Jump to content
BulForum.com

Бруталност и зверства


mita

Recommended Posts

Hora vzemete da gledate i "cannibal holocaust" toi syshto e polu dokumentalen:)

inache s ujasite i kryvta trqbva da se vnimava...az lichno veche se vmaniachih po ubiistva i brutalshtina i se razhojdam iz daskaloto mi ot vreme na vreme s noj, namazan s mastilo, napomnqshto kryv i zaplashvam s narygvane.. otdelno ot baq vreme isam da si kupq rezachka za dyrva.. setete se zashto...ta zatova be careful da ne stanete kato men...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Spored men SAW ne beshe tolkowa brutalen .. Beshe dobre zamislen i swyrshi dosta neochakwano ama nqmashe ni edin moment, w koito da mi stane losho:}!

Sega si swalih frenskiq film, za koito goworihte i smqtam da go gledam. Az sym momiche s bolen mozyk !

Link to comment
Share on other sites

Той човечецът си започна стабилно с Иривърсибъл.. :) мисля да допълня друга извратения - ей я тук!

За феновете (колкото и да са малко) на "Необратимо" B)

Link to comment
Share on other sites

Тоя Ken Park какво представлява, гледам пише екшън, приключенски, драма.. а не трълър, ужаси, психо което не ме обнадеждава много

Иначе ако някой може да ми препоръча именно някакво психо, но подобно на необратимо, важно за мен е въздействието :punk

Link to comment
Share on other sites

Тоя Ken Park какво представлява, гледам пише екшън, приключенски, драма.. а не трълър, ужаси, психо  което не ме обнадеждава много

Иначе ако някой може да ми препоръча именно някакво психо, но подобно на необратимо, важно за мен е въздействието  :punk

 

Кен Парк е филм точно за тази тема.Незам къде си прочел за екшън и приключение,ама там няма нищо такова.В сайта на mbox даже са объркали един филм и са му сложили заглавие Кen Park и чак пише романтика,а всъщност е Wicker Park и е съвсем различен филм.

Оригиналният Кен Парк си е бруталия,незнам как да го опиша.Но любителите на тоя тип филми(като Необратимо) ,ако не са гледали Кен Парк сега е момента...

Така че FrAgMaKeR Изобщо не се притеснявай - никакъв екшън ,никакво приключение няма в тоя смахнат филм,а въздействието ще си го получиш... Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Ken Park не виждам какво общо има с Необратимо. Два съвсем различни типа насилие и бруталност. И двата ми харесеха доста, но не мисля, че трябва да се сравняват помежду си.

Link to comment
Share on other sites

Ken Park не виждам какво общо има с Необратимо. Два съвсем различни типа насилие и бруталност. И двата ми харесеха доста, но не мисля, че трябва да се сравняват помежду си.

 

Абсолютно съгласен, току що го гледах и не беше това което очаквах :angry:

Вярно извратен беше, даже много, но по друг начин..

Все пак ми стана доста неодобно когато майками нахълта в стаята ми докъто онзи лъскаше и се душеше на вратата :wacko: просто но комент :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ken Park не виждам какво общо има с Необратимо. Два съвсем различни типа насилие и бруталност. И двата ми харесеха доста, но не мисля, че трябва да се сравняват помежду си.

 

Няма общо наистина.Различни типове са както казваш.Но и двата филма влизат в рамките на тая тема за бруталността.Това имах предвид аз ,не съм искал да ги сравнявам.Иначе изобщо не съм фен на такъв тип филми...

Link to comment
Share on other sites

Снощи гледах Irreversible, брутален е ама не чак толкова, колкото очаквах. Всъщност бруталните сцени са точно 2, но като цяло е готин. И аз мислих преди няколко дена да напиша тук за Ken Park. Съгласен съм с мненията по-горе, че това са различни видове извращения.

Някой беше споменал и Страстите Христови и искам да кажа, че не толкова заради жестокостта, колкото заради самото въздействие на филма и аз няколко минути след края му не можех да обеля нито дума :wacko: .

Link to comment
Share on other sites

Докато гледах Страстите Христови имах буца в гърлото. Страшно въздействащ филм. Имаше поне 10 сцени показващи невероятното страдание на Христос, да не говорим за сцената където го биеха - ужас! Тук имах чувството, че бият мен. Мел Гибсън определено влезе в моят топ 10 за най-добри режисьори само с този филм.

Link to comment
Share on other sites

Baise moi(изнасили ме) много по-брутален от Irréversible, но нЕ по-малко истински

 

Щом те е впечатлил такъв филм значи е време да идеш на лекар.Нито игра,нито начин на снимане,нито смисъл,както в повечето френски бози.И кое по-точно те впечатли-разбиване на глава с пожарогасител или изнасилването , а-а-а да а може и да е дъртия хомосексуалист който си бара "кожата" в началото на филма

 

Май ти ще трябва да идеш на лекар ;) ако ще говорим за бруталност и зверства това са два(визирам и този който съм посочил по горе) филма, които определено имат и от двете по-много и впечатляващото и най вече ужасяващото е че това са неща които се случват ежедневно около нас, а хора като теб ми говорят за слаба игра и липса на смисъл :angry1

 

в The Texas Chainsaw Massacre има много кръв,но все пак е поредната амреиканска простотия

 

само където филма е малко по истински случай

 

Ne znam kakvo namirate v taia taoa frenska idiotshtina.Mnogo e interesno da gledash kak niakakav izrod reje gardata na niakva jena dokato e iznasilva...Ako tova vi haresva mnogo jalko za vas...  

