Jump to content
BulForum.com

Карате ли с каска


The^Undertaker

Карате ли с каска вашето колело?!  

125 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Склонен съм вече да се съглася с идеята за каската, налакътниците и наколенките. След като преди няколко дни при едно невинно и леко спускане по павирания път от Альоша надолу се изтърсих по най-глупавия начин и още си нося следите по лакътя ,коляното вече ми мина.

Каска, наколенки и налакътници са задължителни за хора, падащи си по малко по-екстремно каране. Иначе за в града, за гребната (по алеите) - смятам, че не е толкова необходимо.

 

 

ne e tolkova neobhodim, no pak si trqbvat, pone kaska, 6toto si4ko moje da stane, 4ovek ne znae kakvo 6te mu se slu4i , koga i kade....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Аз нямам каска, нито колело. Но смятам скоро да си взимам някво велосипедче, и тогава задължително каска... не заради сигурноста, а анонимноста. Щото ми е малко тъпо например да карам по главната където всички си ходят пеша и аз да съм с колело и всеки да ме гледа като някав галфон. Не че като съм с каска няма да ме гледат още повече, ама поне няма да знаят кой съм ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се намесвам с OffTopic, ама тези, които те познават добре - ще те познаят и с каска. Мотива ми се струва глуповат.

Иначе за налакътниците - не знам, ако някой ден се замогна да се оборудвам със свястно колело - ще отделя пари и за налакътници и наколенки, може и каска (не обичам идеята на каската), та поне като се претрепя по някой склон на Студенец, после да изглеждам почти като жив...

Link to comment
Share on other sites

Аз като карам в града не нося каска, щото като мина по главната и хората ще ме гледат като извънземен.

Обаче, всеки път когато ходя да карам някаде в гората... зимам си каска под наем, или от някой приятел. Препоръчвам ви да сте с каски в гората, защото не се знае през какъв паднал клон или камък ще минете, който може да ви изхвърли по гръб и малко да си счупите главата...Един път това се случи на

човек пред мен, просто го гледах как фръкна и падна върху камък, ама имаше каска :laughing: :lol: :rolleyes:

 

Вижте това !!! :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

:)

Аз като карам в града не нося каска, щото като мина по главната и хората ще ме гледат като извънземен.

Обаче, всеки път когато ходя да карам някаде в гората... зимам си каска под наем, или от някой приятел. Препоръчвам ви да сте с каски в гората, защото не се знае през какъв паднал клон или камък ще минете, който може да ви изхвърли по гръб и малко да си счупите главата...Един път това се случи на

човек пред мен, просто го гледах как фръкна и падна върху камък, ама имаше каска  :laughing:  :lol:  :rolleyes:

 

Вижте това !!!  :punk  :punk

 

 

poznatooooooooooooo! :love :music :lol: :laughing: :devil :cry :angry1

Link to comment
Share on other sites

Karam kolelo ot naistina mn vreme,no kaska nikoga ne sym nosila...nqma i da sloja.Pri4inata...ne mi haresva da privli4am vnimanieto na horata,koito me gledat kato padnali ot nebeto,pyk i kato se vidq otstrani...sme6no e nqkak,ne smqtate li?!? :confused Sy6to taka kato momi4e moga da kaja,4e ponqkoga mi puka i za tova dali nqma da mi se razvali pri4eskata(typo e no...).Tolkova vreme karam i ve4e ne pomnq ot kolko godini ne sym padnala i vednyj...i za kvo mi e taq kaska togava?!? :angry1 Koito se trepi 4esto s koleloto ako iska da si kupi...a za nakolennici i nalakytnici...e tva e super izdynka da se mota6 iz grada s tqh...e za rampi stava ;)

Tezi koito si mislqt,4e 6te trygnat s kakska iz rodniq ni grad da karat koleloto si...molq vi se,vse edno stavate geroi na edno ot onezi amerikanski film4eta :lol: :laughing:

A koito trqbva da si mre...mislite li 4e ednata kaska 6te go spasi? :blink: :huh: :confused :wir :wacko: :unsure:

Az kaska ne slagam :excl: ...nz za dr... :punk

Link to comment
Share on other sites

@skkf

 

тва че до сега не си паднала, нали се сещаш, че не значи, че занапред никога няма да паднеш? Щото аз така считам.

Каската е важна, хавата е същата като с колана при колите.

