Jump to content
BulForum.com

Gigabyte 9550 bios flash, HELP


Recommended Posts

От чисто любопитство ви моля ако може да ми кажете как 3dmark "оценява" моднатата 9550? В смисул чувствителна ли е разликата в точките на теста? Най-живо ме интересува ГБ-ската карта. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Незнам за кво си ги правил приятелю всички тези работи след като последните 5-6 Gigabyte карти ги взех с 4ns памет което прави 250Mhz и без никви такива Flash-ове на Биоси си хващат 270Mhz честота на паметта, а както всички знаем пропускателната способност на паметта в по голяма степен е определяща за бързината на видеокартата. Между другото последните правят почти същия резултат в 3D Mark 2001.

Link to comment
Share on other sites

... което прави 250Mhz и без никви такива Flash-ове на Биоси си хващат 270Mhz честота на паметта

 

как ги "хващат" тия 270мхц бе приятелю?? с ати тоолс ли ги клокваш? а каква честота на ядрото, която не е за пренебрегване, хващат??? и за какво ти е тоя ати тоолс да стой долу в трей-а?? допълнително 1 излишен процес. а клок-а със стандартия биос и смяната на биоса с такъв за друга карта си е съвсем различен въпрос.

 

 

Между другото последните правят почти същия резултат в 3D Mark 2001.

 

а това ми се иска да го видя ...

Link to comment
Share on other sites

От чисто любопитство ви моля ако може да ми кажете как 3dmark "оценява" моднатата 9550? В смисул чувствителна ли е разликата в точките на теста? Най-живо ме интересува ГБ-ската карта. Благодаря предварително.

 

Аз мога да добавя, че с моята 9550/gigabyte/ правя 3750 на марк 2003 и 1820 на марк 2005. Riddick, Battlefield 2 ги изиграх на макс без никакви проблеми/quake4 я спъна на макс признавам ама това е 9550 все пак/. Ядрото е клокнато на 459, паметта е 486 /може и още ама разликата в тестовете е почти нулева и затова се спрях на тоя клок/. Още не мога да повярвам, че карта за 62 долара чоже да постигне това /на всичкото отгоре нито ядрото, нито рама грее - старата ми титанка грееше повече без клок/. Просто 9550 са уникални карти - за тая цена това което получаваш/ако знаеш как да си го вземеш ;) / си е просто no comment.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Значи пробвах "AtiTools" и съм много доволен още не съм достигнал тея дет ги пишете( :P 450/480 :P ) ама го давам лека по лека!!!

Впрочем картата е "ASUS Radeon 9550 GE"!!! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 months later...
Прегледах тази секция на форума но неможах да открия тема за биоси и флаш на карта като моята.Ако има такава тема и не съм я видял нека някой да постне линк.

Картата е следната: Gigabyte Ati 9550 128/128. Модела е 955128D.

 

Знам че темата е бая стара, но реших, че все пак може да е от ползва на някой да се напише:

 

Gigabyte 9550 128bit 128mb (955128D) може да се флашне с flashrom, като за целта се използва следната команда:

 

flashrom -sst -f -p 0 bios.bin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте... зная, че темата е много стара но просто сега я намерих, аз имам в момента такава стара карта Gigabyte R955128D и пуснах 3D Mark 2001 SE ... с малко качени честоти от V-Tunner искарах 11 000 ... а видях Screenshot-a и ми направи впечатление ... ами конфигурацията ми е дори малко по-добра от тази която е описана за Screenshot-a. Явно с биос на 9600ХТ се справя доста добре! Картата ми е с охладител Gamebird на GPU .. нямам синкове на паметта.. тези линкове вече не са активни от темата. Намерих биос за 9600ХТ на гигабайт.. но ме интересува какво точно да направя, зная че не е като да ъпдейтнеш биоса на дъно, искам да помоля някой запознат да ми каже накратко стъпка по стъпка какво да направя защото нямам пари да си купя по добра в момента а искам да даде всичко което може този радеон .. казвали са ми че се отваря добър потенциал!

 

Моля ви помогнете ми!!!

Link to comment
Share on other sites

Мерси за линка, но не, че не съм го правил, един лесен въпрос ... ако сваля биос от радеон 9600ХТ на гигабайт, кача го на една буутъбъл дискета и го кача на нястото на другия ... ще стане ли нещо ?

Link to comment
Share on other sites

Велик си човек .. мерси много 3dfx , флашна се без проблеми, отвори повече потенциал дори, само командата от текстовия bios.bin си написах името на биоса.rom и стана, пуснах 3д марк .. но пак 11 000 .. страх ме е да го клоквам щото нямам синкове на паметта .. а и съм с омега драйвери .. дали те не ебават работата ?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Велик си човек .. мерси много 3dfx , флашна се без проблеми, отвори повече потенциал дори, само командата от текстовия bios.bin си написах името на биоса.rom и стана, пуснах 3д марк .. но пак 11 000 .. страх ме е да го клоквам щото нямам синкове на паметта .. а и съм с омега драйвери .. дали те не ебават работата ?!?!?

 

You're welcome :)

Мисля, че няма смисъл (а и мегдан) за допълнително клокване... Аз бих пробвал да си направя чиста инсталация на друг partition на харда и да видя как стоят нещата тогава... С друг съвет не мога да помогна, защото хич не съм навътре - тези неща ги пазя, само защото навремето ми отне доста усилия да ги намеря и реших, че и на друг могат да свършат работа - иначе не съм ентусиаст клокър...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...