Jump to content
BulForum.com

За Матрицата


Коя 4аст на Матрицата ви хареса най-много?  

215 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ti sashto ne otstapvash lesno :P

1 neshto za koeto ti me podseti ne zbravqsh li i rolqta na orakula v unishtojavaneto na smith i tq ima nqkakva rolq koqto ne razbrah mnogo no ne moje da se podmine

2 kakto kazva orakola ne mojesh da vidish po napred ot izbora koito trqbva da napravish(ili neshto takova :) )nqma kak da sa go predvidili pone ne se razbira ot filma zashto togava ne predvidiha smith ili ako sa go predvidili zashto se opitvaha da ubiqt neo koito idvashe kam grada im za da im predloji zdelkata

3 to4no tam e problema ne dovarshiha filma sled osvobojdavaneto na horata koito te darjat v matricata za da imat energiq te ostavat bez neq nqma kak da jiveqt tova e ravno na smoubiistvo vse edno mashinite da bqha vzaeli kisloroda na horata (ne e mnoo to4en primer ama sega ne se shtam za drug

Nakraq na filma arhitekta kazva 4e shte osvobodi vsi4ki hora orakola kazva nadqvam se da e taka arhitekta:az ne sam 4ovek

tova ozna4ava 4e te se otkazvat ot 'kisloroda' si prosto mnooo neshta ostavat neizqsneni

4 pri restart kakto stana nakraq vsi4ko koeto ne e programa (a smith ne e )umira ili se unishtojava tai 4e ako neo beshe otishal pri glavniq komp togava cikala shteshe da e palen no sega se razvali....

 

 

 

p.s.o4akvam otgovor mnooo interesen spor se zavartq :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Sega mi se spi, utre shtre editna posta i shte si govorim. No kak taka smith ne e programa ??? Kakvo e - coivek ???

 

Eto go i edit-a:

 

1. Orakulkata nqmashe prys, spored men. Kogata Smith zavladqva nqkoi toi vzima uma/mislite mu (Smith: "Biskvitite se pravqt s liubov.", replika kazana ot Oraklua na Sali. T.e. tozi smith e bivshata Sali.) i obrazuva negovoto tqlo. Predpolagam che toi reshava koq chast da zavlqdee i zatova si ostavq ochite na orakula. No Smith i Neo se samounishtojavat. Orakulkata zavurshva rolqta si v kuhnqta.Moje bi... 2ri variant: Zashto moje da e vyvlechena orakulkata.

 

Smith: "No ti si Orakulkata, ako si znaela che shte doida zashto ne si izbqgala? A moje bi ne si znaela... ili ne si iskala." (citiram po pamet)

 

Orakula:"Nikoi nemoje da vidi izvyn izobra. Nikoi."

 

V tezi izrecheniq se krie otgovora. Smith neznae che nemoje da vidi izvun izbora, zatova vijda kak Neo pada tam i umira. No togava Neo pravi izbor da stane i da se bi ne da se predade (Smith:"Zashto produljavash? Zashto izbra da stanesh?"). Orakulkata predostavq ochite si na smith zashtoto VQRVA v Neo i VQRVA che toi shte pobedi. Sega smith vijda che e pobeditel i nqma da izbqga i da se skatae (koi bi se podlojil na sigurna smurt?).

 

2. Zashto se opitaha da go ubiqt? Zashtoto misleha che idva da resne matricata, a toi kazva "Iskam samo da pogovorim, ako ne ... (ne pomnq)". Ako Neo resne matricata te shte izgubqt VSICHKI hora koito se v neq zashtoto te v tozi moment za zavlqdqni ot smith, a smith e virus/programa i toi shte se resne. A edin choveshki um/mozak ne bi ponesul takova neshto. T.e. s ubivaneto na Neo sa celqli da zapazqt rekoltata a posle da nemrqt anti-virus za Smith. Tova Neo go osuznava, zatova ima mnogo momenti v koito toi misli. Toi znae che shte umre, za da zapazi NAI-VECHE horata v matricata.

