Jump to content
BulForum.com

Emultator (ili nesto podobno) vapros


veseo

Recommended Posts

Kazaha mi 4e imalo na4in da se puskat diskove za PSX na PC.Kajete dali e vqrno i ako e vqrno kakvo se svalq za tazi cel, zastoto mislq 4e e nesto kato

emulator. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

da ima emulatori, proveri tuk. Az lichno sum testval ePSXe140 no ne sum dovolen ot kachestvoto na emulirane. Igrata s koiato testvah beshe Alone In the Dark: The New Nightmare. Muzika niamashe, sound fx biaha tolkova zle, che se gubeshe ideiata ot igrata. Kartinata ne znam zashto beshe svita v edinia ugul na ekrana i zaemashe okolo 2/3 ot nego. Abe kato cialo ne mi dopadna mnogo. Niamam vreme da testvam drugi emulatori, no ako niakoi drug dade po-dobur resultat, obadi se, please.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Пробвай този емулатор.За него ще ти трябва или диск с игра за плейстейшън или "image" (ISO, BIN etc.) като тези тук ,плюс "Daemon tools".

Link to comment
Share on other sites

Ne mi govori. Lichno moia si e vinata, che ne si slojih i 98. :( imam oshte edna mashina, no na neia virvi DOS (6.22) i ia polzvam za naistina stari neshta. Tam dori Windows 95 viree trudno :) Moje niakoi hubav den da si napravia profilaktichno "zachistvane" na mashinata i da sloja i 98 ... no tova mi se vijda kato adski dalechno budeshte ...

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

No i 98-cata si ima nqkoi bugove.BTW 0xdeadc0de ako mi pomogne6 za edno nesto ste sym ti mnogo blagodaren.Gubqt mi se !6! GB ot HDD.D: mi e s

kapacitet 32 GB, hvastam vsi4ki failove vyv d: i mi pokazva 4e sa obsto 20 GB

a mi kazva 4e sym zael 26.4 GB.PLS help ako moje6 i po vyzmojnost bez format c: :D

 

P.S.Razbira se ako nqkoi drug osven 0xdeadc0de moje da pomogne systo go molq za help.

Link to comment
Share on other sites

Fo kolkoto razbiram si s 98. I predpolagam, s FAT32. Problema eventualno moje da e slednia:

 

Failovete na diska se zapisvat na malki parcheta, kato posledovatelnostta za navurzvane na tezi parcheta e opisana vuv FAT (File Allocation Table). Niama da se vpuskam v po-podrobni obiasnenia, no ideiata e, che tezi parchenca sa s fixirana golemina, koiato se opredelia ot goleminata na diska i formata na FAT, koito se izpolzva (sushestvuvat FAT12, FAT16, FAT32). Kolkoto e po-malka goleminata na edno takova parche (naricha se cluster) tolkova po-dobre, zashtoto miastoto izpolzvano za edin cluster, moje da uchastva samo v edin file. Ta, ako imash file s golemina 1kb, na FAT32 s golemina na cluster-a 8kb, topi shte zaema 8kb na diska, tui kato ostanalite 7kb ne mogat da se izpolzvat za drug file.

Opisaniat ot teb problem mi prilicha imenno na tova, imash na HDD mnojestvo malki files, koito ti iadat miasto. Reshenieto - smeniash failovata sistema (FAT e otjivelica, makar i da sum maniak na DOS, go priznavam s chisto surce). Ili polzvash niakakiv mehanizum za kompresia na folder-i. Obiknovenno programite, koito praviat tova izpolzvat sobshten format za zapomniane na sushtata informacia, koiato pazi FAT, koito e po-efektiven.

