Jump to content
BulForum.com

Нещо бавно ми яде целият RAM ...


exo

Recommended Posts

Здравейте :) Системата ми е Open SuSE 10.0 KDE: 3.4.2.

 

Забелязвам че нещо бавно ми яде целият RAM .... Опитах се с помоща на KSysguard и top да видя кой процес е но там не се забелязва някаква сериозна консумация от даден процес ....

Ето какво показва php sysinfo:

shot1.png

Статистиката е една и съща и във KSysguard и в която и да е подобна програма за системна информация - пълни се до около 95 - 99 % и това става бавно, но сигурно за около 2 - 3 часа.

Моля ви помогнете ми да разбера какво ми яде ram-а и да го огранича по някакъв начин.

Link to comment
Share on other sites

ок изглежда че е нормално Linux-а да ми запълва целият ram като дисков кеш ... само че досега аз него знаех :blush: sorry за което :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че е много нормално... През по-голямата част от времето не повече от 1/4 до 1/3 от РАМ-а ми е зает.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че е много нормално... През по-голямата част от времето не повече от 1/4 до 1/3 от РАМ-а ми е зает.

Абсолютно нормално си е! Много зависи естествено как и с какво работиш, но докато не почне да се ползва памет от swap-а няма проблеми. Друг е въпроса, че бавното запълване на паметта може да се държи на проблеми в програмите (firefox например).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...