Jump to content
BulForum.com

Problem s Daemon Tools


Recommended Posts

  • 3 years later...

Добро утро,

 

Преинсталирах едно PC, всичко вървеше добре, сложих Daemon Tools и то поиска рестарт за да продължи инсталацията, след рестарта обаче уиндоуса не иска да зареди.

 

Дава ми: "Press any key to boot from CD ..... Invalid or damaged Bootable partition."

 

OS: Windows XP SP2

Daemon Tools: ver. 4.10

 

Проблема се решава с преинсталация и след като сложа даймън-а същата работа ... със същия уиндоус и абсолютно същия даймънс съм инсталирал и други компютри. Този е някакъв марков Compaq .. имате ли идея от какво може да е ?

Link to comment
Share on other sites

Деймъна инсталира виртуално CD устройство, т.е. драйвер за такова. Явно в случая влиза в конфликт с друго ЦД/ДВД у-во на въпросния compaq.

Пробвай с друг подобен софтуер, Alcohol 120 или Неро също имаше такава опция.

Link to comment
Share on other sites

Деймъна инсталира виртуално CD устройство, т.е. драйвер за такова. Явно в случая влиза в конфликт с друго ЦД/ДВД у-во на въпросния compaq.

Пробвай с друг подобен софтуер, Alcohol 120 или Неро също имаше такава опция.

 

 

Теди, мерси за съвета. Проблемът е разрешен, ето как ....

 

Тъй като държа арсенал от важни програми в една флашка, съответно често правя и инсталациите директно от там. В 99% от случаите когато правя рестарт, USB-флаш устройството остава включено. Този компютър явно се опитва да буутва от там и се получава някакъв конфликт. Само дето никъде в БИОС-а не намерих как да настроя нещата, че да не е проблем да имам включено флаш устройство, и като имам такова просто да си го чекне за буут файл и да премине нататък ... в моя случай се получи точно като едно времешните съобщения за error при забравено флопи.

 

Три пъти реинстал за нищо ... здраве да е :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...