 

Nadiavam se ne sum se izraziaval mnogo slojno, no ne moga da go obiasnia po-prosto. Dano da sum ti pomognal.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: format c: shte opravi problema, no ako sled tova si kachish sushtite neshta na HDD, niama da ima razlika ;)

 

P.P.S.: Problema moje i da e drug, no vse pak probvai v Search -> For Files & Folders. dai za ime * i posle sortirai rezultata po Size. Goleminata na cluster-a mojesh da ia razberesh nai-lesno, kato napravish edin file s golemina 0 (nula) i vidish kolko mu pokazva Size on disk.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo blagodarq 0xdeadc0de!Imam oba4e edin vapros.Kak da smenq FAT32 s nesto po-novo i eventualno po-dobro i vazmojno li e tova?PLS help me 4e ne e mnogo malko 6 GB.

 

P.S.Napravih takyv file s golemina 0 kb i mi dava size on disk 0 kb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Guest_ov3rm4n

ne e nujno (a i niama na4in - po-novo ot FAT32 nema - osven XP...) da go smenia6 FAT-a..

po-princip si update-vai BIOS-a, i men ako pita6 nacepi diska na dialove po 8GB - taka i

po-dobre se izpolzva miastoto, 6toto toia FAT32 e nai-efektiven na dialove do 8G - pri po-golemi

dialove gubi6 miasto (klasterite stavat po-golemi i t.n. i t.n. neefektivno se polzva miastoto)...

Ne 4e go use6ta6 tva gubene na miasto pri dial nad 8G, no 6to pyk tapia WinDoze da te

preebava ot kam harda??? A pyk moje i da go useti6, ako miatka6 mnogo i sravnitelno malki fail4eta

na harda si... Ima6e edna prog deto ti pokazva6e to4no kolko si zagubil spored tova kakvo ima6 ka4eno,

ama e 4:00 sabaale i ubii me ako se se6tam kak se kazva...

 

abe s dve dumi cepi!

Link to comment
Share on other sites

ne e nujno (a i niama na4in - po-novo ot FAT32 nema - osven XP...) da go smenia6 FAT-a..

vsushtnost XP polzva (osven FAT32) NTFS, failova sistema polzvana ot WinNT (vkl. Win2k) ot godini. Naistina po-dobra ot FAT. Predlaga i niakoi sladki gudeli kato compresirane na folderi, criptirane, prava vurhu failovete. Iskrenno preporuchvam, ako hardware-a pozvoliava da se mine na WinXP s NTFS.

 

po-princip si update-vai BIOS-a,

tova niama da reshi negovia problem. Edinstvenoto, koeto moje da se postigne e da se pozvoli rabotata s po-golemi diskove, koeto starite BIOS-i ne poddurjat (niakoi karat do 8GB, vijdal sum takuv, koito kara 20GB, 30GB, no ne i 40GB ...). No problema sus zagubata na miasto si ostava.

 

i men ako pita6 nacepi diska na dialove po 8GB - taka i

po-dobre se izpolzva miastoto, 6toto toia FAT32 e nai-efektiven na dialove do 8G - pri po-golemi

dialove gubi6 miasto (klasterite stavat po-golemi i t.n. i t.n. neefektivno se polzva miastoto)...

v tova ima smisul ako si na 16GB HDD, t.e. da ti stanat dva diala. No kaji mi kak da rabotia normalno s 40GB disk razdelen na 5 diala ... xmmmz ... dali igrite mi biaha na E: ili na G: :)

 

Ne 4e go use6ta6 tva gubene na miasto pri dial nad 8G, no 6to pyk tapia WinDoze da te

preebava ot kam harda??? A pyk moje i da go useti6, ako miatka6 mnogo i sravnitelno malki fail4eta

na harda si...

ami ima reshenie - arhivirai gi tezi malki failcheta ;) osven ako ne sa chast ot niakoia igra, koiato igraesh v momenta ;))) no i togava ima reshenie: WinXP, taka ili inche hardware firmite edva li shte produljavat da supportvat 9x oshte dulgo. Sveta vurvi napred (ili pone se opitva) a ne tupche na edno miasto. Taka che: "Za boga, bratia, upgrade-vaite se!" :)))

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n

abselutno si prav!

 

izglejda az sam se zabludil, no misleh, 4e parvona4alnia vapros be6e,

kak ne mu pokazvalo viarnata golemina na diska, koeto si e BIOS problem,

kakto i sam kazva6.

