Jump to content
BulForum.com

Help! kak da si pusna net-a


Recommended Posts

hora sq puskam si az live cd-to na slax 5.1 i gledam v panela s nastroikite tam si ima za internet :).

problema e 4e ne e kato na windows

ip ***.***.*.**

hostmast ***.***.***.*

gateway ***.***.*.*

p. dns ***.**.***.*

a. dns ***.***.*.*

ami ti trqbva da si gi pi6e6

slax:

primer: ***.***.*.**/***.***.***.*

i 6tot nesum mn dobre s angliiskiqt ne6to ne se se6tam kak da si pusna net-a

are nqkoi da me svetne.

 

p.s. lan kartata mi e realtek i mislq 4e toq slax e detect-va.

Link to comment
Share on other sites

Ето така ако си с статично IP

ifconfig eth0 123.123.123.123 netmask 255.255.255.0
route add default gateway 123.123.123.1
echo "nameserver 123.123.123.10" >> /etc/resolv.conf

 

И вече има доста по нова версия - 5.0.7b

Link to comment
Share on other sites

Ето така ако си с статично IP

ifconfig eth0 123.123.123.123 netmask 255.255.255.0
route add default gateway 123.123.123.1
echo "nameserver 123.123.123.10" >> /etc/resolv.conf

 

И вече има доста по нова версия - 5.0.7b

ei takuv 4ovek mi trqbva 4ovek na mqsto :)))

dobre sq ako mi kaje6e kade da napi6a vtoroto DNS 6a doida dpvas i 6ta 4erpa edno whiskey ili bira :D

Link to comment
Share on other sites

xax 4ovek ti mnogo mi help ama az ne6to toq slax se umotah i neznam kak da go napravq tova

 

ifconfig eth0 123.123.123.123 netmask 255.255.255.0

route add default gateway 123.123.123.1

echo "nameserver 123.123.123.10" >> /etc/resolv.conf

 

kude da gi napi6a tiq gluposti? pls kaji znam 4e e zanimavka ama pls.

 

a i nqkoi moje li da mi kaje dali v driverite na nvidia za linux ima vgraden directx9.0 ???

az sus driverite sa opraa samo mi otgovorete :) .

 

te sa na modules i prosto gi slagam v papkata kudeto mi sa drugite modules :)

t.e. da vi svetna kvo iskam ot toq slax

iskam da si puskam mirc i da djutkam na nqkvi igri4ki .

imam WINE i mirc mi trugva ama nemoga da si opravq net-a t.e. mirc bez net neba4ka :D

Link to comment
Share on other sites

Ха ами разбира се, че се пишат в митичната конзола :allien

 

А това нещо директх е уиндоуски термин, драйверите за линукс осигуряват 3Д ускорение.

Link to comment
Share on other sites

ifconfig eth0 123.123.123.123 netmask 255.255.255.0

route add default gateway 123.123.123.1

echo "nameserver 123.123.123.10" >> /etc/resolv.conf

 

....kude da gi napi6a tiq gluposti?

Значи "tiq gluposti" се пишат в конзолата, всеки път когато стартираш SLAX-а, за да имаш нет, освен ако не си го инсталираш на диска.

Изтегли си всички модули които искаш да се зареждат,и си направи едно ново .iso и тогава boot от него.

Link to comment
Share on other sites

k zna4i tva s live cd nestava.

sega 6a trqbva da mahna staria slax da svalq vsi4ki moduli koito 6te mi trqbvat zaedno s nai-noviq slax i da si napravq novo iso :) .

kajete kvi moduli sa zadaljitelni pone kogato sum s slax da si pusna naprimer starcraft. are mersi mnogo

Link to comment
Share on other sites

Ти не знаеш какво е конзола, не знаеш какво означават и командите които трябва да изпълниш, за да имаш интернет, едва ли знаеш и какво е модул, че да си правиш, ново .iso. По-добре си намери ново Дистро (Live CD), като например knoppix или си избери някоe от software.co.jp и пробвай с него. Не е задължително да използваш mIRC за клиент, има си xChat, Bitchx и други, опитай с тях.

Link to comment
Share on other sites

Ти не знаеш какво е конзола, не знаеш какво означават и командите които трябва да изпълниш, за да имаш интернет, едва ли знаеш и какво е модул, че да си правиш, ново .iso. По-добре си намери ново Дистро (Live CD), като например knoppix или си избери някоe от software.co.jp и пробвай с него. Не е задължително да използваш mIRC за клиент, има си xChat, Bitchx и други, опитай с тях.

