, управление, издръжливост и прочие... Още един съвет - избягвайте машинки от типа 3 в 1, 5 в 2 и прочие бозици дето наводниха пазара напоследък - на пръв поглед има някаква логика да имаш скенер+копир+принтер+факс в едно устройство, но на втори поглед установяваш, че нито една от тези функции не работи като хората, а освен всичко останало - прецакването на едно води до блокаж на всичките. Не е професионално и това си е - такова 3 в 1 може да си вземете в къщи, но за офиса... Всяко отделно...

 

Консумативите на НР не са евтини, но пък си избиват парите. Не препоръчвам рециклирани. Оригиналните гарантират по-дълъг и безпроблемен живот на машинката - следователно по-малко парици за профилактика и подмяна на останалите консумативи - в дългосрочен план излизат по- на далавера от рециклираните. Ако все пак не ви се дават парички за оригинални - 3Т Съплайс по мои наблюдения се справят най-добре с рециклирането. Рециклират например цялата касета, не само да я напълнят с тонер, както масово се прави.

 

Дали ако не се използва дълго време принтера нещо става с тонера? Да. Ако не си го използвал месеци - преди първото принтене извади касетата от принтера и я разтръскай пет-шест пъти насам-натам. Тонера е прахообразен, но при дълго застояване се "отлага" и "сляга" неравномерно в касетата - за това го раздрусай да се разджурка. Друго не се иска...

 

Като говорим за офисно оборудване - за копир класика си остава Тошиба и то не лазерна. Жалко че скоро няма да има китове за тях и ще трябва да ги забравим. За сега се намират обаче тук-там. Няма такова издръжливо животно като Тошибата...

 

Факс - Brother... Стабилно, бързо, лесна употреба...

 

За работни станции - Дел. Жестока гаранционна и извънгаранционна поддръжка, евала на Индекс България, освен това винаги са на гребена на технологията...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...