Jump to content
BulForum.com

bezji4na ili opti4na mi6ka


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Ako iskash optichna mishka, ne si kupuvai ot eftinite, chuval sam dosta kofti neshta za tiah.

A fon_tomov колко $ струва една ка4ествена опти4на мишка,щото от много време не сам минавал през компютърен магазин :confused

Link to comment
Share on other sites

az imam i optichna i bezjichna mishka taka che mai az sum choweka koito moje da pitash :)

bezjichnata e A4tech, optichnata Logitech USB, i dwete sa wklucheni ednowremenno kum PC-to i si polzwam koiato poiskam.

Problema pri men e che klawiaturata mi se namira na neshto kato plot koito se pluzga pod buroto, no nima razstoianie mejdu 2-te ploskosti kadeto da mine kabel... Taka se poluchawa che s kabelna mishka postoianno se bluska kabela w taka poluchenoto stupalo i e mnogo neudobno da se raboti, da ne goworim che ot neprestannoto oguwane na kabela toi po burzo se prekuswa...

Zatowa za men bezjichnata mishka se okaza idealno reshenie, wupreki nedostatucite i.

Nedostatuka e jiwota na bateriite. Niakade okolko 2 sedmici karam s komplekt 700 mAh AAA rechargeable baterii. Imam 2 komplekta i zarejdam ednite dokato polzwam drugite.

Za sluchaite kogato swurshwaneto na bateriite me iznenada, si imam Logitech-a :)

Samo che ne sum dowolen ot nego, purwo mi se struwa malko dreben w rukata i neudoben, i wtoro - mnogo chesto se sluchwa da preskacha neshto kursora i da zabiwa w edinia krai na ekrana. Towa mai stawa zashtoto e kaprizna kum podlojkata, a puk moiata e dosta sharena. Niakoi hora kazwat che sus bial list za podlojka stawa dobre - da ama puk kato ti se zapoti rukata i belia list se nabruchkwa, triabwa da se sloji lista w nailonow "job" ili neshto takowa...

 

Sega gledam sa pusnali now model na A4tech koito e wireless i optical ednowremenno. Oswen towa w komplekta ima 4 broia 1400 mAh baterii kato antenata na mishkata (towa koeto se wkluchwa kum PC-to) predstawliawa i zariadno izchisleno specialno za tezi 1400 mAh baterii taka che da moje da se durjat wutre baterii postoianno bez da budat prezarejdani i bez opasnost da izbuhnat ili neshto takowa. Taka che mojesh da durjish ednite baterii winagi w zariadnoto dokato polzwash drugite i posle im smeniash mestata....

Nedostatuk - cenata. Ako ne biah dal parite za moite 2 mishki, sigurno shtiah da si wzema tazi nowata zashtoto mnogo me kefi, no sega ne bih se razdelil s 50-60 ili 70 lv, niakade tam beshe cenata, ima i wariat s klawiatura i zatowa ne sum siguren za cenata.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм с оптичен мишок Logitech PS2, която е поставена на тъмен пад, но не едноцветен и нямам никакви прескачания и проблеми с нея. Безжичните мишки определено не ме кефят както и мишоците през USB. Според мене една мишка като моята ще ти дойде супер. Струва 27лв.

Link to comment
Share on other sites

Az imam opti4na mi6ka A4TECH i sum mnogo dovolen ot neia. Ima 5 kop4eta i 2 scroll butona i e mnogo udobna za brawzvane v Web. Moje6 da si vzeme6 takava.

Ima gi za po-malko ot 20 lv. Osven tova edva li 6te se otdale4ava6 mnogo ot kompa za da ti triabva bezji4na :)

Link to comment
Share on other sites

ami 2-3 metra w idealnia sluchai, kogato sa slabi bateriite razstoianieto namaliawa do 20-50 sm.

 

kato beshe nowa sum ia testwal, fashtashe ot nai-dalechnia ugul na moiata staia, koeto znachi ot okolo 3 m (staiata mi ne e koi znae kolko goliama), no sega stranno neshte ot tolkowa daleche, moje da e ot bateriite, niamam nowi da probwam.

 

abe ako si gamer, nedei da si wzimash wireless shtoto ako zeme da ti prawi problemi kogato e kam kraia si bateriata i si w niakoia igra samo shte se iadoswash.

 

sushto taka sum zabeliazal che kogato nabliji da swurshwat bateriite, mishkata ne registrira malkite dwijenia - ako se opitwash da rabotish na CorelDraw ili niakoe podobno prilojenie i se opitwash da hwanesh niakoi obekt na ekrana i da go mrudnesh sawsem malko, towa se okazwa newuzmojno zashtoto pri mnogo bawno dwijenie kursora samo trepti na edno miasto

Link to comment
Share on other sites

Az sam s opti4na i bezji4na TCM i edin pat biah ia zbrail da ia zareda i kat mi zabi po edno vreme 6teh da ia 4upia :angry1 .Ina4e ako ia ostaia6 se zarejda vseki pat kato spi6 primerno niaa problemi. :) :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...