Jump to content
BulForum.com

FIVB World League 2005


Recommended Posts

logo_FIVB.jpeg...... Bulgaria_Flag.gif

 

Pool B - Intercontinental Round

 

Rk. Code-- Country -- Points-- Won-- Lost

1. - CUB - Cuba ------ 20------- 8------ 4

2. - BUL -- Bulgaria -- 18------- 6------ 6

3. - ITA -- Italy ------- 18------- 6------ 6

4. - FRA -- France ---- 16------- 4------ 8

 

> Финално класиране <

 

1. - BRAZIL

2. - SERBIA AND MONTENEGRO

3. - CUBA

4. - POLAND

5. - BULGARIA

- PORTUGAL

7. - GREECE

- ITALY

- VENEZUELA

10. - ARGENTINA

- FRANCE

- JAPAN

 

 

 

Последни мачове 03.07.2005г. =>

Куба-Франция 3-1

България-Италия 3-0

 

Следващи мачове хх.хх.2006г. =>

2006г. :)

 

Дано да има хора , които харесват този спорт и го гледат с интерес.

PS-Малко късно я отворих темата ама...мисля , че си заслужава да има такава тема , дано и вие така да мислите=>Само нашата група и написах резултатите тъй като тя ни интересува най-много :)

 

logo_FIVB.jpeg......Bulgaria_Flag.gif

Link to comment
Share on other sites

Според мен ако си вземем сега мача съсъ Куба ще имаме много големи шансове за класиране, защото знаем как играят нашите пред собствена публика. Това в началото срещу Куба си беше чисто и просто заради липса на мачове и отбора не се беше сработил. Затова си мисля че ще се класираме и при условие че от другата група ще се излезне най-вероятно Полша може да гоим по-предно класиране тази година.

 

БЪЛГАРИ ЮНАЦИ

Link to comment
Share on other sites

Италия пак победи Франция с 3:2 и излиза на първо място в групата. При една победа днес (т.е. тая нощ) оставаме трети, но с равни точки с Куба и ни предстоят само домакинства. Имаме според мен шансове, защото групата е много вързана и всеки може да загуби или спечели навсякъде и никой не е сигурен отпаднал или класирал се. Днес все пак е важен мач - трябва да го вземем и ще увеличим в пъти шансовете си.

Link to comment
Share on other sites

Италия пак победи Франция с 3:2 и излиза на първо място в групата. При една победа днес (т.е. тая нощ) оставаме трети, но с равни точки с Куба и ни предстоят само домакинства. Имаме според мен шансове, защото групата е много вързана и всеки може да загуби или спечели навсякъде и никой не е сигурен отпаднал или класирал се. Днес все пак е важен мач - трябва да го вземем и ще увеличим в пъти шансовете си.

А дано, стискам палци на националите!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Стискаш, не стискаш - загуба с 3:2. Първият сет беше много оспорван и кубинците го спечелиха с 27:25. После два сравнително леки гейма за България и когато трябваше да ги ударим за 3:1 се отпуснахме и допуснахме изравняване, а в тай-брейка съдиите ни подкопаха много яко и кубинците ни смазаха с 15:9. Пак имаме шансове де, обаче сега ни трябват минимум две загуби на Куба и Италия, дори и при 4 победи за нас в оставащите мачове. Трудно е, но не е непостижимо, щото италианците можем сами да си ги бием два пъти...за Куба има да се надяваме на чужда помощ...

Link to comment
Share on other sites

Айде следващите 2 мача като домакини и с подкрепата на публиката във Варна , която винаги е била на 6 , да бием Франция.С нищо не са по-добри от нас , а освен че в нашия отбор няма "черни" маймуни :)

Link to comment
Share on other sites

Кофтито сега е, че, за да се класираме, трябва да спечелим всички оставащи 4 мача, а Куба и Италия да пуснат поне две загуби... Ако ние си бием Италия два пъти - добре, ама за Куба вече нищо не зависи от нас. Всичко е възможно, но шансовете според мен са ни малки, защото ни трябва много наредба, а и 4 поредни победи срещу Италия и Франция, което хич не е шега работа. Дано все пак...

