Jump to content
BulForum.com

Gigabyte 9550 bios flash, HELP


Recommended Posts

Прегледах тази секция на форума но неможах да открия тема за биоси и флаш на карта като моята.Ако има такава тема и не съм я видял нека някой да постне линк.

Картата е следната: Gigabyte Ati 9550 128/128. Модела е 955128D.

Прочетох всичко което успях да намеря в нета и свалих биос от колекцията тук:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/107

Има и описание как се подбира биос и т.н. и всичко изглежда лесно. Само дето не е така. Моята карта не иска да се флашне и дава някаква грешка при флашване дори със собствения и биос.

Използвах следните програми:

 

atiflash

flashrom

winflash

 

без успех. Единствената програма с която се получи нещо е някаква която свалих от сайта на гигабайт. Програмата се казва GVF15.exe и флаша с нея става. Проблема е че програмата не поддържа -f (forceflash) и немога да флашна с биос различен от този на моята карта. Едитнах честотите с radedit (който пък твърди че чексумата на биоса който току що съм сейвнал от картата "is bad") картата се флашна само че драйверите отказаха да я засекат. Дори и да ъпдейтна биоса не мога тъй като програмата (GVF15.exe) си е внушила че биоса който картата ми има е най-новия, което очевидно не е вярно тъй като датата на последния биос от сайта е доста след датата на която съм си купил картата.

 

Въпроса ми е някой може ли да ми каже от каде да си намеря програма която да програмира РОМ-а на моята карта или нещо подобно на GVF15.exe с -f . Ако някой успешно е моднал карта като моята ще се радвам да ми каже как се прави.

 

Благодаря предварително на всички.

 

P.S. Моля хора който не знаят как се прави и нямат с какво да помогнат да не пишат излишно. В този ред на мисли ще спомена че знам че има отключени за софтуерен клок драйвери за АТИ, знам и за ати трей туулс, знам че и гаранцията ми няма да важи ако нещо се обърка :P

Link to comment
Share on other sites

sigurno ne ti go priema zashtoto 9600 mai ima nqkoi extri poveche ot 9550 a tyikato kartata ti e gigabyte nemash ni6to za otklyuchvane i nekvi prostotii tam

ta nai dobre si q klokni na GPU 400 ram 500 i taka q ostavi

inache riskuvash da ti pravi nekvi problemi ako prekalish s kloka i moje da ti se precaka

Link to comment
Share on other sites

sigurno ne ti go priema zashtoto 9600 mai ima nqkoi extri poveche ot 9550 a tyikato kartata ti e gigabyte nemash ni6to za otklyuchvane i nekvi prostotii tam

ta nai dobre si q klokni na GPU 400 ram 500 i taka q ostavi

inache riskuvash da ti pravi nekvi problemi ako prekalish s kloka i moje da ti se precaka

 

не мога да я клокна на GPU 400 ram 500 защото така не е стабилна. добре е на GPU 360 ram 540. това че е рисковано да прави мизерии ми е ясно но пък винаги може да и върна стария биос. интересува ме начин как да форсфлашна биос на мойта карта. т.е. да не ми мрънка че не бил съвместим, че този който картата имала бил по нов от този който искам да сложа и т.н.

програмите:

 

атифлаш

флашром

винфлаш

 

НЕ стават. дават че немогат да изтрият РОМ-а независимо дали ползвам -ф или не. стана единствено с GVF15.exe, което вероятно значи гигабайт видео флаш, само че тя няма -ф и ако биоса по нейна преценка е несъвместим или по-стар от този на картата просто не го слага. въпроса е дали има някакъв гигабайт видео флаш (ако тва му е името изобщо) който да използва -ф параметър? ако не някаква друга програма за флаш на видеокарти различна от горепосочените.

Link to comment
Share on other sites

С какъв BIOS пробва да фашнеш картата?

С нов или със стария?

Ако е със стария.. как си го dump-нал ?

ЕДИТ: верно че го беше dump-нал с atiflash-a...

Пробва ли да го flash-неш без да правиш промени по него?

Между другото, интересно защо никой не пита за тоз' winflash които флашва bios на видео карта..

За бъдещите въпроси от този вид ще кажа, че всъщност това не е точно winflash.. това е мод-нат winflash :love

Ако на някой му трябва, да ми драсне едно лично, ще му дам линкче :rolleyes:

 

ЕДИТ: Чак сега видях накрая това което си писал за гаранцията.. а знаеш ли че при сменен bios гаранцията не важи :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

в hardwarebg няма такава тема. прегледах целия форум. май ще се наложи да си направя акаунт там и да пиша там темата.

 

dX с никакъв биос освен тоя дето го dump-нах не става флаша.

