Jump to content
BulForum.com

Въздушна пушка


charovni

Recommended Posts

Смятам да си купя въздушна пушка за развлечение (на котките от квартала). Спрял съм се на руски модел ИЖ или Байкал за 150лв. Някой има ли такава пушка и може ли да ми каже струва ли.

 

Ако пък някой има турска или китайска също може да сподели впечатления.

 

Кой калибър сачма е за предпочитане - 4.5мм или 5.5мм? В първия случай печеля изходяща скорост, в другия тежест на изстрела.

 

По магазините има 4 вида оптики, какво бихте ми препоръчали.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си рядко прост и ограничен за да обсъждаш как ще стреляш по котките от квартала...Заслужаваш по тебе да стрелят!

Link to comment
Share on other sites

AssassiN -ти май не разбираш от хумор :P

 

Charovni- като приключиш с купона във вашия квартал,има мегдан за подобно парти и в моя... :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въздушен пистолет ИЖ и да ти кажа ако и пушките са със същото качество , си купувай.

Аз го имам около 2 години и е перфектен , пружината не е отслабнала почти ....

Link to comment
Share on other sites

Имам немска - "Хайнел" ..... просто това е пушката!4.5 ММ оптиката е 4х абе въобще ... много съм доволен!

Избягвай да трепеш животинките!Не че аз не съм трепал, но спрях! :D

Link to comment
Share on other sites

Смятам да си купя въздушна пушка за развлечение (на котките от квартала). Спрял съм се на руски модел ИЖ или Байкал за 150лв. Някой има ли такава пушка и може ли да ми каже струва ли.

 

Ако пък някой има турска или китайска също може да сподели впечатления.

 

Кой калибър сачма е за предпочитане - 4.5мм или 5.5мм? В първия случай печеля изходяща скорост, в другия тежест на изстрела.

 

По магазините има 4 вида оптики, какво бихте ми препоръчали.

 

Ч.А.

 

Аз имам абсолютно същата пушка ИЖ!!Моята е 4.5 мм но аз лично ако имах повече пари бих си взел 5.5мм.Няма начин просто пружината да ти омекне а и да стане това с пушката(поне с мойта) си имаше резервна пружина и клапа!!Разглабяш е и си я сменяш!!Също така силата на удара и е много якa!!Гугутките ги дупчи без никакъв проблем!!Братовчед ми има чешка пушка Сбрьофка май се води която на гугутката просто забива съчмата но не и да е пробива!!Много е по слбичка!!Единтвения кусур на руската пушка че е много тежка и аз докато свикна с нея ме трепериха ръцете като на алкохолик докато чешката е бая по-лекичка и удобна!! :)

 

За оптика аз лично си купих някаква 4Х немска и с нея пушката му просто стана звяр но вече ми мина мерака да стрелям по разни неща.Иначе май няма особено значение отнсосно марката просто с оптиката трябва да си много внимателен да не е удариш някъде или пък да дрънкаш много пушката защото са супер финни :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички за споделените впечатления. Прочетох всичко внимателно и вече ми се оформя избора.

 

Вероятно ще се насоча към модел ИЖ 5.5мм особено след написаното по-горе за качествата на пружината им. Чешките и испанските модели също са много добри, но надминават 200лв а това ми е много.

 

За други, които могат да се заинтересуват от тази тема, оставям сайта на българския интернет оръжеен магазин:

oragie.com Там има доста инфо, картинки и online shop.

 

Edit 01-Sep: Вече е моя!!! Много яко....

 

Поздрав,

Чавдар

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Дай да вземем да постреляме някой ден. Но по мишени. Мен лично котките повече ми харесват, когато са си живи =

 

Мойта пушка е друга, ама това са подробности :-)

 

P.S. За всички, които имат въпроси по въпроса за пневматичното оръжие, препоръчвам да посещават това място - http://forum.oragie.com/viewforum.php?f=11 .

Има много полезни и грамотни писания !!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...