Jump to content
BulForum.com

binki-linux


karaman

Recommended Posts

kernel-2.6.12.6-binki.tar.gz

 

сложи 2.6.14, бях на 12, от вчера съм на 14, голяяяяяма разлика, без майтап, чак аз се учудих :)

 

lame-3.96.1-binki.tar.gz

 

от hydrogenaudio.org препоръчват 3.97 Beta 1, т.е. слагай него, нищо че е бета.

 

За кирилица пробвай с тези corefonts: http://georgi.unixsol.org/programs/X11/, мани го тоя bglinux.

Link to comment
Share on other sites

за 2.6.14 има две много важни насторйки: Preemption Model и Timer frequency, порови се из нета за тях, оказват огромно влияние върху работата на системата. Компилни с различни стойности и ще усетиш разликата, 2.6.14 е много по-напред от 2.6.12 :)

 

EDIT:

Ами ето един пример, при Preeption Model: Low-Latency, Timer Frequency: 1024 на мойта машина xmms на плей товари 15-20% CPU (което е много), но като натоваря системата (примерно компилвам) всичко реагира почти мигновено, да ама и от най-простото нещо цпуто скача. При Voluntary Kernel Preemption (Desktop) и 250Hz музиката падна на 4% :) Но и респонда на десктопа падна леко, без Preemption не съм пробвал, при средните стойности останах удивен, а преди мразех 2.6 щото е бавен в сравнение с 2.4, a питай ме сега :)

Link to comment
Share on other sites

за бърз и удобен ics (internet connection sharing) и firewall, препоръчвам-firestarter! Използва Гтк и някои други либрарита,ама си струва. :laughing:

http://www.fs-security.com/

в момента не мога да се сетя за много програми удобни за раннен стадий.Зная че е хубаво да се избягват излишните неща,за това не смея да ти препоръчам програми които не са свързани със системата на дистрото.Компилирвал съм няколко такива за вектор.Трябва да отскочиш до форума на вектор линукс.Пичовете там са големи хитреци в оптимизацията,има няколко полезни линкове също.

 

успех с бинкито,виждам сериозен потенциал ако се включат повече хора.

Link to comment
Share on other sites

знам че си струва тестването,само внимавай кой го сваля,че има хора които са винаги недоволни и очакват от теб едва ли не супер стабилно дистро без никви бъгове. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
за 2.6.14 има две много важни насторйки: Preemption Model и Timer frequency, порови се из нета за тях, оказват огромно влияние върху работата на системата. Компилни с различни стойности и ще усетиш разликата, 2.6.14 е много по-напред от 2.6.12 :)

 

EDIT:

Ами ето един пример, при Preeption Model: Low-Latency, Timer Frequency: 1024 на мойта машина xmms на плей товари 15-20% CPU (което е много), но като натоваря системата (примерно компилвам) всичко реагира почти мигновено, да ама и от най-простото нещо цпуто скача. При Voluntary Kernel Preemption (Desktop) и 250Hz музиката падна на 4% :) Но и респонда на десктопа падна леко, без Preemption не съм пробвал, при средните стойности останах удивен, а преди мразех 2.6 щото е бавен в сравнение с 2.4, a питай ме сега :)

 

 

Сега съм с

"(X) Preemptible Kernel (Low-Latency Desktop) "

и

Timer frequency (250 HZ)

 

XMMS ми товари между 0% и 1% в повечето време 0% :)

С 2.6.12 май беше същото.

Link to comment
Share on other sites

' date='Nov 19 2005, 22:14' post='450285']

Сега съм с

"(X) Preemptible Kernel (Low-Latency Desktop) "

и

Timer frequency (250 HZ)

 

XMMS ми товари между 0% и 1% в повечето време 0% :)

С 2.6.12 май беше същото.

Имай на предвид моите 667Mhz CPU ;)

 

2.6.12 що ми се струва, че изобщо няма такива опции :) Пробвай с един процес, който товари, да речем 50% при Low-Latency Desktop, после го пусни с Desktop или Server компил и ще се убедиш :)

 

Само да кажа, че на моя PIII 667 със Server настройка, xmms-а товари 0%, mplayer (divx3) - 0%, mplayer (divx4/5/xvid) - ~15%

 

mplayer-а на Low Latency минава 60%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ъъъ.. кво точно правим? Ново дистро? Не, че се заяждам но... защо? При наличието на 341234123 всевъзможни дистрота. :blink:

 

Шопите казват, че имането било по-хубаво от немането :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ще добавя най-новото стабилно КДЕ в бинки 0.2

 

Обявявам конкурс за име на версия 0.3!

 

моля давайте предложенията си на ПМ, тъй като не искам излишни коментари в темата!

предложенията ще бъдат обявени в главният пост на темата!

 

благодаря на всички!

 

( бой със снежни топки няма да има )

 

Е как така вече няма ли да е Бинки :cry или за друго става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

ами официалното име няма да е бинки ако изберете друго :)

Беше ми неудобно да го спомена, но бинки е много изнежено, някак не се връзва с Linux философията. Нямам конкретно предложение, ама да си кажа :)

 

Дайте жокер за името, към какво да се ориентираме или няма значение какво ще е? Аз още не съм пробвал дистрото, имам голямо желание, ама си чакам другата машинка, че не искам да пипам сегашната.

Link to comment
Share on other sites

megatokyox :D

 

ако беше мое дистро,щеше да се казва

Phany mae

 

или

Lucky13

 

или

Bgnix

Ganix (BG-Bai Ganyo lol)

Statix (no dependancy hell ;) )

имам още идеи,но е твърде рано да съм прекалено сериозен.Когато тва дистро се изчисти малко и влезне в бета стадий,обещавам да му обърна специално внимание.

Също ще е добре ако му направиш форум-страница и да е homepage на фаерфокса му. :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хм.. караман, това някаква форма на колегиалност ли беше?

нали сме се с'брали тук да си помагаме?

или греша?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

сега не разбирам много така 4е ако идеята ми е глупава просто я игнорирай но мисля че сорс кода на Яст е отворен а по яка инсталация освен анаконда-та(маи така се казваще) на ред хет не се сещам .Яст Рокс .

Link to comment
Share on other sites

ако не знаеш Яст го има и в конзолен вид и то си е доста добър даже първия яст който видях си беше коинзолен

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...