Jump to content
BulForum.com

"Лекарство" за българския футбол?


sincity

Recommended Posts

Днес, гледайки Финала за Купата на БГ, ми стана много тъжно, като гледах полупразните трибуни и слабият футбол :cry И уж това са двата отбора с най-голяма публика в България. Тъжна гледка. Да не говорим на какво ниво са мачовете в първенството :cry Интересно ми е БЕЗПРИСТРАСТНОТО ви мнение за това какви са причините, че стигнахме дъното и има ли някакъв начин за изплуване? Не знам- Батето ли е виновен, президентите на клубовете ли са виновни, публиката ли е много разглезена,футболистите ли са задоволени лигльовци или от всичко по малко? Каквато и да е причината, факт е, че стадионите са празни ( с малки изключения). Според вас какво трябва да се направи, за да тръгне българският футбол нагоре? Има ли някакво "лекарство" или положението е безнадеждно? Може би, редуцирането на бройката на отборите в А група е добър вариант? Mного въпроси се събраха и всички са свКрзани!

Знам, че нищо не зависи от нас, но все пак мнението на феновете е важно!

Изтръпвам, като се сетя, че наближава участие на БГ отбори в Европа. Става страшно. Тогава всичко ще лъсне и пак ще берем срам според мен :huh:

Link to comment
Share on other sites

според мен най-важното е да се изкорени корупцията от футбола. тогава ще имаме едно истинско първенство и шампион ще става най-добрия отбор, а не Левски и Цска да си разменят титлите и чат пат да се включват отборчета като Локо, Литекс, Славия... Това си проличава най-много в Евро турнирите и мачовете на националния отбор. Просто футболистите ни са свикнали да ги подкрепят съдии, мачовете да са уговорени и т.н. И когато някое белгийско, турско, гръцко отборче ги бие с по 3-4 гола разлика и то като домакини се връщат в реалността, че това нащо не е никакво първенство. Ама сами са си виновни. Не виждам в близко бъдеще как ще имаме представител в шампионската лига при това идиотско първенство...

На 2-ро място бих сложил това, че повечето клубове нямат пари. А както знаем без пари нищо не става. Тези, които имат пари стават шампиони, а тези които нямат се опитват някак си да оцелеят. В нормалните първенства парите идват от спонсори, телевизионни права, публика, инвеститори... какво става в нашето любиммо първенство?

-публика няма, защото качеството на футбола е много зле и мачовете са уредени...

-спонсори-спонсорите на големите отбори са мутри, които не че им пука за футбола просто трябва да си перат парите някъде. А нормален човек не би инвестирал в българския футбол

-тв права същото като публиката

-инвеститори също като спонсори :wacko:

 

ай стига толкова, че се олях малко. едва ли ще се оправим скоро, гледайте другите първенства там се играе истински футбол и не е невъзможно 1-вия да падне от последния :music

Link to comment
Share on other sites

Повечето отбори са перачници на пари на различни престъпни фигури от под и надземния свят и футболистите получават високи заплати въпреки изключително посредствената игра, за това малцина наистина мотивирани футболисти успяват да направят нещо, да пробият в чужбина. В родното ни първенство футбола е поставен на трето място. На първо - парите и интересите на клубните шефове, на второ - победата, като целита за постигането и са купуването на съдиите, уговаряне на мачовете и покрай всичко това футбол...

Селекцията на националния ни отбор е диктувана от мениджърски интереси - как искаме силен национален отбор в такъв случай?

Ако тези неща се променят - може би има шанс за футбола ни. Иначе българите поне в Германия вече са си създали име като много добри футболисти (говоря на аматиорско ниво, махленски мачове). Това го съм го чувал и от германци (battle.net).

Link to comment
Share on other sites

Иначе българите поне в Германия вече са си създали име като много добри футболисти (говоря на аматиорско ниво, махленски мачове). Това го съм го чувал и от германци (battle.net).

