Jump to content
BulForum.com

Карате ли с каска


The^Undertaker

Карате ли с каска вашето колело?!  

125 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Лично аз ще си я нося.Абсолютно нищо не ми пречи да го правя,а и няма никаква причина да не го правя.

Link to comment
Share on other sites

Карам без каска щото карам главно в града(то не е кой знае кво извинение :rolleyes: ) обаче ако реша да се записвам в някой клуб или даправя мощни спукскания тогава ще трябва да си купя.

Link to comment
Share on other sites

Каска ?!? честооооооо :huh: нито имам , нито смятам да си купя ..... малко е тъпо такова да караш с каска в смисъл говоря ви за из града .... ама за рампата наистина е хубаво да си с каска даже маи и задулжително :D

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъъъъъъъъъ, извинете ме за въпроса, но като правите секс на открито слагате ли си наколенки и налакътници?

Сега остава и като вървя пеша да слагам каска...

Единственото 'предпазно средство', което ползвам са очила, понеже гадните буболечки обичат да ми се забиват в лицето...

 

П.П. Как можеш да разпознаеш щастливия моторист(велосипедист)?

По мушичките между зъбите :Р

 

Редакция: Това ми напомня на вица. Инструкция за безопасност на пътя. Инструктора казва - вижте тази снимка, хората не са били с предпазни колани и след катастрофат виждате, че са смачкани. А на тази снимка тук, хората са били с колани и изглеждат почти като живи...

Link to comment
Share on other sites

Нямам каска но ще си купя веднага щом имам парите,карам най-често в града и мисля че всеки трябва да има също така мисля че трябва да им намалят цените с 50% щото всички които са ми се виждали надеждни са на 50 кинта :angry:

Link to comment
Share on other sites

ABE koi idiot 6a nosi kaska i to v grada......

da ne ska4a6 po 20 metra kato uneya s motorite 4e da ti triabva kaska....

az sam mn. dobar koloezda4 i vaob6te ne mi triabva kaska...

koito ne moze da kara da si nosi. :pirate

Link to comment
Share on other sites

ABE koi idiot 6a nosi kaska i to v grada......

da ne ska4a6 po 20 metra kato uneya s motorite 4e da ti triabva kaska....

az sam mn. dobar koloezda4 i vaob6te ne mi triabva kaska...

koito ne moze da kara da si nosi. :pirate

 

бая идиоти карат с каска да ти кажа честно. Града(не тепетата) не предполага екстремно каране но все пак е хубаво да има каска. А я представи си, че някой по-голям идиот с кола на 1 кило ракия реши да те мачка докато пресичаш? Каската може да ти спаси поне шибаната глава! :angry:

Link to comment
Share on other sites

чудех се дали да си купувам при последния upgrade на колелото

но се отказах тъй като реших че само ша си дам парите

 

иначе е удобно да я носиш

но много смешно стой

 

при спускания в планинска обстановка обезателно си взимам от един приятел

но се спускам рядко и за това покупката не ми се стори рационална

Link to comment
Share on other sites

Каска ?!? честооооооо  :huh:  нито имам , нито смятам да си купя ..... малко е тъпо такова да караш с каска в смисъл говоря ви за из града .... ама за рампата наистина е хубаво да си с каска даже маи и задулжително  :D

 

 

moga da ti kaja 4e v grada e po opasno da kara6 bez kaska.....6toto s tolkova koli ako nqkoi te blysne nqma da ti e mnogo dobre

e vse pak i na rampata e opasno de....i tam si trqbva kaska

 

abe...navsqkade trqbva da is s kaska :excl:

Link to comment
Share on other sites

Аз не карам с каска, защото предимно ми харесва да карам из по-спокойните местенца ;). Малко съм калпав в карането и затова :bgrin: . Иначе е добре по рампите и по оживените улици да се кара с каска, защото там има голяма вероятност да паднеш/някой да те удари ... :(

Link to comment
Share on other sites

По принцип имам каска от няколко месеца, но още не съм открила сезона на колелото (нямам достатъчно време) и затова си стои нова :blink: :huh: :cry

Смятам да я използвам предимно за извънградско каране, въпреки че и градско трябва да се ползва, имайки предвид движението по пътищата...

Link to comment
Share on other sites

moga da ti kaja 4e v grada e po opasno da kara6 bez kaska.....6toto s tolkova koli ako nqkoi te blysne nqma da ti e mnogo dobre

e vse pak i na rampata e opasno de....i tam si trqbva kaska

 

abe...navsqkade trqbva da is s kaska  :excl:

Да бе, а в леглото и там ли трябва да съм с каска? Мислиш ли, че тази каска ще промени нещо, ако някой пиян галфон (да не дава Господ) те помете със 100 km/h ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ъъъъъъъъъъъъъ, извинете ме за въпроса, но като правите секс на открито слагате ли си наколенки и налакътници?

Сега остава и като вървя пеша да слагам каска...

Единственото 'предпазно средство', което ползвам са очила, понеже гадните буболечки обичат да ми се забиват в лицето...

 

П.П. Как можеш да разпознаеш щастливия моторист(велосипедист)?

По мушичките между зъбите :Р

 

Редакция: Това ми напомня на вица. Инструкция за безопасност на пътя. Инструктора казва - вижте тази снимка, хората не са били с предпазни колани и след катастрофат виждате, че са смачкани. А на тази снимка тук, хората са били с колани и изглеждат почти като живи...

 

 

pi4, kvo ob6to ima seksa s koloezdeneto???