Link to comment
Share on other sites

Само първия се класира, така ли ?

 

Най-добрия отбор от всички групи отива напред.

Юли от 8 до 10 Белград , Сърбия и Черна гора.

4 отбора играят в 3 дневен турнир с общо 6 мача.

Организатора за финалния кръг се класира автоматично(Сърбия и Черна гора , ама защо пък те са организатор не знам :( ) , ако организатора е 1-ви в групата си , то 2-рия в тази група също участва във финала , но Сърбия е в C група и това нас не ни интересува :angry: . Май така се определя .

Link to comment
Share on other sites

Ако сърбите спечелят групата си (което никога не става, домакин да си спечели групата), отива най-добрият втори отбор. Това нас обаче пак не ни загрява, щото в левашката група А Бразилия и Португалия мажат наред. Само първото място ни интересува.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се предварително, за глупавия въпрос, но от скоро съм зарибен по този спорт :)

 

Кое се гледа първо? Точките или победите ? Защото коментатора днес постоянно обясняваше кой колко победи има, а не кой колко точки има. :confused

 

 

А...замалко да забравя :

БЪЛГАРИ ЮНАЦИ

 

 

EDIT : Дам...сега се усетих, че тука няма X :)

Link to comment
Share on other sites

Кое се гледа първо? Точките или победите ?

Точките зависят от победите и загубите /не може да имаш повече точки ако имаш 1 победа и 1 загуба , а противника има 2 победи/ , те "вървят ръка за ръка" :) /ако 2 отбора имат съответно 2 победи 2 загуби и 2 победи 2 загуби , логично е и точките им да са равни/ =>Гледат се точките .

Link to comment
Share on other sites

Точките се определят от победите и загубите и от спечелените геймове. Ама е много объркана схемата, щото се дават точки и за загуба с 3:0...затова никой не ги гледа тия точки и всеки си прави лесната схема, тъй като няма равен и няма нужда реално от точкуване.

 

Днес гледах само първия сет и не знам точно, как се е развил мачът, но първия го взехме супер лесно без да сме показали нищо. Няколко грешки на противника, няколко добри атаки през центъра и нищо по крилата. Диагоналът направи две точки и сбърка три, а и двете бяха супер на късмет. Матейчо и той нямаше много добри атаки. Все пак имахме най-нетипичното за нас - добър сервис и това много ни помогна и добра защита, също толкова нетипична за нас. Влизането на Дани Михайлов свърши решаваща работа. Надявам се, че нашите са оправили играта нататък и в атака, защото победата си е победа и е радостно, но срещу Италия номерът може и да не мине...а и още в неделя срещу Франция. Дано все пак момчетата да направят добра серия и да мачкат.

Link to comment
Share on other sites

Винаги се дава при победа 2 точки, а при загуба 1... Ако точките са равни се гледат мачове между двата отбора с равни точки или геймовата разлика ;) Ако имате други въпроси питайте ;)

Link to comment
Share on other sites

Винаги се дава при победа 2 точки, а при загуба 1... Ако точките са равни се гледат мачове между двата отбора с равни точки или геймовата разлика ;) Ако имате други въпроси питайте ;)

Куба ли е най-сериозният ни съперник ?

Как стоят нещата, ако завършим с Куба на първо място при еднакви точки ???

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах само първия сет и не знам точно, как се е развил мачът

25-19;25-21;29-27 И 2 гейм лесничко си го спечелихме ама на 3 беше по-oспорвано. На няколко пъти "пилетата" водиха в резултата с 2-3 точки преднина и след като изравнихме точка за точка се играеше ,но късмета беше на наша страна този път :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе, знам как се е развил мачът като точки, но не и като игра, което по ме интересува, щото резултатът си е резултат и той е най-важен за конкретния мач, ама за после ще ни трябва и игра...

Link to comment
Share on other sites

Догодина повече. Сега според мен трябва да разиграе малко Тошко Алексиев, Коце Стойков, Краси Гайдарски... Поне да насъберат малко самочувствие за догодина.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...