Link to comment
Share on other sites

Lucky Luciano това че и хардуербг са си направили биос колекция не ми помага особено. Пък и там за флаш използват флашром който аз съм писал че НЕ става. :cry :cry :cry

Никой ли не знае как се форсфлашва гигабайтска карта :confused

Link to comment
Share on other sites

Lucky Luciano това че и хардуербг са си направили биос колекция не ми помага особено. Пък и там за флаш използват флашром който аз съм писал че НЕ става. :cry :cry :cry

Никой ли не знае как се форсфлашва гигабайтска карта :confused

 

Може би е офф но ще дам поне съвет.Не се пробвай и със Уинфлаш-а......ще има още един мъртвец до моята ВК

 

:sick . Погледни и http://forums.overclockers.ru/viewforum.php?f=3

Link to comment
Share on other sites

Така имам една молба към вас да ми обясните как да направя следното:

 

Искам просто както съм си Dump (с ATI TRAY tools от омегата) биоса да му едитна мхз-ите и да го флашна.. Картата ми е GeCube Radeon 9550 GT мисля, че е с биос на 9600XT така я засича... Питам защото някъде четох за самия биос, че може да е от тези които немогат да се флашват.. я направо обяснете цялата хава.. :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за препоръката. Каква е била картата която ти е изгоряла?

Руския език не ми е стихия за съжаление и сайта който си ми дал не ми помогна особено :cry

 

BuFu50 ако разбираш английски тук е описано всичко идеално:

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/107

 

за дъмп на биос е обяснено тук:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=35552&page=1

 

казано на кратко в ати трей тоолс отиваш на тоолс & опшънс и даваш дъмп видео биос.

после с малко повече късмет използвай атифлаш или флашром. направи си боот дискета и запиши атифлаш/флашром вътре. стартирай пц-то от дискетата и напиши:

 

atiflash /? ако си с атифлаш

flashrom /? ако си с флашром

 

ако чаткаш английски всичко е описано. ако не командата е следната : atiflash -p -f 0 bios.bin

 

командата atiflash 1 сменяш с flashrom ако си с флашром. -р е за смяна на биоса с нов, -ф е форсфлаш (тоест програмата няма да проверява чексуми съвместимости и т.н. а просто ще флашне с каквото си и дал), 0 е номера видео устройство което ще флашваш. по принцип АГП-то е устройство 0. биос.бин е новия биос който ще слагаш. ати трей тоолс май във .бин или във .ром записва.

 

при GeCube флаша не би трябвало да те затрудни.

 

успех!

Link to comment
Share on other sites

Недей да се дерчиш!

Човека много правилно ти даде линк към форума на hardwarebg.com..

Ако си беше направил труда да цъкнеш и да прочетеш малко от работите който другите са написали, може би нямаше видео картата да ти се опъва..

Предполагам сега трябва да кажа какво "толкова" не си видял..

Ами.. в hardwarebg форумите не на едно място е писано че видео картите на Gigabyte и тези на ASUS се флашват с различни програми.. и че на сайта на Gigabyte си я има самата програма..

Нещо друго да кажа? Или да пробвам с по голям шрифт :lol: :laughing1: :laughing1:

 

В подкрепа на написаното ще paste-на нещо от чуждестранен форум.. който явно аз съм могъл да намеря (използвайки google), което явно ти не си успял да направил ;)

Gigabyte and Asus-Cards are special because of their own PCB-layout.

Gigabyte allows only Gigabyte-Bios. Asus for example has own layout and special chips for asus-tools like "smartdoctor".

Link to comment
Share on other sites

dX ти изобщо четеш ли :angry1

програмата на гигабайт няма форсфлаш !

 

а другото което ще кажа е това :

 

P.S. Моля хора който не знаят как се прави и нямат с какво да помогнат да не пишат излишно. В този ред на мисли ще спомена че знам че има отключени за софтуерен клок драйвери за АТИ, знам и за ати трей туулс, знам че и гаранцията ми няма да важи ако нещо се обърка

 

ако пък си много оборотен да ти дам мойта карта и да я флашнеш с програмата от САЙТА НА ГИГАБАЙТ. ако стане ти я подарявам ама ако не стане вземам твоята карта.

 

а това че съм писал псевдохардуерни гурута като теб които нямат с какво да помогнат да не пишат, а ти въпреки това го правиш е въпрос на възпитание и в по-малка степен до правилата на форума :rulez:

Link to comment
Share on other sites

Понеже съм добър човек, няма да се впрягам.. и противно на отчакванията ти, заядливко, ще ти дам дори линкче ;)

На.. линк! Не се иде.

 

Слагам и коментара който стоеше зад самият файл - "Use this bios ( core/mem 405/255 ) flash by Gigabyte flash tool in include CD : 9550 --> 9600xt. You can re-edit core/mem to make you card into the best."