 

3. Spored men ima nqkakva vruzka m/u arhitekta i orakulkata. Ako i dvamata sa zuzdali matricata (arhitekta - arhitekturata, orakula - prouchila e kak tochno trqbva da jiveqt horata), to za arhitekta koito e edna mashina smqta che tq ima pravo na glas kolkototo i samiq nego.Moje bi mashinite vijdat che nqma variant na kade da se razvivat i zatova proqvqvat razbirane i shte ostavqt horata (naistina stranno). No toi kazva "OCHEVIDNO shte budata osvobodeni.", t.e. mashinite nqma da zakachat Zion za da moje malko po malko da osvobojdavat horata.

 

4. Pri restart VISHKO KOETO E PROGRAMA se MODIFICIRA, ne umira ili biva zatrito. V Matrix 1 kogato Neo ima DeJaVu s chernata kotka, Triniti kazva che kogato ima DeJaVu ima promqna v matricata. A tozi pyt promqnata beshe pulna. Ako si gledal Animatrix vyv filmchete sys deebelata kotka (anime) v koeto edni deeca bqha nameri edna bugnata kushtata, kadeto zakonite za gravitaciq bqha izkriveni, shto zabelejish che uspqha za po malko ot 1 den da nqmerqt hora/botove :) da pokriqt mqstoto s brezent i na systemnq kompiutyr na mashinite za 1 mig samo se izpisa Bug Modified (neshto takova, signalizirashto che vsichko e OK). Taka che neshto si se obyrkal tuka :)

 

Davai, davai che shte razgadaem nai-slojniq film (spored kriticite) praven nqkoga :)

Link to comment
Share on other sites

@Se2KeR mersi za podorobnoto obqsnenie no to ima malko nedostataci eto gi i tqh

1.ti kazvash 4e mashinite nqmat polza da razrushavat zion zashtoto az taka go razbrah.togava kakva e logikata da stroqt armia da go tarsqt ne znam kolko godini i da go napadnat sled kato go namerqt.ne e logi4no...

Ето ти отговор на въпроса: за да спрат освобождаването на хора от матрицата. Последствията, ако не ги спрат и сам можеш да си отговориш, какви ще са...предполагам...

Link to comment
Share on other sites

runner razqsni mi malko na koi to4no vapros otgovarqsh az znam kakva e celta na mashinite Se2KeR kaza 4e spored nego zion ne bil cel na mashinite i az mu obqsnih 4e v tova nqma logika i toi se popravi v sledvashtiq post prepora4vam ti da 4etesh predi da postvash

Link to comment
Share on other sites

sajalqvam 4e se zabavih s otgovora no bqh do sofia za dva dena i nqmashe kak:)

 

ta zna4i:

1 ne e vqrno 4e orakula nqmashe prast ako si spomnqsh dobre filma kogato neo lejeshe na zemeqta smith kazva:' tova sam go vijdal ti lejeshe tama a az kazvam..... kakvo kazvam.. vsi4ko koeto ima na4alo ima krai......4akai tova ne traqbvashe da stava taka....' citiram po spomen a tezi dumi'vsi4ko koeto ima na4alo ima krai' sa na orakula...... taka 4e spored men i tq ima nqkakva vrazka s gibelta na smith tq se ostavq toi da se vseli v neq za da moje da pomogne na neo zashtoto tq e znaela 4e shte se stigne do tuk.....

2 mashinite ne bi trqbvalo da se strahuvat ot restart na matrix zashtoto te sa ocelqli pri parvite the one kogtao te sa spasqvali 16 maje i 7 jeni i sq q restartvali(taka kaza arhitekta) i sa ubivali vsi4ko v neq. pak i mashinite shte unplugnat pove4eto hora s cel da gi zapazqt ako vidqt 4e neo stigne do kompa im pone bi trqbvalo....

