Jump to content
BulForum.com

Рок Фест 2005


SomeoneElse

Recommended Posts

Първо малко Инфо:

Тази година рокфестът ще се състои на 21, 22 и 23 Септември.

 

21 Септември:

Крос Файър, Джеймс Кроул, Билийв, Фул Макс;

Специален гост: Щурците

 

22 Септември

Нойз, Линолеум, Индига, Ричи Блус Бенд

Специален гост: Сигнал

 

23 Септември

Събуей, Майнд Даун, Ейнджъл, Габана

Специален гост: Ренегат

 

НОВО 20!!!

 

Третия ден феста ще си е на Летния театър!

 

Но! Тая година не е безплатно...Билети 5 лева! На мен ми се струва малко...БЕЗОБРАЗИЕ!

Не знам как я мислят тая работа тия организатори тая година ама на мен не ми се свири пред 5 души :) На всяка от групите обаче се предоставя възможност да си вкара свои хора с наламен билет от...3 лева :) Както и да е де...

 

Аз като участник се видях с оня Киртиков от "Киртик Мюзик" или както беше там и пича си каза че знае, че за нас няма да могат да дойдат наш'те "фенчета" та за това кандиса на 3 лв за наши хора. Ако има заинтересовани пишете за да се разберем евентуално за...дистрибуция :)

Link to comment
Share on other sites

О, Жоро ;)

 

Фестът тази година не ми се коментира - смятам да мина на първия ден за Кросфайър, Билийв и Джеймс Кроул и на третия за Енджъл - не съм ги гледал от много време и ми е интересно бат Любо с какво озвучаване ще ги прати на сцената ;)

 

И като си говорехме за озвучаване, искрено се надявам тазгодишното да не е като през 2004-та! Да няма пак.. гоненици, хехе!

Link to comment
Share on other sites

на 23-ти сигурно съм там

 

mindown доста ме радват пък и не съм ги слушал от мнооого време

ейнджъл са пияници :smile: и сичките ми приличт на аксел роуз :D

 

ще е забавно

Link to comment
Share on other sites

Е к'во лошо да има вход ?

Не знам за какво става дума в конкретния случай , защото съм далеч от тези неща вече. Но организирането на подбни прояви не става без пари все пак - тук вече имам опит :)

Малко или много трябва да спрем да обръщаме входа във потенциален алкохол , който бихме изпили за него, защото ако организаторите не могат да си покрият разходите - то те едва ли ще се навият пак да ви направят густията... Особенно за град като Пловдив - просто ми е тъпо, че концертния / културния живот почти никакъв го няма.

 

...иначе като гледам лайн-ъпа за този рок-фест наистина си мисля , че бих дал 5 лева да слушам вехтории като Сигнал и Щурците...

Link to comment
Share on other sites

Е к'во лошо да има вход ?

Не знам за какво става дума в конкретния случай , защото съм далеч от тези неща вече. Но организирането на подбни прояви не става без пари все пак - тук вече имам опит :)

Малко или много трябва да спрем да обръщаме входа във потенциален алкохол , който бихме изпили за него, защото ако организаторите не могат да си покрият разходите - то те едва ли ще се навият пак да ви направят густията... Особенно за град като Пловдив - просто ми е тъпо, че концертния / културния живот почти никакъв го няма.

 

...иначе като гледам лайн-ъпа за този рок-фест наистина си мисля , че бих дал 5 лева да слушам вехтории като Сигнал и Щурците...

 

Работата е в това, че миналата година, колкото и зле да беше озвучаването, поне рокфеста беше част от бирфеста. Имаше го този rock spirit, който трябва да го има по тия фестове - сцена в центъра на града, добри групи, много хора, общинска охрана... всичко 6 :)

 

Тази година, фестът е забутан в летния театър, с вход 5 лева. Със спонсор не Каменица, а Чайкафарма x,x Наистина ми е интересно къде е работата на този спонсор! Още повече, че споменатата фармацефтична фирма (:blink:) е просто генерален спонсор - не помня останалите от списъка 'подпомагащи мероприятието'. Та, къде им е работата на тях? Само на петифлюшките по сцената ли? Или това е частно парти, където си избират те музиката? Това за частното парти в факт, впрочем. Intestination не бяхме допуснати до феста тази година поради тази причина...

 

Пределно ми е ясно, е всичката тази работа струва пари. Дори, в общи линии, ми е известно и колко точно. И аз се радвам на концертите като бебе на плюшена играчка. Занимавам се с музика и знам колко усилия, финанси и време се изискват за това. Аз съм последния, който ще даде пари за алкохол, вместо за билет (още повече, че съм straight edge и не пия). Единственото, заради което мрънкам, е че този рокфест не е това, което беше, деба! Догодина ще стане рок-н-рол фест, по-догодина поп-рок фест и малко по малко ще изчезне - както всичко свястно в смотания ни чалгарски град.

