Jump to content
BulForum.com

Муай Тай


UzITo

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply
та трябва ми малко инфо за това изкуство смисал в Пловдив каде може да се тренира не сам тренирал преди и знам че ще е бая зор още повече че сам от тежките 80 кг :) с един приятел искаме да се запишем и да започнем и да дадете инфо 20х

Значи аз тренирам муай тай на лаута.Залата е държи Бони (тайландец) ако искаш да се запишеш тренировките вече се провеждат от 19:00 ч. На много неща можеш да се научиш стига да имаш желание и интерес и трябва да бъдеш редовен. Заповядай :)

Link to comment
Share on other sites

Ами знаеш къде се намира лаута.. точно преди да влезеш асъл на стадиона отгоре има зала под тоалетните.Тренира се всеки ден от 19:00.Предполагам,че зимата ще ги направи на 2 групи,заради нас учениците,но за сега е така,преди бяха от 18:00 ч.Даже бях чул от него,че есента ще ги пуска и събота и неделя,но не знам да ли ще го направи :).

 

П.С. Като решиш да се пробваш,първо ела да погледаш,за да видиш как се провеждат тренировките и после вече,ако решиш говориш с него и си готов :).

Link to comment
Share on other sites

Ами знаеш къде се намира лаута.. точно преди да влезеш асъл на стадиона отгоре има зала под тоалетните.Тренира се всеки ден от 19:00.Предполагам,че зимата ще ги направи на 2 групи,заради нас учениците,но за сега е така,преди бяха от 18:00 ч.Даже бях чул от него,че есента ще ги пуска и събота и неделя,но не знам да ли ще го направи :) .

 

П.С. Като решиш да се пробваш,първо ела да погледаш,за да видиш как се провеждат тренировките и после вече,ако решиш говориш с него и си готов :) .

 

Благодаря за инфо. Решен съм твърдо да се пробвам, най-малко да видя, дали е за мен или не, още не съм решил, кога. Може би след месец или след Нова година, зависи от работата ми. Макар, че където тренира VeGor ми е много по-близо.

Някога, много отдавна тренирах малко киокушин, но тогава приемаха нови само 2-3 пъти годишно. Пък и се караха, ако пропускаш тренировки, ама тогава беше соц. време :wacko: Дали има такива ограничения?

Link to comment
Share on other sites

Не.. :) ... месечната такса да знаеш е 20 лв.Много приятели отказа да тренират,поради тази причина с цената.Но в крайна сметка щом имаш толкова огромно женалие идваш и толкоз.. :)

Link to comment
Share on other sites

;) Вий сте млади, а нямате пари. Аз пари за тренировки имам и давам, ама съм дърт... :unsure: Трябва да пробвам! Ако става - хубаво, ако не става - ще търся някой друг стил като за по-дъртички. На киокушина едно време имаше наистина възрастни 50+ и бяха добре.

 

Благодаря за инфо!

Link to comment
Share on other sites

;) Вий сте млади, а нямате пари. Аз пари за тренировки имам и давам, ама съм дърт... :unsure: Трябва да пробвам! Ако става - хубаво, ако не става - ще търся някой друг стил като за по-дъртички. На киокушина едно време имаше наистина възрастни 50+ и бяха добре.

 

Благодаря за инфо!

 

Съмнява ме да си прекалено дърт ;)

Според мен е добре да погледнеш и на двете места.Макар и да преподават едно и също, различните треньори имат различни методи. Не се знае кой ще ти допадне повече.

Иначе възрастта не е проблем. Всеки се натоварва толкова, колкото може да издържи. В крайна сметка ти не отиваш да тренираш за да ставаш световен шампион, а за удоволствие.

Успех!!

Link to comment
Share on other sites

Ами аз се водя по тази поговорка "Дървото се превива до като е младо" значи тва е както да възпитаваш едно дете... то се учи на морал от ранна възраст.Тук е същото - за един човек е по-добре от малък да започне.Сега като голям ще е по-трудно,ако искаш да ставаш състезател.Иначе е безпроблемно да се ходи и да се тренира за удоволствие.Едно хлапе на 10 год. ти давам гаранция, че ще се научи да прави шпагат по-бързо от колкото човек на 20 и ще ти кажа защо, защото мускулите и костите му са все още меки и крехки.Но няма лошо да се пробвате дори и да сте на възраст 20 и нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Много е грешно да се мисли, че всеки, който ще тренира, ще става състезател, и че от всеки, който тренира - става.

