Jump to content
BulForum.com

Най-добър басист?


GeorgiK

Кой е най-добрият басист според вас?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Айде като стана дума, да видим сега и кои са ви любимите сред колегите (това беше ебати обидата за тия хора да ги нарека свои колеги...) Според мен има много хора, които заслужават някаква титла, която вероятно е "велик басист", но най-големият е само един - Лес Клейпуул...две мнения няма...

 

Ясно ми е, че не мога да обхвана всички и не се сърдете, че вашият любимец го няма или че го няма басистът на любимата ви група...това не го прави велик басист. И моля ви - без караници...всеки с предпочитанията си...

Link to comment
Share on other sites

Шаво е много готин тип, но според мен не може да се мери с изброените в poll-а. Не казвам, че не го може, просто System of a Down има повече резачница и не може да се изяви толкова, а пък не е нещо новатор...и така...

Link to comment
Share on other sites

Не мога да си обясня защо го няма Клиф Бъртън... :confused Дейв Елефсън също, но той по-малко. Но общо взето нетренирано ухо трудно може да различи добрия от лошия басист, за разлика от соло китарите (поне според мен). Пък и свиренето на бас далеч не е от най-големите предизвикателства в музиката... Не мога да преценя => null vote

Link to comment
Share on other sites

raza4nica e no ne e otu4neno dobar basist v kakav smisal

 

az imam predvid i van6niq vid  :punk

 

Чуй Primus и ще видиш, какво е добър басист във всеки смисъл...просто уникално побъркан, че и глух с едното ухо. Същото мога да кажа и на Leper Messiah...нека да не е предизвикателство.Това за външния вид, признавам, не можах да го разбера...

Link to comment
Share on other sites

Rex Brown на Pantera, защото е изкл. полезен при соло с една китара (това ми е направило впечатление). Иначе от изброените кавали май Jaco Pastorius (за него нямам обосновка) :)

Link to comment
Share on other sites

Брей, басистът на моята любима група е тук (т.е. Justin Chancellor от Tool), така че аз няма да се сърдя :) Георги, душицо, ти защо не си се сложил в poll-а, можех и за теб да гласувам. Сега се триумя между Les Claypool, Justin Chancellor и John Myung. И колкото повече се триумя, толкова повече си мисля, че величието на един басист (както и на всякакъв музикант) не винаги личи от това което свири в групата си... и понеже ми е чоглаво да обявявам един виртуоз за по-велик от друг, засега няма да гласувам. Между другото, в poll-а трябваше да присъства и Chris Ballew от Presidents of the USA, който доказа, че много често не ти трябват повече от 2 струни.

И накрая не мога да пропусна да се изсмея на споменаването на Joey De Maio в тази тема... колкото до Клиф - няма смисъл да се включва, тъй като сред вече изброените има по-добри от него (както и сред неизброените). Добре свиреше човека, но никога не е бил най-... освен за заклетите феновете на Металика, разбира се :D :punk

@Leper Messiah: според мен ушите на някои хора еднакво зле различават и басисти и соло китаристи и вокали - затова се появяват разни смешни мнения после из форума

Link to comment
Share on other sites

Повечето black групи, които слушам имат много добри басисти. Но не гласувам за никой, просто защото споменатите имена са ми непознати, с изключение на Flea.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...