Jump to content
BulForum.com

Променят ли парите човека


Recommended Posts

Тук си говорим за пари спечелени с труд разбира се, ако са откраднати вече е съвсем друго....

А, и някой да си спомня баснята за киселото грозде ? ;)

Ако се бъхтиш по цял ден с честен труд и виждаш, че не можеш да спестиш за една почивка лятото, камо ли за някаква по-голяма придобивка :angry1 няма ли да се поблазниш за някакви бързи и мръсни пари? Колкото и прекрасен човек да си, има моменти на безхарактерност, в които много лесно може да се плъзнеш по наклонената плоскост :cry и естествено се променяш (и то към по-лошо).

stefan имам предложение. Аре да ходим в "Биг Брадър" (имам познат в SIA Advertising) и като вземе някой от нас 200000 лв ще делим. Със 100 000 лв ще направиш доста позитивни неща :D ;) , а за мен това е най-реалистичния начин да си купя апартамент :bgrin: :unsure: Хем ще направим научен опит как 100 000 лв променят човек и резултатите ще ги постнем тук :tongue

Link to comment
Share on other sites

Ама не са виновни хората, виновни са просто хартиите.Виновна е и държавата, че парите са толкова важни, или по-скоро парите са всичко.

От майка ми и баща ми съм слушала некви работи, дето ми идваха нереални през комунизма примерно с 120 лв. пълниш хладилника, плащаш сметките, купуваш дрехи пък и ти остават.

А сега с тия 120 лв. можеш да идеш да се почерпиш за една вечер в тарикати :D

 

да бе и един мармот завива шоколада в станиол... кво общо има държавата с това как промернят парите човека ?

изобщо не е виновна тя парите винаги са били важни независимо къде живееш

Link to comment
Share on other sites

Променят... мен ме промениха... и то не малко. Говоря за липсата им. Но за доста от нещата си дадох сметка и се постарах да ги неутрализирам.

 

По темата доста добре би се отразило на мирогледа на човек, ако прочете "Престъпление и Наказание" на Достоевски.

Link to comment
Share on other sites

да бе и един мармот завива шоколада в станиол... кво общо има държавата с това как промернят парите човека ?

изобщо не е виновна тя парите винаги са били важни независимо къде живееш

Нещо не си ме разбрал, както трябва, така че въпроса ти изобщо не е в час.

Да, парите винаги са важни, обаче хвани за пример България и Испания.

Хвани за пример мисленето на хората, парите които взимат и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Парите променят всеки човек, най-вече чрез начина му на живот. А дали е към по-добро или по-лошо зависи от човека, количеството на парите, целите, които се постигат с тях, но най-вече начина на тяхното достигане... Поне според моя малък житейски опит :tongue

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам много хора, които преди са нямали много пари, а сега имат или обратното и мога да кажат, че променят човека. А най ме дразнят тея дето се фукат наляво и надясно кво имат и кво нямат каква кола карат. Според мен човек колкото и пари да има трябва да е земен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...