Jump to content
BulForum.com

Как да прикача директория от Win?


mIRCata

Recommended Posts

Има ли начин да прикача шерната директория от WinXP към моята файлова система? С mount ли или нещо друго? Ако въобще е възможно де.

Link to comment
Share on other sites

Има ли начин да прикача шерната директория от WinXP към моята файлова система? С mount ли или нещо друго? Ако въобще е възможно де.

Предполагам че става въпрос за 2 отделни машини и по мрежата.

Използва се SMB протокола. Най - лесно ще стане ссъ следната команда:

mount -t smbfs //име.на.windows/папката.която.е.споделна /home/user/dir/

mount -t smbfs //winxp/mp3 /home/mircata/new/

 

Препоръчвам ти папката в която ще маунтваш да си я направиш предварително. Ще те попита и за парола, независимо дали има или не на папката.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че става въпрос за 2 отделни машини и по мрежата.

Използва се SMB протокола. Най - лесно ще стане ссъ следната команда:

mount -t smbfs //име.на.windows/папката.която.е.споделна /home/user/dir/

mount -t smbfs //winxp/mp3 /home/mircata/new/

 

Препоръчвам ти папката в която ще маунтваш да си я направиш предварително. Ще те попита и за парола, независимо дали има или не на папката.

Да - за две отделни машини е. Като дадох mount -t smbfs ... измрънка за неизвестна файлова система.

Като пробвах с mount -t ntfs .... пак даде грешка, че не намира устройството или нещо от сорта.

Четох едни упътвания за настройка на самбата, и го докарах до момент когато със smbmount .... ми поиска парола - пробвах с паролата на потребител в windows, с паролата на root, с парола на user samba, който създадох ама все даваше че спира.

Link to comment
Share on other sites

Забравих да спомена че трябва да имаш качена samba. Няма нужда да е настроен, просто да го има качено.

 

Когато ти поиска парола просто натисни Enter без да попълваш парола.

Link to comment
Share on other sites

ами имам самба и като дадох празна парола пак се разкачи. Но това стана като пробвах smbmount. с качена самба и командата горе, която ми каза не съм пробвал. В понеделник ще го тествам това и тогава ще кажа какво е развитието на нещата:):) Дотогава само ще си обогатявам теоретичните познания:):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...