Jump to content
BulForum.com

P2P само между 2 кабелни модема


sMARTBomber

Recommended Posts

Мисля си след като по принцип може да се връзват каблени модеми по между си (то това им е и предназначението). Не може ли ние като юзери на една и съща кабелна мрежа да си преконфигурираме модема при необходимост и да се вържем един с друг директно, използвайки пълния капацитет на модема.

Вероятно директна връзка ще имат много малко хора, поради особенностите на кабелната мрежа, но дори и така да е - питам дали по принцип е възможно, а пък дори и само до комшията да стигне...

Въпросът ми е леко некомпетентен, и е насочен към запознатите с тези модеми, защото предпочетох да питам направо, отколкото да ровя безцелно из гугъл...

Link to comment
Share on other sites

Няма да е възможно защото връзката между двата потребителя така или иначе трябва да мине през Evrocom.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е възможно защото връзката между двата потребителя така или иначе трябва да мине през Evrocom.

Е защо, ако между нас например има само един сплитер?

Представи си кабелите на стълбището...

Link to comment
Share on other sites

Е защо, ако между нас например има само един сплитер?

Представи си кабелите на стълбището...

 

нали евроком задават хавите на модема ти. те слагат ограниченията.. те задават пътя за движение на информацията. модема не е рутър и не може да се конфигурира така както ти искаш. няма кой да каже на твоя модем, че трябва да стигне до другия модем.

Link to comment
Share on other sites

нали евроком задават хавите на модема ти. те слагат ограниченията.. те задават пътя за движение на информацията. модема не е рутър и не може да се конфигурира така както ти искаш. няма кой да каже на твоя модем, че трябва да стигне до другия модем.

Е, па аз точно това питам аджеба има ли начин да се преконфигурира...

Прочети първия ми пост.

Link to comment
Share on other sites

Е, па аз точно това питам аджеба има ли начин да се преконфигурира...

Прочети първия ми пост.

 

има начин да се преконфигурира от евроком. иначе няма. :) поне аз така си мисля.. дано някой по-компетентен се изкаже скоро, защото и на мен ми стана интересно.

Link to comment
Share on other sites

Модемите си дърпат конфигурационните файлове от CMTS - т.е. не може да направиш директна връзка между два кабелни модема.

Link to comment
Share on other sites

Ima nachin da si otkluchish modema. Po edno vreme dosta info biah prochel po toia vapros, zapoiava mu se edin kabel i malko software i lajesh modema da tarsi nastroikite si ne ot koaksialnia kabel mi ot toia deto ti si slojil. Horata kazvat che e super prosto daje prodavat gotovi napraveni kabeli po neta. No az taka i ne se navih za da ne precakam nesto. Eto ti vsi4ko neubhodimo ot tuka:

http://www.tcniso.net/index.php

kasmet :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля си след като по принцип може да се връзват каблени модеми по между си  (то това им е и предназначението). Не може ли ние като юзери на една и съща кабелна мрежа да си преконфигурираме модема при необходимост и да се вържем един с друг директно, използвайки пълния капацитет на модема.

Вероятно директна връзка ще имат много малко хора, поради особенностите на кабелната мрежа, но дори и така да е - питам дали по принцип е възможно, а пък дори и само до комшията да стигне...

Въпросът ми е леко некомпетентен, и е насочен към запознатите с тези модеми, защото предпочетох да питам направо, отколкото да ровя безцелно из гугъл...

dori i da moje i da go napravi6, da ne misli6 4e nqma da ti izpiskat po nqkoe vreme 4e im zaema6 4estotnata lenta - nali znae6 - bezplaten obqd ne davat tuka

 

edno ka6on4e UTP i zemi tiq 5-10MBytes/s ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно невъзможно е. Влез в конфигурации на модема, там ще прочетеш ъплинка и даунлинка на какви честоти са и ще разбереш, че хардуерно не може да стане

Link to comment
Share on other sites

А дори и да стане, каква ви е гаранцията че еврокомците няма да ви спипат :)

 

Ще живеете в непрестанен страх.... защото хванат ли ви ще бъдете завързани и измъчвани докато не си признаете. :evil :devil

Link to comment
Share on other sites

Има смисъл - мисля че education purpose му се викаше. Но тука всяко нещо си е риск. Иначе и аз преди време четох доста за DOCSIS, но по-скоро от образователна цел. Иначе за директна връзка - не мисля че има начин. Остава LAN или WLAN :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...