Jump to content
BulForum.com

apache cyr


UrandoM

Recommended Posts

Абе то конвертацията :) към утф8 сама по себе си не е проблем, май повечето проблеми идват от това ако им/екс/портираш с phpMyAdmin. Погледни форумите дето се навъртат и големи майстори, всички чат пат се сблъскват с въпросителни знаци още :bgrin: .

Явно сте имали късмет, защото освен колациите на базата, значение има и колациите на клиента и конекцията и т.н. Проблемите идват основно ако изходния и входния хостинг е с различни настройки, в комбинация с phpmyadmin-a, т.е. по пътя от самата база на сървъра до бекъпа на компа ти и обратно.

Ако конвертираш директно на сървъра проблем не би трябвало да има какъвто и да е иначе.

За съжаление не съм видял още хостинг, който да поддържа директен достъп до базите, нещо което всички с SQL Server примерно го имат, и което е безценно просто.

Опитайте да импортирате с phpmyadmin база от няколко стотин мегабайта sql :D .

Link to comment
Share on other sites

Опитайте да импортирате с phpmyadmin база от няколко стотин мегабайта sql :D .

 

Че кой нормален човек ще пробва точно това? Не съм чул някой изобщо да ползва phpmyadmin за сериозна работа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че кой нормален човек ще пробва точно това? Не съм чул някой изобщо да ползва phpmyadmin за сериозна работа. :lol:

А какво друго за shared hosting? :)

Да тръгна да пиша скриптове, които на части да го правят ли, или да се занимавам с шел достъп, да пиша команди като луд :)

В редките случаи просто разцепвам големия файл на по-малки.

Имам спомени че и poznai ми се е оплаквал за същите неща и той така ги е цепел :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А какво друго за shared hosting? :)

Да тръгна да пиша скриптове, които на части да го правят ли, или да се занимавам с шел достъп, да пиша команди като луд :)

В редките случаи просто разцепвам големия файл на по-малки.

Имам спомени че и poznai ми се е оплаквал за същите неща и той така ги е цепел :bgrin:

 

Ами просто прехвърляш от shared hosting поне на virtual server за да имаш пълен контрол. Не мога да разбера хостинг фирмите какво толкова са се вкопчили в този phpadmin.

Link to comment
Share on other sites

Ами просто прехвърляш от shared hosting поне на virtual server за да имаш пълен контрол. Не мога да разбера хостинг фирмите какво толкова са се вкопчили в този phpadmin.

 

А анджък! Само че нали знаеш, че повечето български фирми искат хостинг за по 5лв/месец (то ако може 5лв на година ама не дават пусто). Още сме на етапа на гаражната търговия и на повечето хора мисленето е такова за съжаление...

Link to comment
Share on other sites

А анджък! Само че нали знаеш, че повечето български фирми искат хостинг за по 5лв/месец (то ако може 5лв на година ама не дават пусто). Още сме на етапа на гаражната търговия и на повечето хора мисленето е такова за съжаление...

 

Аз затова използвах далеч по-скромното "virtual server", щото не знам как изобщо би се възприела идеята за собствен data cеnter. В същност, в България има ли фирми предлагащи co-location в дейта центрове изградени по всички стандарти за този тип услуги?

Link to comment
Share on other sites

Че кой нормален човек ще пробва точно това? Не съм чул някой изобщо да ползва phpmyadmin за сериозна работа. :lol:

да за мегабайти не става

аз си импортвам по 100-200мб с други програми :rolleyes:

 

ако всичко се конфигурира добре няма проблем - в къщи тествам на php 4.1.x mysql 4.1 - после всичко прехвърлям на сървари които по принцип са php 5 mysql 5 - излишно е да казвам че повечето неща са на бг ... utf8 i 1251 също понякога

 

проблема е в php както е обяснил tedy че utf е повече от 1байт, но това ще се оправи с php 6 както и някои др. неща- за сега проблема се решава по други начини ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз затова използвах далеч по-скромното "virtual server", щото не знам как изобщо би се възприела идеята за собствен data cеnter. В същност, в България има ли фирми предлагащи co-location в дейта центрове изградени по всички стандарти за този тип услуги?

 

Слаба работа. Опитват се да правят нещо в София но засега сме на момента с опитите. А и повечето по-сериозни ИТ фирми тука не са български по начало, а те дейта центрове си имат и в Германия и във Франция.

 

Отделно че аз главно за американци бачкам, а техните дейтацентрове са си там. Каквото видях в Irvine подобно нещо тука май скоро няма да стане. За незапознатите - представете си Метро... но не Пловдивското ами около 2-3 пъти по-голямо... и вместо разните стоки - сървъри наредени в редички :)

Link to comment
Share on other sites

Слаба работа. Опитват се да правят нещо в София но засега сме на момента с опитите. А и повечето по-сериозни ИТ фирми тука не са български по начало, а те дейта центрове си имат и в Германия и във Франция.

 

Отделно че аз главно за американци бачкам, а техните дейтацентрове са си там. Каквото видях в Irvine подобно нещо тука май скоро няма да стане. За незапознатите - представете си Метро... но не Пловдивското ами около 2-3 пъти по-голямо... и вместо разните стоки - сървъри наредени в редички :)

 

Абе тукашните центрове са ясни, че няма как да се стигнат, но пък и цените са малко по-различни и освен това изискванията за redundancy налагат изкраждането на географски изолирани бекъп центрове, т.е. не можеш всичко да го наблъскаш в щатите, когато работите станат достатъчно сериозни.

Иначе е жалко, щото това си е добър бизнес и дори държавици като Малта например (където преди време изнесохме шест пълни шкафа за оборудването на един дейта център) предлагат много добри условия и техническа поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината при една от последните ни срещи Ангел Гаров ми говореше че имал идеи за изграждането на DataCenter в Пловдив но кога ще стане не мога да кажа нищо... Иначе като гледам скоростите на интернета тука сме далече напред от останалия свят - ей нета на колегите ни от Филипините е пълна скръб хем там има Call Center и за да работят нещата специално някакви наети линии се взимаха на космически цени и пак имаше проблеми със скоростите (1мбит го имаха от дъжд на вятър) а тука ако падне под 100кб скоростта става проблем на живот и смърт направо...

Link to comment
Share on other sites

в къщи тествам на php 4.1.x mysql 4.1 - после всичко прехвърлям на сървари които по принцип са php 5 mysql 5 - излишно е да казвам че повечето неща са на бг ... utf8 i 1251 също понякога

малк ооффтопик.

Предполагам на 4.1 тестваш някакви legacy неща, защото 4.х има отвратителен ОО модел, не че в 5-цата е кой знае какъв, но поне вече става за нещо и е по-нормално да се ползва като цяло.

И да се прави нещо в мометна отначало на ПХП4 е самоубийство :)

Ама темата май доста се поизмести.

Link to comment
Share on other sites

малк ооффтопик.

Предполагам на 4.1 тестваш някакви legacy неща, защото 4.х има отвратителен ОО модел, не че в 5-цата е кой знае какъв, но поне вече става за нещо и е по-нормално да се ползва като цяло.

И да се прави нещо в мометна отначало на ПХП4 е самоубийство :)

Ама темата май доста се поизмести.

еее то отдавна сме в ооффтопик ;) все пак темата е "apache cyr" :wacko:

 

иначе е така за ОО модела, просто ми се налага да работя с 4.1, разбира се имам и други две инсталации за тестване

 

то трябваше да напиша по скоро за версиите на phpMyAdmin едната е 2.6 а другата 2.11

 

лично на мене php-то ми допада, може би единствения език който не ме "дразни" ... въпреки недовършеното ОО :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...