3 zna4i v 3 tata 4ast orakula kazva:toi(arhitekta)e tuk za da vnasq balans v matricata a az sam tuk za da razvalqm tozi balans.tova e vrazkata mejdu dvamata no ti vse pak ne mi kazvash zashto mashinite shte se 'samoubivat' kato puskat horata na svoboda i ostavat bez energiq.to4no tozi vapros e ostaven bez otgovor i imenno za tova mislq 4e filma e s otvoren krai

4 gledal sam animatrix :) no az govorq za razli4ni raboti az kazvam 4e pri restart smith umira zashtoto toi ne e programa kazva go to4no predi da se biqt s neo v matrix 2...i to4no za tova mislq 4e i toi shte umre pri eventualen restart...

 

ti si ba hod :) i az mnooo se zaribih po toq spor

Link to comment
Share on other sites

1. Kazah che ima i 2ri variant v koito i orakula ima pryst.

 

2. Da, no zabravqsh che v momenta matricata e zavladqna ot smith, i shtom resnat nego shte ubiqt vsichki zarazeni hora, zashtoto te nemogat da ponesat da budat resnati zashtoto ne sa mashine. A kak taka shte si izbiqt vsichkata rekolta?

 

3. "OCHEVIDNO shte budat osvobodeni", ne ZADULJITENO. Tova kazva arhitekta. Ako produljava da se poqvqva tazi anomaliq, MALKO PO MALKO, horata shte bydat osvobodeni. Ti shte pitash zashto ne mahnat Zion togava. Zashtoto nqma koi da dovede anomaliqta da resne matricata i da vyztanovi neshtata. Ako nqma Zion shte se poluchi razbalansirane v matricata i shte ima izleze siniq ekran :) . Zatova orakula kazva che e tuk za da razbalansira matricata. Za da moje MALKO PO MALKO, anomaliq sled anomaliq, da se osvobodi chovechestvoto. Mashinite sa bezsilni. Imat 2 izbora. Da unishtojat Zion vodeitki do unijtojavaneto na matricata => smyrt na horata v neq => smyrt za mashinite, ili da ostavqt Zion kato se obrichat na bavna smyrt. Koe e po dobro ? Moje pyk da izmislqt neshto mejduvremenno :)

 

4. Gladai po snimatelno. Kazva: "Blagodarenie na vas veche ne sum AGENT na tazi sistema (ne che ne e programa). Nie ne sme tuk zashtoto sme svobodni. Tuk sme zashtoto ne sme svobidni." Toi (smith) si e programa...

Link to comment
Share on other sites

Orkula ot kade znae vsi4ko kvo sha stane?

I kato znae za kvo e za horata kato ako te pobedqt i tq 6te iz4ezne?

Taka e izbrala. Tq iska mir. Kakto i vsichki hora. Tova si e nein izbor i nemojem da q sydim zatova.

 

Vie hubav spor si pravite ,no az sega si sedq i se 4udq po toq film.Ta onova malko momi4ence- indii4eto,to pak kakvo otno6enie ima kam filma kakto i neinite roditeli.

4astta na garata izob6o ne q razbrah 

 

Garata e neshto kato mitnica m/u matricata i realniq svqt. Neo popada tam tui kato veche moje da vliza v matricata bez da e plugnat. No zasega uspqva da stigne do mitnicata/garata. Semeistvoto bqha tam da za da obesnqt na zritelq za garata. Bqha tam zashtoto maikata i bashtata sa suzdali programa/dushterqta/ koqto nevyrshi nishto, a shtom nevyrshi nishto v sveta na mashinite shte byde DEL-nata. Tyk se vijda kak mashinite proqvqvat liubov ("Tova e samo duma."). Zatova q prekarvat nezakonno prez granica v matricata, kadeto moje da se shlqe bezceremonno (ostavqt q pri orakula, zashtoto vse pak e malka). Merovingii e edin vid mitnichar koito iska podkupi :)

