Jump to content
BulForum.com

ugolemqvane na kartinki


Recommended Posts

ta zna4i imam 1 kartinki koito iskam da ugolema za da stanat format nqkade okolo a4 za da moje da gi zanesa da mi gi napravat na 6tampi na bluzki ama poneje sam skaran s programi i takiva raboti re6ix da se obarna kam vas za pomo6t ...... ta zna4i koito mi kaje kak stavat ili o6te po-dobre mi gi napravi obe6tavam da go 4erpa ne6to... :D

 

eto tova sa kartinkite

 

h_fit_pitbull_z.gif

images.jpg

logogold.gif

pit1.gif

pittbull.gif

tb59436pt1.jpg

 

i eto tazi koqto neznam za6to ne iska da mi q otvarq kato IMG v mnenieto ....

kartinka

 

i o6te ne6to

teniskite koito 6te si naprava trqbva da stanat ne6to podobno na ei tiq

101_alle.gif

a te sa bez fon na kartinkite samo o4ertaniqta i palneja im ..... nqkoi ima li ideq kak da go naprava i az taka 6toto nqkoi ot kartinkite sa mi s bql fon a az iskam da sa na 4erni teniski i 6te stane po-tupo

Link to comment
Share on other sites

Няма начин да ги уголемиш без да загубиш качеството, освен ако не са правени, така че да е зададено да са големи и с dpi за печат. Друг е въпросът ако са векторен формат. Тогава можеш да ги оразмеряваш както искаш.

 

В Corel Draw трябва да си ги направиш пак, собственоръчно.

Link to comment
Share on other sites

e to mi e qsno 4e trqbva da si gi naprava sami4ak ama .... kak po-to4no :blink:

 

Можеш във Фотошопа да им зададеш размера и dpi, какъвто ти трябва, но пак казвам ще им се загуби качеството.

 

Какво друго да ти кажа, освен да почваш да учиш Corel Draw. Това е начина, ако искаш качествени имиджи. Иначе resize във Фотошопа и стават боза отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Значи genecatcher се опитва да ти обясни разликата между векторната и растерната графика.

 

С две думи: CorelDraw се ползва за векторна, а Photoshop (Gimp ;)) зa растерна.

 

Твойте картинки са растерни - тоест като увеличиш размера ще стане на квадрати тъй като във една растерна картинка просто е записана информацията за всяка точка от нея с какъв цвят е.

 

Векторните картинки се описват не със точки, а със вектори. тоест - можеш да увеличаваш големината колкото си искаш без да губиш качеството, а единствено детайлността на картинката: пример - ей тия големите реклами БТК дето са ги сложили по пощите, са точно векторни изображения (тоест са били такива) докато са били на монитора на дизайнера ;) За фланелките е същото.

 

Проблема е че качествени векторни изображения се правят много трудно ("учи coreldraw".. ;)) и съответно трудно се намират свободно в интернет.

 

Остава само да си намериш по-големи растерни картинки (jpg) на тези които си ни дал (ако има такива) - след това лесно ще можеш да си ги редактираш в празен файл с размер на А4 лист - 279 на 210 mm. (примерно със photoshop, gimp или corel photo paint, пък дори и самия Paint)

Link to comment
Share on other sites

Можеш да импортнеш тези файлчета в CorelDRAW и да повториш контурите отгоре с линия на Besier. :)

Друг начин да ги уголемиш без загуба на качеството не се сещам.

Link to comment
Share on other sites

Значи genecatcher се опитва да ти обясни разликата между векторната и растерната графика.

 

С две думи: CorelDraw се ползва за векторна, а Photoshop (Gimp ;)) зa растерна.

 

Твойте картинки са растерни - тоест като увеличиш размера ще стане на квадрати тъй като във една растерна картинка просто е записана информацията за всяка точка от нея с какъв цвят е.

 

Векторните картинки се описват не със точки, а със вектори. тоест - можеш да увеличаваш големината колкото си искаш без да губиш качеството, а единствено детайлността на картинката: пример - ей тия големите реклами БТК дето са ги сложили по пощите, са точно векторни изображения (тоест са били такива) докато са били на монитора на дизайнера ;) За фланелките е същото.

 

Проблема е че качествени векторни изображения се правят много трудно ("учи coreldraw".. ;)) и съответно трудно се намират свободно в интернет.

 

Остава само да си намериш по-големи растерни картинки (jpg) на тези които си ни дал (ако има такива) - след това лесно ще можеш да си ги редактираш в празен файл с размер на А4 лист - 279 на 210 mm. (примерно със photoshop, gimp или corel photo paint, пък дори и самия Paint)

 

mersi za razqsnenieto i za otdelenoto vreme :D

Можеш да импортнеш тези файлчета в CorelDRAW и да повториш контурите отгоре с линия на Besier. :)

Друг начин да ги уголемиш без загуба на качеството не се сещам.

 

6te se opitam

:)

 

 

@deyan poslednata e perfektna ima6 1 bira ot men :D

 

si4kite kartinki mi trqbvat v razmer priblizitelno kolkoto taq deto q dade deyan...

Link to comment
Share on other sites

:spam-die: Ми умножаваш дължината и шерината по 2 или по 100(зависи колко искаш) и си правиш паса :)

 

i ako be6e pro4el malko po-gore kvo sa mi napisali uslujlivite xorica 6te6e da razbere6 4e stavat na kvadrati ama da ne ti puka vajnoto e flood da ima....

Link to comment
Share on other sites

e na men ne mi otvarq nikva kartinka ....

 

това не е картинка. това е туториъл с обяснение как се запазва качеството. при мен го пусна с Quick Time, но така или иначе не ти върши работа.

Link to comment
Share on other sites

ОК, сори... Просто като видях нещо за уголемяване на картинки без да се размазват реших, че е тва :) Кво да се прави - сега се уча, затва и чета таквиз неща ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...