Jump to content
BulForum.com

10.5 по скалата на Рихтер


delphipro

Recommended Posts

Що не го гледа по TV-то?

 

 

Ми човека да не седи цял ден пред тв-то?А за кви 10.5 скалата по рихтер говорите?Тва е ужасно силно заметресение къде е станало?Някво инфо да дадете плз....

Link to comment
Share on other sites

Ми човека да не седи цял ден пред тв-то?А за кви 10.5 скалата по рихтер говорите?Тва е ужасно силно заметресение къде е станало?Някво инфо да дадете плз....

Т'ва е филм бе. Как ще стане земетресение 10.5 ти добре ли си? Ако беше гледал съвсем малко бТВ щеше да видиш 1000000 реклами за него. ;)

Link to comment
Share on other sites

Т'ва е филм бе. Как ще стане земетресение 10.5 ти добре ли си. Ако беше гледал съвсем малко бТВ щеше да видиш 1000000 реклами за него. ;)

 

 

Абе дейба изкарах си ангелите с тва 10.5 :bgrin: :lol: ...добре че е филм...ми пича поства във Видеоз и като каза що "не го гледа по тв-то" и си помислих че е станало иснтински земетресение и търси Видео от новините примерно....оф добре че е само филм.... :tongue :wir

 

 

А за филма излезнал ли е?Щото може да е интересни тва 10.5 по скалата на рихтер "След Утрешния Ден" ме изкефи и тва сигурно е нещо подобно и няма да е зле...

Link to comment
Share on other sites

Абе дейба изкарах си ангелите с тва 10.5  :bgrin:  :lol: ...добре че е филм...ми пича поства във Видеоз и като каза що "не го гледа по тв-то" и си помислих че е станало иснтински земетресение и търси Видео от новините примерно....оф добре че е само филм.... :tongue  :wir

А за филма излезнал ли е?Щото може да е интересни тва 10.5 по скалата на рихтер "След Утрешния Ден" ме изкефи и тва сигурно е нещо подобно и няма да е зле...

Те го даваха филма по бтв на 2 части е и е стар, обаче е много як.

 

П.П. Сега ще се пробвам да го намеря някъде.

 

~EDIT~

А стига бе той филма бил от 2004 година не знаех. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

А някъде другаде не може ли да се намери освен на торент, че и аз се зарибих да го гледам. Или някой който го има да го пусне като торент в тракера на евроком, че ми писна с техните правила и коефициенти (за дата.бг и арена говоря).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Между другото в нашето село учителката ни учеше, че скалата на Рихтер е деветстеепенна ...

Ама айде, това е дребна работа.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
скалата на Рихтер показва не интензитета, а магнитуда на земетресението. Тази величина не се измерва в степени, а представлява безкрайна функция и затова скалата на Рихтер се нарича "отворена". На теория при нея магнитудът няма горна граница. Земетресение с магнитуд от 6 по Рихтер например е десет пъти по-силно от земетресение с магнитуд 5 и сто пъти по-силно от трус с магнитуд 4.

Тъй като енергията, отделена при земетресението, трудно може да се измери само с един показател, сеизмолозите са въвели няколко мерни единици: Ml (локален магнитуд, използва се за измерване на сравнително слаби и близки трусове), Md (магнитуд на продължителността, който се използва за близки земетресения и се основава на продължителността на сеизмичния сигнал), Mb (за измерване на далечни земетресения или трусове с епицентър дълбоко под земната повърхност), Ms или Msz (за измерване на далечни, но повърхностни земетресения) и Mw (магнитуд на енергията, който се използва за най-силните земетресения).

След 7 започва промяна на ландшафта...

Link to comment
Share on other sites

Две са скалите, по които се измерва силата на земните трусове:

- магнитюд (по Рихтер) ¬ инструментална скала, показваща в относителни единици енергията, отделена в огнището на земетресението. Всяко земетресение се характеризира с една единствена стойност на магнитюда си и въпросът “Колко силно е дадено земетресение по Рихтер в Пловдив или Бургас?” просто не е коректно поставен. Магнитюдната скала не е ограничена отгоре и отдолу, като най-силното регистрирано земетресение до момента е било в Аляска през 1964 г. с магнитюд около 9.2

- на интензивностите (по Медведев, Шпонхойер, Карник ¬ 64) ¬ описателна скала, показваща земетръсното въздействие върху цялата площ на влияние на труса. Има 12 степени, а разрушения се наблюдават от VII степен нагоре. С увеличаване на разстоянието от епицентъра интензивността намалява.

 

:wtf:

Link to comment
Share on other sites

Това последното искам да го преживея :D

 

То ако стане едва ли ще го преживееш...

 

ThE_UfO тва дето си го цитирал не ми се струва особено вярно, щото функцията е ограничена отдолу, щото няма как земетресение да е по-малко от 0...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...