 

И понеже не просто съм сигурен, аз съм УБЕДЕН че устата ти няма да бъде затворена и от това..

Прочети тук -> http://www.comexgroup.com/video/video_cards/ati_mod.htm

Тогава може да дойдеш и да кажеш "Мерси :love Вие сте прекрасни хора! Помогнахте ми да си реша проблема!"

 

А ако и това по някаква причина не успее да реши проблема ти.. тогава отиваш на този адрес -> http://www.techpowerup.com/bios/

На него си пише какво съдържа (моднати драйвери).. знаеш английски нали? Айде използвай го.. B)

 

 

ЕДИТ: Жалко.. забрави да каже че сме добри хора.. :cry

Link to comment
Share on other sites

мнението ти можеше и да е по-добро ако беше съставено само от линковете (който вече съм чел) и без заяжданията и още по-полезен ако беше видял че на мен всъщност ми трябва програма с която да си флашна биоса а не самия биос, но така или иначе ще опитам да пренебрегна очевидната логика и да пробвам флаш с Gigabyte flash tool (който дразни повече и от теб самия :P ) и да видим дали случайно няма да получа съобщение от сорта на "ти не обичаш да си ъпдейтваш биоса, той е ъпдейтнат" поради простата причина че Gigabyte flash tool няма -ф и флашва когато прецени

Link to comment
Share on other sites

моята цел е флаш, ако твоята цел е различна от заяждане можеш доста да си редуцираш знаците в мнение.

 

така ... което си е истина истина е. досадната програма известна като GVF сама поиска да използвам -ф. това преди го нямаше, как се появи не знам. сега проблема остава че драйверите не я засичат. свалям моднатите от сайта. после ще си едитна мението и ще пиша какво е станало за да не кажат някой хора че трупам мнения.

 

АЛЕЛУЯ :punk

 

формулата на успеха е GVF15 + биос-а на dX (http://dx.hopto.org/download/bios/GA-9550to9600xt.zip) + моднат драйвър от http://www.techpowerup.com

 

и в крайна сметка но не с крайно значение благодаря на dX за биоса ;)

 

ЕДИТ: и специално по молба на някой от участниците искам да отбележа че всички сте много добри хора. ама от тия най-добрите дето са по-добри и от обикновените добри хора :love

Link to comment
Share on other sites

475/700 wow тва дефолт-а ли ти е ? каква е тази карта бе човек :) дъмпни си нейния биос и ако тва не са му дефолт честотите ги едитни с някакъв едитор като rabit или radedit и го фласхни на ново. :)

 

успех! :music

Link to comment
Share on other sites

475/700 wow тва дефолт-а ли ти е ? каква е тази карта бе човек :) дъмпни си нейния биос и ако тва не са му дефолт честотите ги едитни с някакъв едитор като rabit или radedit и го фласхни на ново. :)

 

успех! :music

 

Едит: опа обърках.. ама аз го познавам и да това си му е дефаулта на картата с неиния си биос :)

 

LP^sve4o^ , аз ша ти покажа как.. :) неска яла на кифе

Link to comment
Share on other sites

Едит: опа обърках.. ама аз го познавам и да това си му е дефаулта на картата с неиния си биос :)

 

LP^sve4o^ , аз ша ти покажа как.. :) неска яла на кифе

аз разбрах как а ма не разбрах какъв биос да сложа не мога да видя колко нс са ми чиповете щото са сложени синкове от самия производител Ге Кубе та въпроса ми е какъв да избера . И да тва са ми честотите на дефаут.

Link to comment
Share on other sites

можеш да пробваш с ati tray tools дали се клоква и до колко и след това да си вдигнеш честотите на твоя си биос и да го запишеш обратно.

често обаче при смяна на биоса и потенциала за клок на картата се променя. ето при мен например се клокваше до 360/270 (от 250/200) а сега след като смених биоса стигна 460/270 :punk . отлепи си единия синк на някоя памет и виж какво пише на нея (споко той после пак ще се залепи обратно) ;)

Link to comment
Share on other sites

@Shadow^Dancer честито. :D Сега разхлаби малко таймингите на паметта и дигай Мхз.btw грее ли много ядрото сега?Ако ти трябва по-стабилно охлаждане свиркай.Пазя си охлаждането на старото видео а може и дупките да съвпаднат :lol:

Link to comment
Share on other sites

475/700 wow тва дефолт-а ли ти е ? каква е тази карта бе човек :) дъмпни си нейния биос и ако тва не са му дефолт честотите ги едитни с някакъв едитор като rabit или radedit и го фласхни на ново. :)

 

успех! :music

 

Моите са Default. Аз съм с GeCube Radeon 9550 Infinity с bios, който превръща директно картата в 9600XT и няма никакъв проблем. Bios-a е качен от производителя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...