 

znam kakvo e konzola , znam kakvo ozna4avat komandite no ne6to mi se e priebalo distroto i zatova ne mi priema nastroikite i mi dava not valid cmd. . nqkoi si kaje brei tva mom4e si4ko znae. ama hora nqkoi ot vas izob6to ne mi pomagat a samo si lepat post-4eta kajete mi kuv e smisala da si zapisvam xchat (drugite ne gi znaeh) kato si imam mirc? i za6to da si teglq drugo distro kato tva mi e perfektno, zamen tva e mnogo qko distro izpolzva paketi za slackware i lesno se ba4ka s nego i nai-hubavoto e 4e e na 1 disk.

ne mi trqbva suse koito e na 1dvd 6tot si imam windows. az iskam da izpolzvam slax kato avarien izhod :) ako mi stane ne6to s windows-a i ako nqmam vreme da go opravqm da moje brat mi ili sestrata da si puskat mirc ili da gledat nqkuv film a ne da mi vikat "Stancho vzemi oprai toq kompiutyr 4e mi se igrae ili 6a gledame film"

ei zatva mi e.

 

p.s. ot linux distrotata nai-qko e slackware ama prosto kato vida tva cd1 i cd2 i mi stava lo6o s toq hard 20gb :( . taka 4e vmesto da vikate ei tva znae6 li go ei onova znae6 li go mi kajete koi moduli sa zaduljitelni, i da si gi svalq. 10x

Link to comment
Share on other sites

Задължителни модули няма, slax има всичко от първа необходимост. Ако искаш windows емулатор - има wine модул. И все пак не очаквай кой знае какво. Линукс не е правен да емулира "прозорци".

Link to comment
Share on other sites

Задължителни модули няма, slax има всичко от първа необходимост. Ако искаш windows емулатор - има wine модул. И все пак не очаквай кой знае какво. Линукс не е правен да емулира "прозорци".

 

mda mnogo si prav ! no kakto kazah slax mi e kato avarien izhod ako bugavia windows pak pravi nomerca da moga da si pusna slax i da si gledam filmi i da slu6am muzika.

 

zna4i kajete dali tezi modul4eta sa dobri (svalih gi ot saita na slax)

 

za irc client svalih KVirc

driveri nvidia graphic drivers (NVidia_Graphics_Drivers_76_67-1.mo)

mozilla firefox za browser

macromedia flash plugin za mozilla

wine poslednata versia

win32 codecs decoderi za filmite

a kajete mi nqkuv hubav video player za slax-a

 

tva predpolagam e dostatu4no za da moga da si puskam filmi i da sedq v mirc :)

ako ne6to sum propusnal pi6ete tuk pls

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам mplayer за видео на slax, xchat за irc и amarok за слушане на музика...все пак всеки с вкусовете си.

 

mplayer nebe6e li vgradena :) v slax?

a 3d uskoritela si e kum driverite nali ,pone na slax da moga da igraq CS?

 

video kartata mi e ge force 440mx

NVidia_Graphics_Drivers_76_67-1.mo

predpolagam 4e 6te trugnat

svalih gi ot tuk

6toto v saita sa postnali komentari za teq 4e na FX5500 nestavat.

 

koi sa po-dobre da svalq tezi

 

NVIDIA Display Driver

version 1.0-8178

size: 5.81 MB

tuk

ili tezi deto gi imam

NVidia_Graphics_Drivers_76_67-1.mo

tuk

Link to comment
Share on other sites

eide hora mersi mn za cqloto info ima tuka imam problem , svalih si az nai-novia slax ot saita 7b

i mu slojih modulite izbroeni gore ama ne6to kato slojih diska mi dava error on boot 6to taka?

 

uj pravq vsi4ko kakto si e

ei gi i modules:

 

KVIrc_3_2_0.mo

Macromedia_Flash_Plugin_for_Firefox_1_04_7.mo

Mozilla_Firefox_1_0_7.mo

NVIDIA_Display_Driver_1_0_8178.mo

NVidia_Graphics_Drivers_76_67-1.mo

Win32_codecs_1_0.mo

Wine_20050930.mo

Link to comment
Share on other sites

hmm izgorih go nanovo i si ba4ka :).

i internet-a si opravih :).

sq kak da si pusna driverite za nvidia

modula go slojih kato dam xconf si4ko si e nared i mi dava 4e gi e zaredilo no pri komanda startx mi dava nvidia kernel not found ili ne6to takova be6e :(

kak da go opravq

Link to comment
Share on other sites

hmm izgorih go nanovo i si ba4ka :).

i internet-a si opravih :).

sq kak da si pusna driverite za nvidia

modula go slojih kato dam xconf si4ko si e nared i mi dava 4e gi e zaredilo no pri komanda startx mi dava nvidia kernel not found ili ne6to takova be6e :(

kak da go opravq

Пробвай вместо startx да напишеш gui

Link to comment
Share on other sites

zn4i nqkoi da kaje pone otkade da si svalq nai-novite drivers ili pone takiva deto nqkoi gi e probval na slackware ta da znam 4e 6e stanat na slax :) . ne sum probval tva s gui no ei sega 6te go probvam i 6te vi kaja:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...