Jump to content
BulForum.com

Прецаках си монитора


Recommended Posts

Значи ония ден си зех едни нови басскаси и като поувеличих у нас , монитора си обърка цветовете. Размагнитизирах го 100 пъти , изключвах го за по 1 час , минах го с такава специална размагнитизрваща бобина - петната изчезнаха , но цветовете се рабъркаха - нямат нищо общо с оригинала. Червеното е черно , зеленото-синио и т.н. Какво да правя :blink:

Link to comment
Share on other sites

Значи ония ден си зех едни нови басскаси и като поувеличих у нас , монитора си обърка цветовете. Размагнитизирах го 100 пъти , изключвах го за по 1 час , минах го с такава специална размагнитизрваща бобина - петната изчезнаха , но цветовете се рабъркаха - нямат нищо общо с оригинала. Червеното е черно , зеленото-синио и т.н. Какво да правя :blink:

да не са ти много близко "колонките" до монитора?И да се получава магнитно поле?

 

ЕДИТ:woox,четеш ми мислите..

Link to comment
Share on other sites

Kъде си ги сложил тия баскаси. Не ми казвай "на бюрото". Не са ли екранирани??? От контакта ли го изключваш за "1 час" или от копчето на монитора?

Link to comment
Share on other sites

Значи ония ден си зех едни нови басскаси и като поувеличих у нас , монитора си обърка цветовете. Размагнитизирах го 100 пъти , изключвах го за по 1 час , минах го с такава специална размагнитизрваща бобина - петната изчезнаха , но цветовете се рабъркаха - нямат нищо общо с оригинала. Червеното е черно , зеленото-синио и т.н. Какво да правя :blink:

 

Да бе мирно седяло, не би чудо видяло. Защо според теб в електроцентралите има само LCD монитори?

Link to comment
Share on other sites

Да бе мирно седяло, не би чудо видяло. Защо според теб в електроцентралите има само LCD монитори?

с нищо нему помагаш..

 

Getzata аз бих ти предложил тая цялата вечер да го оставиш изключен (изключи го от контакта или копчето неизключваймонитора) ако вече неси го пробвал де..

Link to comment
Share on other sites

Не знам но и аз сам имал подобен проблем обаче с телевизора бях оставил един говорител върху него за няколко часа и след малко що да видя телевизора ми посинял :) .Изключвах го пусках го - не стана.Накрая имах един с един друг магнит сам си го настроих и до сега си работи без проблем

Link to comment
Share on other sites

емм баскасите са под бюрото , Там стоят няколко дена и не е правил проблем - чак сега като увеличих повечко се прецака. Казвайте някой добър сервиз .

Link to comment
Share on other sites

Опраих го - можете да затворите темата. Оказа се , че от вибрациите ли , от кво нензам , едното краче на буксата на монитора не правило добър контакт. Сега сичко е наред :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...