 

Za nacepvaneto - ima na4in da si re6i6 problema "tova kade mi be6e", kato

na dial C:\ primerno si realizira6 edin folder s shortcut-i kam programite i

igrite iz vsi4ki dialove ;) - tarikatsko, a?

 

Za arhiviraneto si prav - re6enieto e otdavna izvestno i ne porajda novi

problemi ako polzva6 WinCommander ili podobno, za koeto i arhivite sa si

papki.

 

peace :rolleyes:

 

p.s. Ama mnogo me marzi da se logvam vseki pat, sorry ako e problem za niakoi... :blink:

Link to comment
Share on other sites

abselutno si prav!

znam

 

izglejda az sam se zabludil, no misleh, 4e parvona4alnia vapros be6e,

kak ne mu pokazvalo viarnata golemina na diska, koeto si e BIOS problem,

kakto i sam kazva6.

ne sum kazal takova neshto ... problema ne e na BIOS, a na DOS / Win9x ili po-spocialno na FAT.

 

Za nacepvaneto - ima na4in da si re6i6 problema "tova kade mi be6e", kato

na dial C:\ primerno si realizira6 edin folder s shortcut-i kam programite i

igrite iz vsi4ki dialove  ;) - tarikatsko, a?

da be ... i az taka pravih ... biah si smenil shell=explorer.exe na shell=command.com. Poluchavash edin mnogo, ama mnogo gol Windows i edin DOS Prompt. Ta si biah napravil DIR s linkove kum po-vajnite programi i si gi puskah ot tam (start filename.lnk). Mnogo e zaribiavashto, no niamash Tray, puk mnogo programi imat navika da se zavirat tam i edinstvenia nachin da gi izkarash e, da dblclick-nesh ikonkata ... da, ama kato ne ia vijdash ;)))

 

Za arhiviraneto si prav - re6enieto e otdavna izvestno i ne porajda novi problemi ako polzva6 WinCommander ili podobno, za koeto i arhivite sa si papki.

nai-mrazim Norton Commander i proizvodni - vErvai mi ;)

 

p.s. Ama mnogo me marzi da se logvam vseki pat, sorry ako e problem za niakoi... :blink:

pod login / password ima edin checkbox za auto login. USE IT!

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

pod login / password ima edin checkbox za auto login. USE IT!

 

USE IT! ama sam si na rabotnoto miasto a ne u nas :unsure: .... ina4e ne sam negramoten

ili s IQ pod kriti4nata stoinost ta da ne se setia.. Sorry otnovo 6tom tova ti pre4i... :)

 

tova za shell ne se biah se6tal, blagodaria - mislia da go probvam, zvu4i mi podhodia6to

za izpolzvane, ako celta e da spre6 kolegi i rodnini da se zanimavat s gluposti vmesto s

tova za koeto im pla6ta6... opredeleno 6te svar6i rabota.

A za Norton da ne govorim - imam SPNN (Sindrom na Pridobita Norton-ska Neponosimost) za vsi4kite im produkti. :D

 

Za ostanaloto si prav, az sam v gre6ka - ok.

Link to comment
Share on other sites

USE IT!  ama sam si na rabotnoto miasto a ne u nas  :unsure: .... ina4e ne sam negramoten

ili s IQ pod kriti4nata stoinost ta da ne se setia.. Sorry otnovo 6tom tova ti pre4i...  :)

che kakuv e problema da se auto login-vash tam? a i ne che mi prechi, prosto reshih, che shte ti e po-udobno, a ne si go zabeliazal ;)

 

tova za shell ne se biah se6tal, blagodaria - mislia da go probvam, zvu4i mi podhodia6to za izpolzvane, ako celta e da spre6 kolegi i rodnini da se zanimavat s gluposti vmesto s tova za koeto im pla6ta6... opredeleno 6te svar6i rabota.

probvai, probvai ... az se otkazah sled 2 dena rabota taka :) btw po-kusno namerih programka, koiato ti realizira Tray (s podrujka na API-to mu i t.n.) i si mislih pak da opitam da rabotia taka ... no ... uvi ...