 

Има и една друга приказка: "От всяко дърво, свирка не става".

 

 

защото мускулите и костите му са все още меки и крехки.Но няма лошо да се пробвате дори и да сте на възраст 20 и нагоре.

 

Тая възраст, ако знаеш, кога съм я минал... :rolleyes: Още миналия век... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз се водя по тази поговорка "Дървото се превива до като е младо" значи тва е както да възпитаваш едно дете... то се учи на морал от ранна възраст.Тук е същото - за един човек е по-добре от малък да започне.Сега като голям ще е по-трудно,ако искаш да ставаш състезател.Иначе е безпроблемно да се ходи и да се тренира за удоволствие.Едно хлапе на 10 год. ти давам гаранция, че ще се научи да прави шпагат по-бързо от колкото човек на 20 и ще ти кажа защо, защото мускулите и костите му са все още меки и крехки.Но няма лошо да се пробвате дори и да сте на възраст 20 и нагоре.

 

А ти видя ли някъде написано, че той иска да става състезател? Точно обратното.

Така че, макар и правдив, поста ти е безсмислен.

Zingam, на което и от двете места да отидеш няма лошо. Аз съм тренирал и с двамата .

Link to comment
Share on other sites

А ти видя ли някъде написано, че той иска да става състезател? Точно обратното.

Така че, макар и правдив, поста ти е безсмислен.

Zingam, на което и от двете места да отидеш няма лошо. Аз съм тренирал и с двамата .

 

нали говорим за възраст,какво ми извърташ ? Просто споменах защо е трудно от по-голям

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми дадете малко информация и да ми съдействате да да почна да тренирам муай тай ?

Живея в пловдив и имам намерение сериозно да се занимавам :) Знам че има няколко школи но коя е най-добрата ?

Благодаря ви предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми дадете малко информация и да ми съдействате да да почна да тренирам муай тай ?

Живея в пловдив и имам намерение сериозно да се занимавам :) Знам че има няколко школи но коя е най-добрата ?

Благодаря ви предварително :)

 

Щом си решил сериозно да се занимаваш, вземи та сериозно иди и погледай тренировките навсякъде и реши! Най-добрата школа е тази, която наймного ти допада.

 

п.п.май взех да се повтарям, ама така е като не четете :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв е шансът да ти чупят носа? :lol:

 

За спаринг ли питаш или за състезание.Ако е за спаринг - там шанса да си тръгнеш със счупен нос е изключително малък, защото всички сте задължени да се удряте леко и всеки внимава.

А за състезание - тва зависи от съперника ти.Ако има желание да ти го чупи, ще те дебне и ще го направи.А пък, ако си достатъчно умел и се пазиш, едва ли би могло да стане.

Link to comment
Share on other sites

Понеже tony_jaa упорито отказва да разбере, че ти на състезания нямаш намерение да ходиш :D ....

Вероятноста да ти счупят носа на тренировки наистина е малка. Аз до сега не съм виждал такъв инцидент, а доста време тренирам. Виж, да текне малко кръв от нечий нос е нормално. Особено който е с по-слаби капиляри. Естествено по залите има всякакви гадняри и нищо чудно някой да се опита умишлено да го направи, но пак повтарям, това са мноооого редки случаи. Пък и никой не може да те задължи да играеш спаринг с такъв човек.

Въобще към спаринга трябва да се подхожда внимателно и постепенно. Ак отидеш някъде и те хвърлят още на 2-3 тренировки "в боя"... сменяй залата. Тоя треньор или го мързи да се занимава или не му пука дали ще тренираш или не.

 

п.п. Абе ти още ли не си започнал да тренираш? :)

Link to comment
Share on other sites

Това дали ще ти счупят носа зависи от това, колко внимаваш по време на самия спаринг, колко си концентриран :)

 

А също и от това дали някой новобранец няма да ти "изпере" един лакет в носа без да иска. :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...