Jump to content
BulForum.com

Най-добрия Линукс за новак ?!?!?


xb00t

Recommended Posts

Прочетох цялата тема и аз като пълен новак си качих RED HAT ама 7.2 щото за тази версия имам книги. Сега може да има някои недоволни че съм избрал точно ред хат като за начало но пък може и всички да са доволни ;) . Наистина имах възможност да си кача и други дистрибуции на линукс като SuSe 9.1 (за него пак имам книга, но е много по-малка от тази на РХ 7.2), mandrake 10.0, knoppix livecd, slax live CD и още много live CD-та но за тях нямам книги.

 

Специално този линукс (Red Hat 7.2) съм го инстал-вал много пъти но в повечо случаи когато привърши цялата инсталация и се боот-не машината после като зареди линукс-а ми искаше някакви пароли и логин за достъп, бях си записал абсолютно един логин и пас по време на инсталацията и не ставаше, за това се бях отказал от линукс. Но днес като го инсталирах нямах абсолютно никакви проблеми и сега ще си чета по-малко пък дано ми хареса :)

 

Edit: Преди гледах какво се качва в win_appz сега вече ще гледам какво се качва в linux_appz :) :) Много ми харесва стилът и дизайна на RedHat 7.2 Програмите ми ги зарежда игри сичко разгледах, само не можах да разбера от къде да си направа монитора повечко херци дано да има начин.

 

П.с. На старата ми машина ( на която сега е линукс-а) когато бях с windows не ми засичаше друга мишка освен тази която съм в момента, не съм я сменял никога през живота на това пс и сега като съм на линукс пробвах да я смена, още когато зареди линукс-а ми изкара съобщение че е намерило нов хардуер и ме пита дали искам да премахна стария драйвер но мишката не тръгна. :( :( :( Може би в някоя от по-новите версии ще има драйвери за други мишки

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Можете ли да ми кажете кой Линукс да ползвам като най-лесен. До сега съм работил само на Уиндоусм а Линукс съм виждал само на картинка(БУКВАЛНО) и искам малко да се образовам. Мислех си Knoppix защото е Read-Only и си го ползвам само от ЦД и няма да ми преебе ПЦто. Общо взето нещо което да е близко до Уин и да не ми сгомняса ПЦто...

 

Препоръчвам някоя пакетно базирана дистрибуция - примерно Федора, Дебиан и т.н.

Слак-а отскоро и той се пъни, че има пакети, но не съм пробвал, затова и не го препоръчвам.

Забравих да допълня: една изцяло x686 ориентирана дистрибуция http:///www.yoper.com

Ей от този дзвер по-бърза ОС не съм видял - направо фърчи (всичко е компилирано за x686 процесори).... На PIII на 1.1G дига Мозилата за 3 сек. (не е майтап!)

 

p.s. Като гледам откога ти е постинга :) вече си избрал нещо.... Все пак, помисли че апетита идва с яденето и когато ножа опре до кокала (добавяне на програми) ще разбереш за какво иде реч ;)))

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам някоя пакетно базирана дистрибуция - примерно Федора, Дебиан и т.н.

Слак-а отскоро и той се пъни, че има пакети, но не съм пробвал, затова и не го препоръчвам.

Забравих да допълня: една изцяло x686 ориентирана дистрибуция http:///www.yoper.com

Ей от този дзвер по-бърза ОС не съм видял - направо фърчи (всичко е компилирано за x686 процесори).... На PIII на 1.1G дига Мозилата за 3 сек. (не е майтап!)

 

p.s. Като гледам откога ти е постинга :) вече си избрал нещо.... Все пак, помисли че апетита идва с яденето и когато ножа опре до кокала (добавяне на програми) ще разбереш за какво иде реч ;)))

 

mda Yoper naistina e nai byrzoto neshto koeto sam vijdal v smisal nai byrziq linux

btw x86 e edno drugoto e i686 primerno ili samo 686 .. nedei da pishesh x686 che nqakade moje da ti se smeqt :) x oznachava nqakoe chislo prosto taka che se edno pishesh 6686 :) kakto i da e.

inache Yoper ROX za desktop. samo che ne se znae do koga shte e FREE :PPxaxa

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...