а защо не и на професионално... Мартин Петров, Бербатов, Христов играят в професионалния футбол и се представят много добре. За съжаление Мартин май ще иде в Испания, но да не се отклоняваме от темата :music

Link to comment
Share on other sites

Добре де, и двамата говорите за корупция,ама как да се изкорени ,като няма доказателства? Всеки говори за нея,ама знаете колко трудно се доказва. Особено, когато и двете страни си мълчат.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, и двамата говорите за корупция,ама как да се изкорени ,като няма доказателства? Всеки говори за нея,ама знаете колко трудно се доказва. Особено, когато и двете страни си мълчат.

Решенията са две: или да спрат да се дават подкупи или да спрат да се взимат. За съжаление не зависи от нас това :angry:

Link to comment
Share on other sites

Решенията са две: или да спрат да се дават подкупи или да спрат да се взимат. За съжаление не зависи от нас това :angry:

Абе, има и други държави, където има уредени мачове, ама първенствата им са доста по-силни. Пък и на мен ми се струва, че тая година имаше по-малко договорки, отколкото преди. Не съм сигурен де.
Link to comment
Share on other sites

Корупцията е залегнала много здраво в Българския футбол , че незнам какви контра мерки могат да бъдат взети.

Закриване на лигата ли????

Link to comment
Share on other sites

Корупцията е залегнала много здраво в Българския футбол , че незнам какви контра мерки могат да бъдат взети.

Закриване на лигата ли????

дай пример за корупция ( от тази година). Така е лесно да се прриказва. Сигурно си прав, че има, ама има и много митове и легенди в изпълнение на Сашо Диков и подобните му.
Link to comment
Share on other sites

дай пример за корупция ( от тази година). Така е лесно да се прриказва. Сигурно си прав, че има, ама има и много митове и легенди в изпълнение на Сашо Диков и подобните му.

 

Ми погледни последните мачове на Локото.

А какво стана с Левски за купата :confused

 

А ако ти смяташ ,че няма курупция , значи летиш в облаците.

 

Ама няма смисъл да се спори.

Link to comment
Share on other sites

Ми погледни последните мачове на Локото.

А какво стана с Левски за купата  :confused

 

А ако ти смяташ ,че няма курупция , значи летиш в облаците.

 

Ама няма смисъл да се спори.

Прочети ми внимателно поста и ще видиш, че не смятам, че няма корупция- напротив- сигурен съм, че има! Проблемът е, че всеки знае, че има такова животно и с това много се злоупотребява, в смисъл , че айде Локото падне (примерно) и веднага мачът е продаден, а не е винаги така естествено. А и как да се прекрати тази практика? Аз мисля, че трябва да се намалят отборите в А група и почти да няма бедни отбори, щото те продават най-много мачовете, след като си осигурят оставане в групата. Например 12 отбора е удачен вариант за мен.
Link to comment
Share on other sites

айде Локото падне (примерно) и веднага мачът е продаден,

 

 

Че не си ли говорил с локомотивци, че си толкова учуден :D Затва пък титлата им беше напълно честно спечелена, сигурно в момента не че връщат за тогава, просто са добри хора и пускат победи :P

 

Какво да говорим, корупцията е ясна, дори и тая година. Все едно не виждаш как ЦСКА взе "епична" победа на чужд терен срещу Левски и по този начин си осигури титлата, а същевременно добре измисления сценарий за "връщане на жеста" чрез купата проработи страхотно и сини и червени латерни си вият до побъркване как съдията е виновен, пък, видите ли, отборите хич не са се договорили.

 

Корупция има дори и тая година, не се залъгвайте. Просто с времето всичко еволюира, дори и сценариите на "мачовете" в нашия "футболен" "елит" :)

Link to comment
Share on other sites

Лекарство няма. Трябва да се промени нрава на българите, нещо което в нашата държава няма да стане. Футболистите ни които играят навън се променят, но съм сигурен, че дойдат ли в китната ни родина, отново ще почнат със слабите игрови и морални изяви. Например феърплей-я може да го има в даден момент, но е повече от очевидно, че това не е присъщо на футболистите и ги дълбае отвътре. Така се получават чести изригвания. Друго нещо е корупцията, която също влияе в огромна степен. За мен обаче на първо място си остава индивидуалноста, това, че всеки играч може да се промени стига да си го наложи. Нооо с 1 на 1000 нищо не става.