 

Може би драматизирам прекалено много, но определено не ми се дават 15 кинта. Били те и 9...

Link to comment
Share on other sites

А някоя от другите групи дали ще вземе некой лефф от цялата работа или само чичетата дето са ги написали с големи? Някой има ли инфо , че ми е интерсно.

Link to comment
Share on other sites

Ами ще вземем, миналата година взехме, сега сигурно пак ще вземем. Но сумата определено ще е символична и напълно недостатъчна за да ни "избие" всички нерви и разходи които сме вложили в тоя фест (репетиции, повече от нормалното; билети; организация; търчане нагоре-надолу да говориш с някакви дебели чичета които те нямат за нищо...). Минала година беше 25 лв на човек, сега не знам колко ще е. Но колкото и да е, няма да е много различна сума. Само за справка да ви кажа че за една репетиция ми излиза средно по 2-3 лв, а преди тоя фест сме направили поне 10 репетиции на група. А и като се има предвид, че съм в 2 от групите... Разбира се ако това ми беше работата никога нямаше да се навия за такава мизерна "заплата", но понеже ми доставя удоволствие да свиря музиката на любими групи и да създавам своя собствена съм на линия.

 

Още нещо...Нийло много добре ви го каза, тоя фест си е чисто частно парти.

 

Започва след буквално 3-4 дни, а още има толкова неизвестни по организацията, че направо ми настръхва косата...Не се знае кой ще озвучава, не се знае с каква техника ще се свири, а това...като за така гръмко звущащото "РОК ФЕСТ" си е пълна мизерия! Все пак музиката е главното, а за нея е направено най-малко. Киртиков гледа да си залепи плакатите, Ренегат гледат да си вкарат балети и сякви други шарении, (щото са много велики ама ги видяхме преди 1-2 години в двора на Драматичния Театър колко струват, че Ейнджъл така им скриха шапките че още им се смеем), абе...немам думи.

 

Дано да се видим там.

Link to comment
Share on other sites

"Хонорара" е 25лв. :)

Със сигурност цялата хава ще е пълна пародия, но аз ви съветвам да отидете и да почетете любимите си пловдивски групи. Аз смятам на 23-ти да отида и в момента, в който засвирят ренегат да си тръгна! ЩЕ отида най-вече за Габана и Ейнджъл( Ейнджълс както пише на великите плакати).

Link to comment
Share on other sites

Ако някои все пак не е забелязал заглавния пост - фестът се премести от Летния театър в Синдикалния дом (на гърба на Лъки Синема). Доста късно казвам ама и аз научих преди ден и половина. Дано да няма объркали се!

Link to comment
Share on other sites

Ако някои все пак не е забелязал заглавния пост - фестът се премести от Летния театър в Синдикалния дом (на гърба на Лъки Синема). Доста късно казвам ама и аз научих преди ден и половина. Дано да няма объркали се!

Браво бе....ще седим на столчетата и чинно ще ръкопляскаме.... ;) Не знам дали това е бил най-удачният вариант....там съм слушал класическа музика, джаз и какво ли не, но рок-фест... :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля да ида в петък, ама ще е голямо шоу. В негативния смисъл. Щяло да има няк'ви танцьрки и фойерверки и глупости... т'ва да не е концерт на Пайнер, *ба ти? Бира > танцьорки и фойерверки. Период. Всъщност фойерверките май отпадат, ама както и да е, билети ще се продават и на място, нали?

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам колко и какво сме разбили ама знам че мина що-годе...задоволително :) Можеше и много по-добре. Не знам отпред специално за нас как беше звука ама аз в мониторите чувах само едната китара и гласа на Радо :) Ако не ми беше толкова къс кабела можеше и да мина отпред да чуя малко ама...беше :P И благодаря на всички които викаха за нас, много яко ми стана!

 

И пак вижте първия пост! (ако не сте го забелязали още)

Link to comment
Share on other sites

По колко време свири всяка група, защото едва ли ще успея да го ида навреме, а ми се ще да хвана ейнджъл и габана

Link to comment
Share on other sites

Като цяло концерта беше добър. Издразни ме това, че като излязаха ренегат - дигнаха мастъринга и светлините станаха по-яки. Просто за тази техника саунда на подгряващите групи беше ужас! Иначе самите групи ми харесаха!

Link to comment
Share on other sites

Аз говорих с Любо онзи ден - на РенеГАД им е практика да канят силни групи и да се опитват да ги засенчват. Не съм бил третия ден (не ми се даваха 5 лева за глупости...), но според хора, които са били, звукът е бил размазващ. Поздравления за което :) И все пак, според мен трудно може да се повтори звука на Crossfire от 17-ти този месец...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...