Jump to content
BulForum.com

Конкретен избор на байк


Godfather

Recommended Posts

От известно време проучвам пазара на сериозни байкове и вече почти съм намалил възможните варианти за избор. Кажете си мнението за тези два конкретни модела (не знам до колко са познати в България).

 

1. Трек 4900 Disc. Подробна спецификация тук.

 

2. Giant Iguana. Подробна спецификация тук.

 

Можете да дадете идеи и за други модели от този клас/ценова категория. Благодаря.

4900_silverblack.jpg

Iguana.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ми те са общо взето еднакви тея колела. Тая фирма Trek, не съм я чувал да ти кажа. От друга страна всеки дето малко от малко е карал МТБ е чувал за Giant. Като части са общо взето наравно. Аз бих заложил на Гиганта :)

Link to comment
Share on other sites

Офф странен избор задели още малко $ и се цели един клас отгоре :) , но все пак незнам какво целиш с това колело в смисъл начин на употреба ... просто за тия пари това оборудване което се предлага не ми харесва изобщо :).

Но да ги разгледма по детайлно двете дзверчета :

 

1. Трека е с Джуди 1 , вилка с 80мм ход пружина и еластомер :http://www.sram.com/en/rockshox/mountainforks/judy/j1.php

Игуанката предлага :

http://www.marzocchi.com/Template/detailSP...&IDOggetto=8479

 

ОЕМ вилка с 100мм ход и най-важното маслена, но малко съм предубеден към ОЕМ изпълненията на марсолчетата може би защото някои в България се опитаха да лъжат и правят пари предлагайки ги за друг продукт :) точка за игуаната

 

2. Шините на двете са сходни според мен макар да не пише кой модел на АЛекс римс , а другия не го открих като спецификация :( , главините са Шиманска VS Формула самоче пак не пише кой моел на формула ... тази битка я има и в Бълагрия формулите са доста сносни главини на добра цена и най- вайното някои са на лагери :) .. шимано са на конуси и не са много добри според мен в главините ... Тук резултата е равен поради липса на инфоамрция :)

 

3. Гуми и курбели .....

2.1 срещу 2.2 разлика в шарките малка леко предпочитам лично кенда ...., курбелите на Игуанат пак не е ясно кой модел на труватив .. shimanoto и то някакво неясно като клас ......

 

4. Команди и окабеляване .....

Трека е на 8-ем венеца отзад Игуаната на 9ет , давам 1 точка на трека заради задния декласиор , но на игуаната две заради аливиото преден , и командите и окомплектовка на деоре ...

 

5. Кормила и лапи точка за трек-а , игуаната е с някакви .....

6. Спирачки .... първо лостчетата на игуаната са Авидски и са доста по-добри от тектрото на трека , самите спирачки ... 495 е новата спирачка на шимано , Хейса не са кой знае колко стока . Докосвал съм се и до двете на мен не ми харесаха поне за моя начин на каране , 495 е наслдника на 475 който на БГ пазара е най-ефтината механична много услие ми костваше да опъвам жилото на тази спирачка , хеиса беше нещо подбно но с по малко усилие , може би бих залойил на него ...... в комбинация с тези лостчета

 

Като цяло Игуанта води с малко пред трека главно заради вилката , командите и може би спирачките .....

Компромисен вариант в този ценови клас е примерно това:

http://www.ironhorsebikes.com/xc_race/warrior_expert.shtml#

 

Просто може би ако минеш границата от 1000$ би си взел нещо което си заслужава парите в смисъл за парите си получаваш сравнително добро качество :) , но като имам в предвид със всичко е така :)

Link to comment
Share on other sites

...

Просто може би ако минеш границата от 1000$ би си взел нещо което си заслужава парите в смисъл за парите си получаваш сравнително добро качество :) , но като имам в предвид със всичко е така :)

 

Момчета, аз съм все още лаик в тази област, затова и питам. Не ми е проблем да прехвърля границата от $1000, щом си заслужава, дайте конкретни предложения.

 

За ваша информация живея в подножието на страхотни планини, които предлагат много здрави off-road маршрути. Това ще рече, че байка ще се ползва често и в екстремни условия.

 

Благодаря още веднъж за подробната информация.

Link to comment
Share on other sites

За тези пари можеш да вземеш и някакво AM (All montain) bike с окачване. Примерно Giant NRS:

 

NRS305.JPG

 

Giant NRS 3 cross country bike 3"-3.75" travel for XC racing, trail and endurance riding. Supple rear suspension system which is as efficient as a hardtail with no need for a rear lock system to get you confused. Just set it up and ride! Aluminium 6061 T6 fluid formed frame with integrated gussets, semi integrated headset and NRS air shock with rebound damping. (disc brake specific). SR Suntour XCP75 80mm. 27 Speed Shimano Deore shifters and deraileurs Shimano M440 crankset. Giant MPH 3 Hydraulic disc brakes Formula disc hubs with Alex ACE 18 rims and black spokes. Giant alloy handle bar, stem and setapost combination.

