Jump to content
BulForum.com

Изграждане на лична WEB страница


Recommended Posts

Позволих си да постна тази тема с цел да помогна на една приятелка, която в момента е студентка.

Поставили са и задача да изгради своя лична сраница, която да съдържа линк към автобиография, фото- галерия и контакти. Някой ако е правил подобно нещо и/ или има готов HTML код би ли ми го изпратил. Аз ще сменя имена, снимките и всичко, което е необходимо. Ако някой е така любезен да ми помогне, ще съм му много благодарен. Времето ни притиска, а приятелката за която го правя заслужава да и помогнем.

Благодаря предварително но всички, които се отзоват на молбата ми.

Нека ако някои има желание са ми остави линк или да ми изпрати всичко, което може да свърши работа на E-mail delevg@gmail.com

Приятен неделен ден на всички съфорумци и още веднъж предварително МЕРСИ.

Link to comment
Share on other sites

//офф: ми те толкова са учили май, щом се прибягва до зов за помощ...

Link to comment
Share on other sites

Позволих си да постна тази тема с цел да помогна на една приятелка, която в момента е студентка.

Поставили са и задача да изгради своя лична сраница, която да съдържа линк към автобиография, фото- галерия и контакти. Някой ако е правил подобно нещо и/ или има готов HTML код би ли ми го изпратил. Аз ще сменя имена, снимките и всичко, което е необходимо. Ако някой е така любезен да ми помогне, ще съм му много благодарен. Времето ни притиска, а приятелката за която го правя заслужава да и помогнем.

Благодаря предварително но всички, които се отзоват на молбата ми.

Нека ако някои има желание са ми остави линк или да ми изпрати всичко, което може да свърши работа на E-mail delevg@gmail.com

Приятен неделен ден на всички съфорумци и още веднъж предварително МЕРСИ.

Що не направите един глог?!От My Webpage

Там може да сложите и галерия и линкове.... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Mersi, mnogo mi pomogna.

Vmesto da se pravi6 na interesen s offtopici moje6e da si zamal4i6

GUI e напълно прав! Молбата е продиктувана или от абсолютен мързел или супер некомпетенция. Такава HTML страница се прави на каквато и да е програма за webdesign в рамките на максимум 30мин! Дори на Word може да се направи :excl:

Link to comment
Share on other sites

само да не се карате... :rolleyes:

ама да питам как или с какво точно се прави, така че като щракнеш с мишката на дадено меню да излиза под него submenu (не знам как е точно думата на български)...

нещо такова, както при този каталог, но вертиклано и да се показва при single click...

 

Edit:или както е тук на галерията...

Link to comment
Share on other sites

<script type="text/javascript">

//Contents for menu 1, and so on
var menu1=new Array()
menu1[0]='<a href="index.htm">Home</a>'
menu1[1]='<a href="Ancient1.htm">Ancient World</a>'
menu1[2]='<a href="Report1.htm">Bulgarian Village</a>'
menu1[3]='<a href="Italy1.htm">Italy</a>'
menu1[4]='<a href="Mountains1.htm">Mountain Peaks</a>'
menu1[5]='<a href="Stones1.htm">Stones</a>'
menu1[6]='<a href="Act1.htm">Nudes</a>'

В случая Java Script, но примерно може и с behaviours на Дриймуийвър, без да пишеш ти кода.

Link to comment
Share on other sites

само да не се карате... :rolleyes:

ама да питам как или с какво точно се прави, така че като щракнеш с мишката на дадено меню да излиза под него submenu (не знам как е точно думата на български)...

нещо такова, както при този каталог, но вертиклано и да се показва при single click...

 

Edit:или както е тук на галерията...

С javascript е в технополиса като гледам. Ако погледнеш сорса ще разбереш веднага :) Ето го скрипта на сайта на технополис: цък

 

Иначе в другия сайт, дето е галерията, начинът, по който в направен този ефект, можеш да видиш веднага в сорса. Скрипта си е направо там.

 

 

Иначе по самата тема :) Не се изискват кой знае какви знания за изграждането на такава страница :) Като гледам трябват елементарни познания по html ;) Пък и без тях може, даже. Аз най-напред се сещам за MS FrontPage, който върви с Office XP. Имаше и разни Pgae Builder-и. Програмите за направата на елементарни и ефектни сайтове по прост начин са много.