Link to comment
Share on other sites

Karam kolelo ot naistina mn vreme,no kaska nikoga ne sym nosila...nqma i da sloja.Pri4inata...ne mi haresva da privli4am vnimanieto na horata,koito me gledat kato padnali ot nebeto,pyk i kato se vidq otstrani...sme6no e nqkak,ne smqtate li?!? :confused Sy6to taka kato momi4e moga da kaja,4e ponqkoga mi puka i za tova dali nqma da mi se razvali pri4eskata(typo e no...).Tolkova vreme karam i ve4e ne pomnq ot kolko godini ne sym padnala i vednyj...i za kvo mi e taq kaska togava?!? :angry1 Koito se trepi 4esto s koleloto ako iska da si kupi...a za nakolennici i nalakytnici...e tva e super izdynka da se mota6 iz grada s tqh...e za rampi stava ;)

Tezi koito si mislqt,4e 6te trygnat s kakska iz rodniq ni grad da karat koleloto si...molq vi se,vse edno stavate geroi na edno ot onezi amerikanski film4eta :lol:  :laughing:

A koito trqbva da si mre...mislite li 4e ednata kaska 6te go spasi? :blink:  :huh:  :confused  :wir  :wacko:  :unsure:

Az kaska ne slagam :excl: ...nz za dr... :punk

 

ti moje da ne padne6 ama ako nqkoi da blusne ( nqmam predvid 100km/h ) i padne6, edna KASKA moje da ti spasi jivota....

 

 

a po tazi logika :

A koito trqbva da si mre...mislite li 4e ednata kaska 6te go spasi? na4i az da sko4a ot 5-tiq etaj i ako mi e bilo pisano da mra, 6te umra.... ako ne.... stavam ot zemqta i ...otivam do magazina primerno....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В града - не.Извън Града - Да!Сфикнал съм.На тренировка без каска - не!Просто много лошо се пада с шосейно колело...пък и е в тон с екипа ми и сам по-фешан

Link to comment
Share on other sites

В града - не.Извън Града - Да!Сфикнал съм.На тренировка без каска - не!Просто много лошо се пада с шосейно колело...пък и е в тон с екипа ми и сам по-фешан

 

 

 

без да обиждам никой, ще кажа само:

 

:angry1 :angry1 :angry1 ГАДНИ ПОЗЬОРИ :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Нагоре по баирите я откопчавам,че нещо напоследък взех да се правя на Ян Улрих и се мъча да катеря на тежък оборот,а това така ми опъва жилите на врата....

Иначе моята е UVEX и в книжката й пише,че подобрявала постиженията( чрез намаляне на съпротивлението на въздушната струя),така че няма нищо лошо в това да си носите каските,нито пък срамно.Тука някой спомена,че се падало много лошо с шосейка...ами падането от МТБ също не е особено приятно :)

Link to comment
Share on other sites

аз имах каска/беше ми подарък/ но я замених за дискова спирачка! сега си гледах снимките на колелото и се сетих.

 

п.с. пише се сВиквам! :music

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
poster_helmet3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Направих си труда да прочета всички мнения в тази тема и си задавам въпроса: има ли от вас някой, който да се опитва да мисли с главата си и съответно да осъзнава значението на същата тази глава (имам предвид горната такава) за собственото си съществуване?

Уви, май почти няма такива...

Link to comment
Share on other sites

Аз лично като карам из града не нося каска, защото просто не е удобно и няма как да я мъкна, когато не ми е на главата. Но си я слагам като карам по разни извънрадски пътища (обичам да се спускам по пътя за Бойково). Трябва да ви кажа, че един единствен път съм падал сериозно с колело и се случи точно този път да нося каска. Беше скапана, едно време си я купих от TCM за 30ина лева, обаче ако не живота то ми спаси здравето. Не помня точно какво стана, но като гледам как се е рендосала пластмасата си представям на какво щеше да ми прилича главата :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И аз обичам да се пускам от Бойково :) (добре, че жена ми е така добра да прибира колата)

Наистина в града не нося каска на МТВ, но на мотора винаги съм с каска. На МТВ е малко смешно, нали. Толкова смешно, колкото да караш с колан и да караш мотопед с каска. (Това последното е ирония.)

Наистина трябва да се направи здрава реклама за това да се кара с каска. Защото е cool, толкова cool, колкото и да не се пуши :punk

Link to comment
Share on other sites

И аз обичам да се пускам от Бойково :) (добре, че жена ми е така добра да прибира колата)

 

Тва е...почвам да си търся жена :D Като ходим там с майка ми и баща ми доста трудно ги убеждавам да си взема и колелото, а пък нещо не ми се върти 25км, за да се кача на самоход... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И аз обичам да се пускам от Бойково :) (добре, че жена ми е така добра да прибира колата)

Наистина в града не нося каска на МТВ, но на мотора винаги съм с каска. На МТВ е малко смешно, нали. Толкова смешно, колкото да караш с колан и да караш мотопед с каска. (Това последното е ирония.)

Наистина трябва да се направи здрава реклама за това да се кара с каска. Защото е cool, толкова cool, колкото и да не се пуши :punk

 

 

верно че с каска е cool да караш, верно че не върви много много да си караш ей така и зграда с каска, ама примерно на рампите като караш... освен че е по-cool си е и по-безопасно....

 

 

PS: и аз искам такава жена, ама и кола :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
дам винаги съм с каска ...велосипед може да нямам нооо каска винаги

 

Винаги си слагат каска казваш, когато те ... карат B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...