 

An excellent XC full suspension package that rides efficiently with superb value for money.

 

 

 

http://www.bikepedlar.co.uk/acatalog/Giant_NRS_05.html

 

 

или

 

7point7.jpg

 

или нещо от тук, пак с нормално добро окачване:

 

http://www.ironhorsebikes.com/all_mountain/index.shtml

Link to comment
Share on other sites

Ufof Ufof добре си го почнал ама после си се оакал:

1. Giant NRS не е АМ байк а XC

2. 7point е по-скоро Freeride байк отколкото АМ да не говорим че е доста над 1000 долара, някаде около 4000

 

Godfather трябва да се ориентираш какъв стил искаш да караш, според мен за твоите години ще е удачен стил м/у Extreme XC и АМ.

 

Такова колело би било със вилка отпред 120/130 см. ход и заден шок 100/125см.

 

Пример за такова са : Kona Dawg 1500-3000 CAD $ , Scott Genius , IronHorse MKIII

 

Сигурно има и други модели на други производители.

 

XC означава, предимно изкачвания и каране по равни терени, Extreme XC ил All Mountain

ще рече, че колелото ще е предвидено както и за изкачвания, така и няма да ти създава особени проблеми при леки и технични спускания.Повечето амортисьори на AM колелата са предвидени или със стабилни платформи или със заключване което да спомага за изкачванията, но също със достатъчен ход, който да спомага доста при спусканията.

Link to comment
Share on other sites

Ето, друго си е като се обадят експертите, аз уж се ровя по разни сайтове от доста време, ама още има да наваксвам :)

 

...

Godfather трябва да се ориентираш какъв стил искаш да караш, според мен за твоите години ще е удачен стил м/у Extreme XC и АМ.

...

 

Така като гледам май ориентацията е към AM, като за таван си слагам CAD$1500, май не си струва още от самото начало да взимам върха на сладоледа.

Тука гледам много са разпространени марките Cannondale, Gary Fisher и Santa Cruz, но цените им са малко по-високи.

 

Благодаря отново за ценните съвети на всички.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Тая фирма Trek, не съм я чувал да ти кажа.

:huh: :woot :blink: е те т'ва е изказване

 

От известно време проучвам пазара на сериозни байкове и вече почти съм намалил възможните варианти за избор. Кажете си мнението за тези два конкретни модела (не знам до колко са познати в България).

 

1. Трек 4900 Disc. Подробна спецификация тук.

 

2. Giant Iguana. Подробна спецификация тук.

 

Можете да дадете идеи и за други модели от този клас/ценова категория. Благодаря.

 

 

Ето ти нелош байк за тези пари Klein

 

и още един ,като този го има и с диск

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Симпатягите от Cypress Mountain правят разпродажба на миналогодишната си екпировка. Струва ли си да взема този модел Norco Fluid 2.0 на старо (ползван само един сезон) за CAD$1200? Има и други интересни модели от разпордажбата, но аз засега си харесах този. Какво ще кажете?

Link to comment
Share on other sites

Вземи си нещо ново. Трек си е доста известна марка и не е за изхвърляме. За тези пари 1200 Канадски долара можеш да си вземеш нещо друго. Трек, доколкото четох е американска марка. :D Успех!!! Все пак изборът си е твой!!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Това колело е идеално за разходки и тнт , но не и за надолу т.е. неможеш да очакваш ексремизъм с него голям , но за щъкане ще е идеално. Ако наистина е като ново не са го скапали и мъчили според мен си заслужава цената е добра , колелото е доста сносно като компоненти леко е ;) само май ще се наложи да сменяш педалите , че са за клипс /закачащи се за обувката/ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз имам един въпрос. Какво е мнението ви за велосипедите DRAG, които между другото са адски разпространени в София.

 

И по конкретно за ето този модел, който ми грабна окото за цена от 489 лева. Кажете ми струва ли тези пари (мисля си лятото да го купя), имайки се в предвид, че мисля да го юркам по Витоша и парковете, или пък предложете други модели до 500 лева.

 

Коригирано: изглежда информацията ми за термина cross-country е грешна, съжалявам. Трябва ми колело, което спокойно да мога да юркам по пътеките на Витоша (и Студенец примерно)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...