Link to comment
Share on other sites

Какво да говорим, корупцията е ясна, дори и тая година. Все едно не виждаш как ЦСКА взе "епична" победа на чужд терен срещу Левски и по този начин си осигури титлата, а същевременно добре измисления сценарий за "връщане на жеста" чрез купата проработи страхотно и сини и червени латерни си вият до побъркване как съдията е виновен, пък, видите ли, отборите хич не са се договорили.

 

Tи сериозно ли вярваш, че мачовете на Левски и Цска пролетта са били договорени и е имало "връщане на жеста" ?
Link to comment
Share on other sites

Tи сериозно ли вярваш, че мачовете на Левски и Цска пролетта са били договорени и е имало "връщане на жеста" ?

 

Hello !!! :confused :)

 

Ти не мислиш ли така. Аз лично съм 100000 % сигурен за това.

Link to comment
Share on other sites

Hello !!!  :confused  :)

 

Ти не мислиш ли така. Аз лично съм 100000 % сигурен за това.

Не искам да споря. Няма смисъл. Всеки си има мнение. Пък и не е това темата. ОК, естествено има корупция, но надали само заради нея сме на това ниво. Разбрах, че са направили 2 Б групи- Източна и Западна по 14 отбора. Пловдивските отбори са към Западната. Мислите ли, че подобна промяна ще е от полза и какво още трябва да се направи? Мен ми харесва например форматът на първенството с Шотландия и ми се струва, че не е лошо да се въведи подобен и за нашия Шампионат.
Link to comment
Share on other sites

Много е просто. Трябва първенството да стане като в Шотландия. Малко отбори и повече мачове между тях, за да може да има конкуренция! Те може да нямат много силни отбори, ама Селтик доста често прескача групите на Шампионска лига. Вярно е, че имат много пари обаче погледнете в последно време колко юноши играят в първия отбор! Най-добрия пример е Дейвид Маршал

Link to comment
Share on other sites

Tи сериозно ли вярваш, че мачовете на Левски и Цска пролетта са били договорени и е имало "връщане на жеста" ?

 

 

http://www.evrocom.info/invision/index.php...ndpost&p=353838

 

Виж от колко време ми беше ясно кой ще "спечели" купата ;) Това ти показва колко сериозно вярвам, че нещата се разпределят далеч преди края на сезона

Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php...ndpost&p=353838

 

Виж от колко време ми беше ясно кой ще "спечели" купата ;) Това ти показва колко сериозно вярвам, че нещата се разпределят далеч преди края на сезона

Ако беше наистина такъв ясновидец, досега да си станал милионер от Еврофутбол:)
Link to comment
Share on other sites

Ако беше наистина такъв ясновидец, досега да си станал милионер от Еврофутбол:)

 

Дай 1000лв и ше делим поравно печалбата :P Ама ще е хубаво отрано да ме осени ясновидството, тая година добре го бяха завоалирали, чак след дербито се разбра

Link to comment
Share on other sites

Днес за пореден път видяхме, че корупция в България няма :D Родопа напълно заслужено победи Славия и остана във "Висшата" ни лига

Link to comment
Share on other sites

Днес за пореден път видяхме, че корупция в България няма :D Родопа напълно заслужено победи Славия и остана във "Висшата" ни лига

To това цяла Бг го чакаше:)

Определено не това е "лекарството" за нашия футбол:) Смешна история.Ако бях фен на Славия, щях да умра от срам. Ама то такова животно фен на Славия не се среща често в природата:)

Link to comment
Share on other sites

славия са най-продажния отбор пичове... могат да бият всеки даже, левски и цска, обаче хората предпочитат да си продават мачовете :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...