Jump to content
BulForum.com

Христо Калчев


Recommended Posts

Интересува ме как се казват всички книги на Христо Калчев, като изключим трилогията му "Кървавият преход на нежната революция" , който включва: "Нерон Вълкът" , "Калигула Бесният" и "Цикъла на Месалина"

Link to comment
Share on other sites

Ето всички книги от поредицата "Вулгарни романи" по реда им на излизане:

1. Нерон Вълкът

2. Калигула Бесният

3. Цикълът на Месалина

4. Козел и ангорска котка

5. Ликвидирайте генерала

6. Кървавият път на коприната

7. На лов за Зеления принц

8. Последно причастие

9. Сънят на уморения лъв

10. Откриване на ловния сезон

11. Лебедовата песен на майора

12. Синдрома на глутницата

13. Спрете полета на Сокола

14. В очакване на шейха

15. Изстрелът на амнистията

 

Извън поредицата,мисля че има още две книги.Едната е "Диалози",за другата не се сещам в момента.

Link to comment
Share on other sites

Най-великолепната книга на Калчев е трилогията за Белия дявол. При желание, може да си я вземете от библиотека "Иван Вазов"... Адски патриотично четиво.

Иначе неговата "Огън и лед" също остави в мен чувство на възхищение... Калчев умее да вложи много емоции в много малко думи...

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много :D Значи "Изстрелът на амнистията" му е последната книга за убийството (или опита за убийство) на Васил Божков :confused И в 4та книга "Козел и ангорска котка" за същия Коцел от "Нерон Вълкът" и "Калигула Бесният" ли става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Намерих Нерон-Вълкът онлайн. Някои има ли идея къде може да има още негови книги? Седнах да чета тази и ми харесва!

Да и аз я бях намерил, ама след като я бях прочел. Първият резултат в google ;) За съжаление други книги на Христо Калчев не съм намерил :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...