Link to comment
Share on other sites

GUI e напълно прав! Молбата е продиктувана или от абсолютен мързел или супер некомпетенция. Такава HTML страница се прави на каквато и да е програма за webdesign в рамките на максимум 30мин! Дори на Word може да се направи :excl:

 

Vij kakvo kogato niama6 roditeli, niama6 PC, u4i6 i raboti6, ishranva6 brat si, koito e u4enik, raboti6 pres no6tta i spi6 po 3-4 4asa na den bi li mi kasal kakvo e da ne te marzi

 

GUI e напълно прав! Молбата е продиктувана или от абсолютен мързел или супер некомпетенция. Такава HTML страница се прави на каквато и да е програма за webdesign в рамките на максимум 30мин! Дори на Word може да се направи :excl:

 

Prosti mi, 4e ne go znam tova, ama moiata rabota e savsem druga, pomolih kato 4ovek da napravia usluga na priatel, ni6to pove4e

Link to comment
Share on other sites

<script type="text/javascript">

В случая Java Script, но примерно може и с behaviours на Дриймуийвър, без да пишеш ти кода.

благодаря...това помогна...

новак съм с Dreamweaver и не бях забелязал тази функция...

благодаря също и на [b]@The AnGeL[/b] за пояснението... :punk

Link to comment
Share on other sites

Edit:или както е тук на галерията...
<script type="text/javascript">
//Contents for menu 1, and so on
var menu1=new Array()
menu1[0]='<a href="index.htm">Home</a>'
menu1[1]='<a href="Ancient1.htm">Ancient World</a>'
menu1[2]='<a href="Report1.htm">Bulgarian Village</a>'
menu1[3]='<a href="Italy1.htm">Italy</a>'
menu1[4]='<a href="Mountains1.htm">Mountain Peaks</a>'
menu1[5]='<a href="Stones1.htm">Stones</a>'
menu1[6]='<a href="Act1.htm">Nudes</a>'

За менюто в този сайт ви давам 100% гаранция, че е на javascript :D

Като цяло повечето такива менюта са на javascript и са свободно разпространяеми. Друг вариант, по-красив, е да се направи на Flash.

 

Prosti mi, 4e ne go znam tova, ama moiata rabota e savsem druga, pomolih kato 4ovek da napravia usluga na priatel, ni6to pove4e

Наистина реагирах доста бурно, за което съжелявам.

Simbata ти е изпратил един темплейт, които би трябвало да ти свърши работа, но ако не се оправиш обади се - ще измислим нещо набързо ;)

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос...

след като free.bg не поддържа PHP има ли начин да направя работещ Feedback Form...?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Как ще му трябва база данни, за да праща писма. Ти въобще наясно ли си кво е база данни?

За feedback форма просто се прави една бланка на HTML и кратък скрипт на РНР (или някъв друг сървър-сайт език) с функцията mail.

Link to comment
Share on other sites

повечето фрии хостове нямат поддръжка на нищо друго освен html и javascript, така че едва ли ще му помогне тоя линк, дето си дал :) по скоро ако има подобно нещо на javascript може да се направи :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

На javascript баш няма да може, щото поща се праща от сървъра, а javascript е език, които се компилира на машината на потребителя. Може да се потърсят има разни безплатни само PHP (без MySQL или друга система за база данни) и там да се сложи един линк, към файл, който само да обработва информацията и да праща.

Link to comment
Share on other sites

повечето фрии хостове нямат поддръжка на нищо друго освен html и javascript, така че едва ли ще му помогне тоя линк, дето си дал :) по скоро ако има подобно нещо на javascript може да се направи :bgrin:
На javascript баш няма да може, щото поща се праща от сървъра, а javascript е език, които се компилира на машината на потребителя. Може да се потърсят има разни безплатни само PHP (без MySQL или друга система за база данни) и там да се сложи един линк, към файл, който само да обработва информацията и да праща.

1. Действително на javascript не може да стане (теоретично може, но няма да работи почти никъде), освен това не е коректно да се каже, че даден хост поддържа javascript, понеже той се изпълнява при клиента, също както флаш, Java и т.н. Хостът поддържа всичко, което просто е файл за даунлоад, каквито са флаш, javascript, картинки и т.н.

 

2. Като оставим настрана факта, че Javascript не се компилира на машината на потребителя, а се интерпретира (има разлика голяма) там, има сумати безплатни услуги за feedback форми, като например www.bravenet.com - Free web tools. Там има доста фрее инструменти. Дава ти се код, който слагаш в страницата си, и се настройва по определен начин, и в сайта ти се появява формата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...