 

филми като този не се правят за да се харесат на някой, а за да те накарат да се замислиш за някой неща..............

 

Ти малко ме поизпревари за топика... 

Специално за "Необратимо" може да се говори много. Филмът наистина е тежък за гледане, но режисьорът си е реализирал идеята, т.е. доказва концепцията си за нещата от живота.

 

Наистина много добър филм.. Не е за всеки.. Начина на показване на събитията е просто уникален (поне не съм видял другаде нещо подобно), на моменти имаш чувството, че не гледаш филм а си свидетел на въпросните събития. Немога да кажа, че сценария или актиорската игра са велики, на моменти има забелешки и по други отношения, но като цяло филма е един от най-добрите които съм гледал до сега..

За тези които го кометират с това, че най-якото нещо в него било разбиването на главата на Тенията или пък сцената с изнасилването или пък това че се видяла пишката на някой си (или съответно путката), говори за това че въпросните хора не са схванали идеяна на филма, а тя не е да ви  или  , а да се замислите за някои неща

 

Радвам се че има и такива които разбират за какво става въпрос

 

Той човечецът си започна стабилно с Иривърсибъл..  мисля да допълня друга извратения - ей я тук!

За феновете (колкото и да са малко) на "Необратимо" 

 

Да филма е добър, но както споделиха и някой други "............ не виждам какво общо има с Необратимо. Два съвсем различни типа насилие и бруталност. И двата ми харесеха доста, но не мисля, че трябва да се сравняват помежду си. "

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали могат да се впишат във вашата класация и кое място биха взели по бруталност, но бих препоръчала Mindhunters, както и малко по старичкия, но все пак според мен стйностен (и не чак толкова брутален, но въздействащ ) филм Седем с Брат Пит и Морган Фрийман.

Link to comment
Share on other sites

Mindhunters е наистина много добър филм на мен лично много ми допадна но определено не е брутален още по малко пък може да ти остави онова гадно чувство което оставят филми като необратимо

Link to comment
Share on other sites

Naskoro i az gledah Seven i naistina me stresna na nqkoi mesta .. Osobeno w onaq chast,w koqto zagniliq narkoplasior se sybudi! O, w prodyljenie na deset minuti ne mojeh da se sywzema ot uplaha. Golqm adrenalin wkarwa toq film :}

A za Strastite Hristowi imashe edin gnusen moment dokato go bieha .. kogato mu zabiha nqkwi shipowe w rebrata .. Be sigurna sym che e bilo bolezneno.. Kakto i da e, ne mislq che filmyt e naprawen s ideqta da byde brutalen, a po skoro.. opoznawatelen za stradaniqta na Hristos;} Ne, naistina nakraq naprejenieto mi doide w poweche i mu teglih edin qk rew ..

Link to comment
Share on other sites

Brutalnostta i zverstvata opredeleno sa neshta koito karat chovek da otdelq "adrenalin", koito go kara da se chuvstva qko... kogato nqkoi zapochne chesto da nabliudava izbiratelno ili ne takiva neshta organizmyt i naj veche misleneto stavat ot edna strana mnogo po-ustoichivi na stres, a ot druga po sklonni kym nasilie..., mislq che Ujasite, a i dori brutalnite documentalni filmi sa mnogo pouchitelni i upqvashti ednovremenno, zashtoto chestoto gledane na takiva filmi pravi organizma zavisim ot adrenalina, koito se otdelq...

LELEEEE kva lekciq udarih... xaxa ma da znajte teq gluposti ne si gi sychinqvam..!!

:devil :punk

Link to comment
Share on other sites

Onzi den bqh wyw wideotekata i widqh Freddy vs. Jason .. Ta si wzeh Friday 13 wtorata chast bez da gledam nikwi recenzii. Kazaha mi samo che bil swyrzan s Freddy vs. Jason. W posledstie razbrah che filmyt e ot 81 godina i beshe adski typ! Ta po taq logika ako Freddy vs. Jason e syshtiq, ne mersi neshta da go gledam. Pyk i razbrah che w toq film hora nqma i ne moga da razbera kwo brutalno moje da ima wyw film, w koito ne se lee kryw ?! :}

Link to comment
Share on other sites

Freddy VS. Jason е невероятно елементарен. За бруталност и дума да не става,защото "бруталните" ефекти бяха все едно правени в домашни условия. Срам за филм от 2004 и то с такава история зад гърба си.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...