Jump to content
BulForum.com

Проблем със Саунда


Recommended Posts

Значи проблема ми е следния.Вградената ми звукова карта на дъното е няква си С Медия мисля и е АС97 и нещо много слабо работи със слушалки.Вече 3 години си ползвах колонки с усилвател и не ми е направило впечатление че на слушалки бачка много тихо.Сега обаче си купих слушалки и с тях работи изключително зле.Абсолютно навсякъде съм дал звука на макс и от контрол панела където са настройките и пак са слаби.Пуснах същите слушалки на друг комп ще ми проглушат ушите ама у нас не.Има ли си някой на престава защо е така?

Link to comment
Share on other sites

Няма крайно стъпало, трябва слушалките в тонколоните да ги включиш или да си направиш усилвател. И при мен е така. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Кажи какво ти е дъното защото моето е nForce и си драпнах нови дрейвери и там има повече екстри ( вграден ми е соунда) сега съм вързал уредбата и едни колонки и съм доволен даже идва силен звука има да си нагласяш какви са ти колоните слушалки ли колони ли 5.1 или 6.1 просто дръпни дрейвери и се поровичкай малко

Link to comment
Share on other sites

Дъното ми е ECS P4S5A/DX+.Малко е старичко аз ги пробвах и на дъно с КТ 400 чипсет(което не е по ново) и пак вграден саунд и на дъно с нФорс и на двете работят силно а на мойто дъно не :cry

Link to comment
Share on other sites

Дъното ми е ECS P4S5A/DX+.Малко е старичко аз ги пробвах и на дъно с КТ 400 чипсет(което не е по ново) и пак вграден саунд и на дъно с нФорс и на двете работят силно а на мойто дъно не :cry

Пусни Everest обща информация/Мултимедия/Звуков Адаптер и си потърси по нови дрейвери

Link to comment
Share on other sites

Пусни Everest обща информация/Мултимедия/Звуков Адаптер и си потърси по нови дрейвери

 

Да ама не!Отваря се някав страница и казва че тая информация дето търся е няма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

http://www.asio4all.com/

 

Пробвай този драйвер, като не забравиш да си смениш Output плугина на Winamp със out_asio.dll (ще трябва да го дръпнеш от winamp.com)

 

Благодарение на ASIO (въпреки че asio4all е емулирана free версия на Steinberg-ското ASIO) Realtek-а ми живее втори живот под WinXP.

 

DirectSound SUCKS BIG TIME!

 

ALSA & ASIO RULEZ!

Link to comment
Share on other sites

Можели и аз да попитам нещо.преинсалирах си windows и искам да разбера каква ми е саунд картата защото нямам драйвери за нея а и нямам нито диск нито някаква опаковка за да знам каква ми е..

Link to comment
Share on other sites

Можели и аз да попитам нещо.преинсалирах си windows и искам да разбера каква ми е саунд картата защото нямам драйвери за нея а и нямам нито диск нито някаква опаковка за да знам каква ми е..

и горе написах и на тебе ще ти повторя сложи си Everest и се поразровичкай или по точно Компютър/Обща информация/Мултимедия/Звуков адаптер

поне знаеш ли дали ти е вградена или ти е отделно ? :confused

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми е тих звука, и аз съм с дъно ECS Elitegroup и слушам на слушалки. Май това е повсевместен проблем с тази марка дъна. Затова ми писна и си сложих един Soundblaster Creative 4.1 и вече е ОК. Като цяло смятам че сауда през звукова карта е по-добър от вградените. Скоро планирам ъпгрейд с по-ново дъно, но ще си запазя саунд картата и занапред.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

Затова ми писна и си сложих един Soundblaster Creative 4.1 и вече е ОК. Като цяло смятам че сауда през звукова карта е по-добър от вградените.

Не само, че саунда е по-добър, но вградените доста натоварват конфугурацията като цяло. Особенно тея CMEDIA.

Link to comment
Share on other sites

Това Asio само на winamp-a ли въздейства ? Искам и в игрите да ми е силен звука като си сложа слушалките.

Значи направи както бяха писали по-горе ... включваш си колонките и след това слушалките в out-a на тея колконки !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...