Jump to content
BulForum.com

Неште да ми зареди X средата


Recommended Posts

След проблемите с Лан мрежата и Стария Red Hat 9 реших да си инсталирам по ново дистро ( по точно Убунто 5.4 ) с надеждата да си пусна нета.Е успях но сега пък неште да ми зареди X средата или поне така си мисля заштото зарежда до някакав размазан екран . Интересното е че след пускането на Live CD пак стига да този размазан екран

 

Ако някои може да помогне ще съм благодарен

 

така малко тапо забражих одеве да спомена видео картата ми е Ati radeon 9200 128Mb (това което ме шокира е че като пуснах Live Cd-то прес една антика VC 4Mb графичната среда си трагна бес мазаница

 

ами прес konsolata si probvah pinga i imah net

Link to comment
Share on other sites

Хм.. доста странно звучи това да не ти е работила мрежата. Дай малко повече информация за хардуера?

 

Мрежата вградена на дъното ли е, с какво видео си..

Link to comment
Share on other sites

Ако Kernel-a 2.6.11 и си качвал драивери за Ати може да се е умазало защото при това ядро с драиверите на Ати правят проблеми.

Link to comment
Share on other sites

ATI си направиха драйвърите съвместими с 2.6.11.x от последната версия, която свалях. Даже и инсталатор с GUI са направили :) . Естествено, точно тогава се появи и 2.6.12, така че файда голяма нямаше :) .

Така или иначе.. Това не мяза на проблем с драйвъра. Kasper, имаш ли win? Как се държи картата под него? А пробвай и с друго LiveCD да видим откъде е проблемът.

Link to comment
Share on other sites

ами под Windows си върви нямам проблем а пробвах Live-CD и Instalaciq и при двете ми показва размазан екран накрая взимам да се замислям дали не е от Монитора

Link to comment
Share on other sites

Имаш ли възможност да снимаш екрана и да дадеш да видим как изглежда ?

 

маи няма да стане реших пак да сменя дистрото дано този път да нямам проблем с Hardware-a сега съм се спрял на FC4

 

edit:

 

е не тоя линукс ме сасипа м**ка му и късмет след като ми разпозна всички драивери кофти пакет в инсталационния диск ме довърши.Дистрото го теглих от тук . Даите някои линк да си дръпна свястно дистро моля.

Link to comment
Share on other sites

Дистрото го теглих от тук . Даите някои линк да си дръпна свястно дистро моля.

Прбвай да изтеглиш наново само повредения диск - най-вероятно си получил грешка при свалянето, не е от самото дистро. На мен ми се е случвало да тегля един архив на игра 6 пъти докато го свали без грешка. Е беше 14 мб, не е като цял диск, та дано ти се наложи само веднъж да го свалиш, а не като мен 6 :)

Link to comment
Share on other sites

Kasper: И аз бях така с една инсталация на Дебиан, само че повреденият пакет не беше само един. Теглиш наново и тва е. И провери md5 sum-а преди да почнеш инсталацията или изобщо записването на диска. А дистрибуцията, която точно аз бих ти препоръчал в момента е UBUNTU (linux for human beings;). С fc4 ще имаш някой проблеми, можеш да видиш темата за нея. Другата дистрибуция, препоръчвана за начинаещи, е Mandrake, ама чесно казано - хич не ти го препоръчвам. Имаме цяла тема само за дистрибуциите, намери я и я изчети, за да знаеш какво да избереш.

Link to comment
Share on other sites

Прбвай да изтеглиш наново само повредения диск - най-вероятно си получил грешка при свалянето, не е от самото дистро. На мен ми се е случвало да тегля един архив на игра 6 пъти докато го свали без грешка. Е беше 14 мб, не е като цял диск, та дано ти се наложи само веднъж да го свалиш, а не като мен 6 :)

 

OK мерси тъкмо бях трагнал да го свалям от арената :)

тоя моя приятел дет ми прави дисковете ще ме бие вече то не беше Ред Хат,Убунту,фК пак и някои дискове се прецакваха вече сигорно седмици ходя в тях :) Аре дано да трагне от втория път щото

ми призлява вече от тея дискове пък те не са бес пари

(Да бях си зел презаписвашт се :) )

 

И дано само тоя първия диск да е прецакан щото те са 4

 

ами маи това беше с тая тема незнам кво може да се коментира повече

Link to comment
Share on other sites

Kasper: И аз бях така с една инсталация на Дебиан, само че повреденият пакет не беше само един. Теглиш наново и тва е. И провери md5 sum-а преди да почнеш инсталацията или изобщо записването на диска. А дистрибуцията, която точно аз бих ти препоръчал в момента е UBUNTU (linux for human beings;). С fc4 ще имаш някой проблеми, можеш да видиш темата за нея. Другата дистрибуция, препоръчвана за начинаещи, е Mandrake, ама чесно казано - хич не ти го препоръчвам. Имаме цяла тема само за дистрибуциите, намери я и я изчети, за да знаеш какво да избереш.

 

 

ами горе съм писал за убунто проблема незнам просто каде ми е някъв размазан син цвят като зарежда X и незнам какво да напражя одеве пак го преинсталирах да неби ас да греша но същата работа.

 

А така сам му навит на тоя Линукс и неште и тва е

 

edit Сори за двата поста един след друг

edit С FlashSFV дали ще могат да се проверяват фаиловете

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

X-а не ти работи тъй като най-вероятно си задал много високи честоти на монитора. Ако екрана е размазан това означава че е претоварен от честота или разделителна способност. Ако ти е стар монитора това е от особено значение :)

Link to comment
Share on other sites

X-а не ти работи тъй като най-вероятно си задал много високи честоти на монитора. Ако екрана е размазан това означава че е претоварен от честота или разделителна способност. Ако ти е стар монитора това е от особено значение :)

Добре де но на смотания монитор с 4mb VC и със кофти монитора трагна бес мазаница.Освен това сас Сусето нямах такав проблем.И все пак има логика в това което казваш може да отделя време и да се опитам да направя нешто по вапроса

Link to comment
Share on other sites

така за да не отварям нова тема ште пи6а тук искам да питам дали има начин да си сменя резолутцията прец конзолатаи как ?

Link to comment
Share on other sites

така за да не отварям нова тема ште пи6а тук искам да питам дали има начин да си сменя резолутцията прец конзолатаи как ?

Пробвай да редактираш файла xorg.conf

на мен ми е в /etc/X11/ Има два реда за хоризонталната и вертикалната

нещо то сорта :

Horiz... i Vertical.... na ver съм дал 85

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ако можете да ми помогнете ще бъде добре.Като си спрях компа и на другият ден като го пуснах ми беше размазан екрана.Най-много ми е размаза на икони и текст а като гледам филм само субтитрите са размазани иначе картината си е добре.С Ati-Radeon 9550 128MB съм,а дъното ми е Soltek SL.Ако омжете да кажете откакво може да е така,за да си го оправя.Моля помогнете.

Link to comment
Share on other sites

Ако можете да ми помогнете ще бъде добре.Като си спрях компа и на другият ден като го пуснах ми беше размазан екрана.Най-много ми е размаза на икони и текст а като гледам филм само субтитрите са размазани иначе картината си е добре.С Ati-Radeon 9550 128MB съм,а дъното ми е Soltek SL.Ако омжете да кажете откакво може да е така,за да си го оправя.Моля помогнете.

pusni edin screenshot naburzo, 4e taka mojem sam oda gadaem kakvo to4no ti e razmazano?? :ghost

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...