 

pyk i da vidim kato vlezne zakona si4ki velosipedisti da karat s kaski i ako ti lepnat nqkoq globa... dali nqma da kara6 s kaska

 

 

 

bate_pesho : tva se otnasq i za teb, pyk i osven tova, moje da ti se slu4i da padne6 taka 4e kaskata da ti spasi jivota . Imam predvid 4e v grada, nqkoi ti zase4e pytq i padne6 i se odari6 v nqkoi burdiur, kaskata moje da ti spasi jivota kakto kazah...drug e vyprosa dali ima6 pari primerno ili takiva raboti.... no spored men zadyljitelno trq da se kara s kaska, kadeto i da e .

Az vse o6te nqmam kaska, no se namirat hora i mi davat kato hodq da karam, no pri pyrva vyzmojnost 6te si kupq.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, а в леглото и там ли трябва да съм с каска? Мислиш ли, че тази каска ще промени нещо, ако някой пиян галфон (да не дава Господ) те помете със 100 km/h ?

 

 

hubu we pi4, po taz logika za kvo izob6to za izmislili kaskite???

 

 

ako nqkoi te poeme s 100km/h izob6to ne6to 6te te spasi li??? pomisli malko

zadava6 typi vyprosi...

 

predstavi si 4e kara6 si bavno, ama ne6to stava i pada6?? udrq6 si glavata, moje taka da e udari6 4e pove4e da ne kara6 kolelo nikoga....kaskata malko ili mnogo pomaga, pyk i 6tom se otnasq do sigurnostta az ne bih se pokolebal...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Да бе, а в леглото и там ли трябва да съм с каска? Мислиш ли, че тази каска ще промени нещо, ако някой пиян галфон (да не дава Господ) те помете със 100 km/h ?

 

Преди си виках"Аз карам внимателно,на мен не може да ми се случи това,аз предугаждам колите какво ще направят,на мен кака не ми трябва".Е за едно състезани ми се наложи да си взема каска набързо.Самоче ми се оказа голяма.След това си взех една каска на ТСМ за 12 лева.При което ми хрумна идеята че при наличието на две каски аз да карам без е малко гупава.Ието почнах да карам.В планината си имам падания,даже едно от тях сериозно но тогава не си ударих каската,но след една година каране дойде време тези пари да се изплатят!Преди няколко седмици докато си карах бавно и тъжно реших да дръпна малко педала при което автомата ми се откачи,кръка с инерцията която имаше продължи на пред при което влезна между вилката и спиците и предната гума блокира.Повечето от вас знаят какво се случва тогава.Едно приятно премятане.Поради малката скорост успях да подложа раце при падането,за да омекотя удара,но въпреки това след това каската беш симпатично спукана. Е размина ми се само със счупена ключица,ама можеше да е доста по-зле.Още една история!Един приятел Вижда че му светва зелено и тръгва да пресича при което един с кола минава на 1000% червено,при което моя човек за да не се блъсне в колата се хвърля на земята при което главата му се удря в бордюра и губи съзнание.Е добре че е бил с каска,иначе можеше и да не дойде в съзнание и се отърва само с няколко ухлузвания.Последна поучителна история!Тя се случва преди години на гребната база.Там където е царството на колоездача,няма коли които да те блъкат и да ти се пречат!Карат трима позати с порядака на 18-19 км/ч при което съвсем ненадейно едно куче прави рязка маневра при което се оказва в гумите на единия.Резултат - счупена ключица!

 

Избора да карате с каска или без си е ваш както и живота си е ВАШ.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си написал мнението си по този въпрос в подписа си с големи червени букви.Наистина е нужно да се кара с каска,защото има много случаи,в които тя може да помогне,но на мен ми е по удобно без това предпазно средство.Които желае и смята че има огромна полза нека си купи това не е никак смешно или глупаво.Все пак БЕЗОПАСТНОСТТА е на ПЪРВО МЯСТО;)

Link to comment
Share on other sites

Склонен съм вече да се съглася с идеята за каската, налакътниците и наколенките. След като преди няколко дни при едно невинно и леко спускане по павирания път от Альоша надолу се изтърсих по най-глупавия начин и още си нося следите по лакътя ,коляното вече ми мина.

Каска, наколенки и налакътници са задължителни за хора, падащи си по малко по-екстремно каране. Иначе за в града, за гребната (по алеите) - смятам, че не е толкова необходимо.

Link to comment
Share on other sites

xaxax, pak zavisi! ako si s nqkoq pistarka, i vzeme6 zavoite na grebnata sus 40+ i podne6666666, ooo, kak burzo 6te si promeni6 mnenieto!

ili puk na digata ako ti podnese ne6to gumata pak sus su6tata skorost posledsviqta moje da se mnogo lo6i@!

 

EdiT: aide da ne se izlagam i da ne poblikuvam moi snimki to4no sled namesata na xirurzi i travmatolozi 4e 6te vi stane lo6o :( ! ! !

Link to comment
Share on other sites

xaxax, pak zavisi! ako si s nqkoq pistarka, i vzeme6 zavoite na grebnata sus 40+ i podne6666666, ooo, kak burzo 6te si promeni6 mnenieto!

ili puk na digata ako ti podnese ne6to gumata pak sus su6tata skorost posledsviqta moje da se mnogo lo6i@!

 

EdiT: aide da ne se izlagam i da ne  poblikuvam moi snimki to4no sled namesata na xirurzi i travmatolozi 4e 6te vi stane lo6o :( ! ! !

дай да я видим, че по-добър пример няма да се даде

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...