 

A za Norton da ne govorim - imam SPNN (Sindrom na Pridobita Norton-ska Neponosimost) za vsi4kite im produkti. :D

dano da e nasledstveno ... niama da si prostia ako decata mi polzvat NC :)

 

i kakvo im e na Norton Commander i proizvodni ?

"be gledam az otliavo Drive C: i otdiasno Drive C: i si vikam za kvo sa mi dva Drive C: ... i edinia go formatirah" - istinski sluchai ;)

vsichko e vupros na predpochitanie. Az rabotia s DOS Prompt po-dobre otkolkoto s NC. Probval sum da polzvam Dos Navigator (edin russian clone na NC) - no i toi ne mi haresa. Prosto ne mi e udobno i tova e ;)

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

aha da trygna da izlagam analitichni argumenti i osyznah che tva priznanie e tolkva typo che ne zaslujava , navqrno nikoga ne ti se e nalagalo da izvyrshvash znachitelno kolichestvo operacii s file-ove

ami za po-prosti neshta:

FOR %%x IN (*.*) DO something %%x

a za po-slojni:

C:\>COPY CON somefile.bat

a za oshte po-slojni:

C:\>COPY CON program.exe

vsichko, koeto ti mojesh da napravish s NC, az moga da napravia s .bat ili v kraen sluchai programa na C++

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: za poveche podrobnosti vij 4DOS.

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest_ov3rm4n
btw po-kusno namerih programka, koiato ti realizira Tray (s podrujka na API-to mu i t.n.)

 

A 6te bade6 li taka dobar da mi plazne6 linka kam tova 4udo? Ve4e rabotia bez GUI i triabva da ti kaja

4e kakto i predpolagah tova dosta uveli4i "proizvoditelnostta" i namali zagubata na vreme za gluposti kato

igri4ki i bezmisleni 4atove... :D

 

Za .bat-ovete si jestoko prav - prosto ne mi e iasno za6to horata si misliat, 4e DOS-a e ne6to tolkova

slojno i daje opasno... Ne mislia 4e Windoze e po-bezopasen v racete na tozi koito nerazbira...

Malko 4etene se iska i malko kuraj da probva6 - i hop - 4udesa s prompta... Naistina niama neizpalnimi

i ne vazmojni zada4i deto da ne moje da gi svar6i6 s edin .bat...

Link to comment
Share on other sites

A 6te bade6 li taka dobar da mi plazne6 linka kam tova 4udo?

sujaliavam, beshe predi mnogo vreme i ne pomnia. Potursi v google "windows tray replacement" - ima dosta, no povecheto sa bugavi ... testvane mu e maikata ;)

 

Ve4e rabotia bez GUI i triabva da ti kaja 4e kakto i predpolagah tova dosta uveli4i "proizvoditelnostta" i namali zagubata na vreme za gluposti kato igri4ki i bezmisleni 4atove...  :D

ok. oshte edin hint ot men. Smeni si shell= sus defrag.exe - diska se defragment-va dosta po-burzo ;)))

sushto taka igri, koito iskat poveche resursi mogat da budat puskani taka ;)

 

Za .bat-ovete si jestoko prav - prosto ne mi e iasno za6to horata si misliat, 4e DOS-a e ne6to tolkova

slojno i daje opasno... Ne mislia 4e Windoze e po-bezopasen v racete na tozi koito nerazbira...

Malko 4etene se iska i malko kuraj da probva6 - i hop - 4udesa s  prompta... Naistina niama neizpalnimi

i ne vazmojni zada4i deto da ne moje da gi svar6i6 s edin .bat...

a-a-a-a ima mnogo neshta. no togava na pomosht idvat dopulnitelni command line tools, koito se pishat na niakakuv ezik ot visoko nivo. I vse pak 4DOS(4NT) predlaga dosta poveche ot standartnia command.com / cmd.exe - probvai go!

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...