Link to comment
Share on other sites

1 nqmam kometar

2 mashinite ne bi trqbvalo da se strahuvat ot zaguba na 'rekolta'zashtoto te ve4e sa gubili 6 rekolti kogato predishnite the one sa restartirali matrix

3 ne ne ne.horata shte badat osvobodeni zaradi mira koito skly4iha mashinite s horata a ne postepenno 4rez voina ili vlizane v matrix te shte badat unplugnati ot neq i predadeni na zion.nikade v filma ne se kazva 4e ako zion e razrushen matrix shte zabie nqma logika da zabie zashto mashinite shte iskat da razrushat zion,za da se samoubiqt ne mi se vqrva...matricata nqma da se razbalansira zashtoto nqma the one v neq nqma i smith.s unishtojenieto na zion mashinite shte ubiqt poslednata saprotiva na horata i po takav na4in shte stanat gospodari na sveta horata shte si jiveqt v matrix i shte im dostavqt energiq a te ot svoq strana shte otglejdat hora za da zamenqt umrelite v matrix s novi.nqma nikakva bavna smurt.

4 imenno smith ne e 4ast ot sistemata toi ne e programa ako e, kakva rabota varshi toi nikakva i zashto ne e pod kontrola na mashinite vsi4ki progarmi sa pod takav kontrol

Link to comment
Share on other sites

Choveche ne mi se obesnqva pak sushtoto. Procheti ima mnogo saitova s takiva temi (ENG). Ako sega sedna da pisha shte si pisha sushtoto kato v posledniq post :( To veche stana ovyrtane i usukvane. Izgubiha se interesnite vyprosi :cry

Link to comment
Share on other sites

ima go i toq moment saglasen sam s teb 4e spora neshto zatapq ti si si na tvoeto mnenie az na moeto.vajnoto e 4e kato ciqlo folma e dobar :)

Absoliutno si prav.

 

------------------------- END OF DEBATE --------------------------

Link to comment
Share on other sites

Tova s ostanalite The One e glupavo i spored men e izmisleno ot Arhitekta za da moje Neo da napravi nqkoi ot dvata izbora. No kato cqlo si mislq che vsi4ko edna omotana teoriq koqto vseki moje da tykuva kakto mu hrumne no ne moje da izklu4ish logi4estkite neshta kato tova kak podqvolite e bila zahranvana Matrix pyrvite pyti ot 23 choveka nqma nikva logika ima milqrdi machini predstavi si kolko vreme i energiq ste im otneme da syzdadat nova rekolta. Neo e The One i nqma drugi The One zatova i stava anomaliqta sys Smith koito e resultat ot tazi na Neo za koeto machinite ne sa podgotveni.I Orakula zatova dava takiva syveti na Neo za da go naso4i ky grada na Machinite.Taka toi ubiva Smith i sam se eliminira i vsi4ko e kakto trqbva. A s napadenieto na Zion Celqt da destabilizirat horata za dylag period.Taka polu4avat kakvoto sa iskali vinagi da imat pylen kotrol nad vsi4ko. Za6to mislq 4e Neo e The One li spomnete si Oshte ot Pyrvata Matrix 4e Morphey Kazva 4e Negovoq uchitel e pyrviq koito e izleznal ot Matrix Ako presmetnete nqma nikakva logika da ima pove4e ot edin za okolo tezi 100 godini prez koito e stanalo tova ot pyrviq 4ovek do Neo.

No edno mi e qsno 4e Bratqta Washovski sa se omotali zdravata . Mnogo jalko zagubise celiq smisyl sled The Matrix.Ostnaha samo efektite i nishto pove4e.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма кво да се офлянкваме, не можете да отречете че 2ра и 3та част са супер боза. Иначе 1вата си беше здрав филм и мно ме изкефи и мисля че трябваше да си остане така незавършено, т.е. 2 и 3 да ги нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...